Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с автоматична скоростна кутия..

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с автоматична скоростна кутия..

    От миналото лято имам известен проблем със скоростната кутия на туарега - смяната между 4-та и 5-та скорост удря, особено ако става въпрос за повечко газ и връщане от 5-а на 4-а - ударът е много силен и става все по силен. Напоследък ми се случи дори да изпусне - демек опитва се да включи на 4-та, обаче не захапва веднага - вдигат се оборотите на свободен ход и след половин секунда хваща с удар.

    Към кого мога да се обърна за преглед/ремонт, преди да е станало прекалено късно ?

    За Джемини съм чувал много смесени неща, има ли и други алтернативи за автоматици освен тях ?

    Мерси предварително
    VW Touareg V10, 5000cc

  • #2
    До: Проблем с автоматична скоростна кутия..

    Виж в търсачката. Напиши ремонт автоматик и прочети темата. Освен че е доста забавна, ти дава и доста информация.

    Има там един Коко в кв. Малинова долина - той за мене е бога на автоматиците.... освен, че оправи една S-класса за 160 лева вместо 4000 без ДДС в Балкан Стар ами и наскоро мой приятел с А6 ходи при него и случката се повтори.... В друг сервиз му искаха 1800лв Коко му взе 150лв... проблема бил по-малък....

    Абе ще ти пратя тел на лично...

    Коментар


    • Kiko1974
      Kiko1974 коментира
      Редактиране на коментар
      Пратете ми телефона на този майстор на телефон 0877577417
      Благодаря предварително

  • #3
    До: Проблем с автоматична скоростна кутия..

    Супер, много благодаря ! Определено ще се пробвам при човека, щом е виждал актуални автоматици на по-сложни коли...

    Опитах се да ми направят диагностика преди няколко месеца в един сервиз за автоматици и за мое огромно учудване, по законите на мърфи, скапаната кутия нито веднъж не удари, не знам - много странно беше. Сега имам чувството, че съвсем скоро ще се строши нещо много лошо. Като сменям 4-5 или 5-4 давам лекичко с газта, за да няма напрежение.

    Соти миналото лято предположи, че може да е от кофти масло - смениха ми го в Порше срещу умопомрачаваща сума, но за съжаление проблема си остана и с времето се влоши.

    Отново мерси за контакта, ще го навестя в идните дни/седмици да видим какво ще каже той.
    VW Touareg V10, 5000cc

    Коментар


    • #4
      До: Проблем с автоматична скоростна кутия..

      Първоначално публикуван от tutin Преглед на мнение
      Отново мерси за контакта, ще го навестя в идните дни/седмици да видим какво ще каже той.
      Ходи ли? Как е?
      Не че ми трябва (пу-пу) ама ми е интересен резултата - дано не ми потрябва...

      Коментар


      • #5
        До: Проблем с автоматична скоростна кутия..

        Още не съм, не ми остава време
        VW Touareg V10, 5000cc

        Коментар


        • #6
          До: Проблем с автоматична скоростна кутия..

          Коко е свестен и много точен, на мой приятел му направи пълен ремонт на автоматика на Ауди А4, колата е вече на 90 000 след ремонта... и няма проблеми
          LZ1RED

          Коментар


          • #7
            До: Проблем с автоматична скоростна кутия..

            Дайте инфо след посещението какво е станало,заформя се интересна тема



            Поздрави

            Коментар


            • #8
              До: Проблем с автоматична скоростна кутия..

              Може ли някой да ми даде контакти на Коко моля?

              Коментар


              • #9
                До: Проблем с автоматична скоростна кутия..

                Вече имам телефона, мерси.

                Коментар


                • #10
                  До: Проблем с автоматична скоростна кутия..

                  Дано вече проблема е решен. Пиши как се е справил този Коко и все пак дайте някакви координати. Ние попаднахме на едни пишман майстори на Черни връх, не припарвайте там! Взеха ни парите (не сме се пазарили за сумата) и ни мотаха месец и половина , но проблемите не приключиха - все имаше теч или включваше странно, а сега пак започна да изхвърля маслото от скоростите както и преди да им я закараме (колата е Chrysler Grand Voyager 1996 г.)

                  Коментар


                  • #11
                    До: Проблем с автоматична скоростна кутия..

                    От моя опит с автоматици съм стигнал до заключението да не се пипа нищо по него. Много е сложно и за нещо такова като това на Тутин, не си струва риска да отварят кутията. Много е вероятно да стане само по лошо. Трябва да се карат много нежно (затова и не ги харесвам) и да няма резки подавания на газ. Такива чукания при рязко подаване на газ ги правят всичките Форд-ове. Затова с автоматик, само нежно като с девственица Аз с един Понтиак изкарах повече от 170 хил. мили без смяна на масла и филтри на скоростите. Понтиака още си се движи, но вече не е мой.

                    Коментар


                    • #12
                      До: Проблем с автоматична скоростна кутия..

                      Първоначално публикуван от tangra Преглед на мнение
                      Трябва да се карат много нежно (затова и не ги харесвам) и да няма резки подавания на газ. Такива чукания при рязко подаване на газ ги правят всичките Форд-ове. Затова с автоматик, само нежно като с девственица Аз с един Понтиак изкарах повече от 170 хил. мили без смяна на масла и филтри на скоростите. Понтиака още си се движи, но вече не е мой.
                      Проблемът ти е бил в Форда
                      японските и американските автоматици не се чупят от рязко подаване на газ и не е нужно да си нежен. Само да се сменя редовно маслото
                      LZ1RED

                      Коментар


                      • #13
                        До: Проблем с автоматична скоростна кутия..

                        Вчера стана фал. Скоростната кутия ми блокира на 5-а при смяна към 4-та. Тотален блокаж, не отговаряше на никакви опити за смяна - влезна в някакъв режим м/у 4-а и 5-а, все едно на неутрал.

                        Спрях отстрани на пътя, гаснах колата, изчаках няколко минута и стартирах - беше ок.

                        Но явно нещата при мен вече не могат да бъдат отлагани..
                        VW Touareg V10, 5000cc

                        Коментар


                        • #14
                          До: Проблем с автоматична скоростна кутия..

                          На колко години и километри е колата?


                          Поздрави

                          Коментар


                          • #15
                            До: Проблем с автоматична скоростна кутия..

                            Тутин, ти не сложи ли "ЧИП" ? Спомняш ли си за една др дискусия относно чипосването?
                            http://www.agentura.ru/specnaz/gru/spezi_1.jpg
                            Lancia Kappa TDS (такъв...италиянски петак) / Land-Rover 88 Series 3 FFR, 2.25Petrol

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X