Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с автоматична скоростна кутия..

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Проблем с автоматична скоростна кутия..

    Еииииии...., като чета темата и тръпки ме побиват. Дано само кутията ми не стигне до там
    Иначе много полезно ....., непременно при Коко ще търча ако има нещо.
    Благодаря и аз за препоръките

    Коментар


    • #47
      От: До: Проблем с автоматична скоростна кутия..

      Първоначално публикуван от андерс Преглед на мнение
      Колега, сега виждам темата защото има проблем със скорстната кутия - автоматик на патфайндер 2,5. моля те дай координати на Коко - спешно е.
      Аз съм много доволен от Мимо в Горубляне - той ми направи основния ремонт на автоматика на Жипа и вече повече от 2 години и половина няма никакви проблеми. Явно се е справил добре. Кутията работи перфектно, превключва меко, с една дума всичко е точно. Малко темерут си пада, но работи чисто и е доста търсен - пред гаража му винаги има опашка от коли с "пръднали" автоматици.

      Телефона му е 0888 868 008
      ​​​Volvo XC90 D5 Inscription '16
      Volvo XC90 D5 Executive '12
      Volvo XC60 D5 Summum '11
      Alfa Romeo Spider 2.0 '90

      Коментар


      • #48
        От: До: Проблем с автоматична скоростна кутия..

        можели телефон на този Коко имам проблем с автоматик на с класа..моля...това е моят тел..0886907555

        Коментар


        • #49
          От: Проблем с автоматична скоростна кутия..

          Добре дошъл в нашият форум, тук толерираме първо четенето и после питането.
          В пост № 45 от тази страница съм написал.
          LZ1RED

          Коментар


          • #50
            От: Проблем с автоматична скоростна кутия..

            Не е толкова сложно, но аз не мога да направя ск. кутия. В Шумен=ски сервиз отремонтираха кутия на Туарег 3.0 2007г. Същата като на Кайен 4.5S Направи ми неприятно вчепетление че кутията е същата а филтъра за Туарег е 55лв, а за Кайена ми 170лв Абе *амка им аз тарикати ...... кожодери. Как за една и съща Айсин ще взимат други пари за Порше Съветвам всеки първо да поразпита и след това да купува. Преди два дена гледам на Туарег В10 дизел всичко отдолу му е Кайенско. Вуздушните, носачи щанги абе цяла ходова част е Кайенска, даже резелвуара е същия. Абе гледам аз и не вярвам на ушите си
            Такка че за напред ще питам първо за цена на Туарег и след това за Кайен

            Коментар


            • #51
              От: Проблем с автоматична скоростна кутия..

              Mенте масло, или "неоригинално", разбирай различно от предписаното за модела масло.

              Карам вече второ CR-V, автоматик. Първото беше на 140000 км., сегашното на 170000 км., когато ги купих. Нема ти казвам, какво ритане имаха между скоростите, а на задна беше направо ужас. Нямах представа, кога, и какво масло са наливали?!
              В Autodata пишеше Dexsron II, 2.9 литра. Да, ама не !!! Оказа се, че трябва да е Honda ATF Z1, и не се сменява само 2.9 л., a 4 пъти по 2.9, за да си сигурен, че е сменено всичкото масло. И квоо - 12 литра масло от Хонда мейн дийлър, и ритането изчезна

              п.п. Предполагам, че в Балкан Стар си знаят работата, но все пак - какво масло, и как го смениха?!
              Последно редактирано от krasi-mir; 12-08-12, 10:08.
              Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

              Коментар


              • #52
                От: До: Проблем с автоматична скоростна кутия..

                Телефон на Коко някои ще ми даде ли,моля.
                Honda CRF 250 X
                Touareg 3.0 TDI

                Коментар


                • #53
                  От: До: Проблем с автоматична скоростна кутия..

                  Първоначално публикуван от Иво Томов Преглед на мнение
                  Телефон на Коко някои ще ми даде ли,моля.
                  Осем поста над твоя, и то на тази страничка.....
                  0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                  Коментар


                  • #54
                    От: До: Проблем с автоматична скоростна кутия..

                    Здравейте на всички,

                    Автомобилът ми е Mercedes-Benz B 200 CDI, 140 кс, 7-G Tronic, 2005, 84 000 км. На повечето от вас предполагам са добре известни качествата на автомобилите с новите поколения двигатели и автоматични скоростни кутии. Преди около половин година, започнаха първите ми проблеми. Най-малко очаквах да получа повреда във важно звено, което е скоростната кутия, особено след толкова малко изминати километри и на пръв поглед едно съвсем нормално експлоатиране.
                    Проблемът - при плавно подаване на газта автомобила ускорява нормално. При рязко смачкване на кик-дауна (жизнено нужен при изпреварване), автомобила изтрелва оборотите до определената от педала височина и вместо да ги поддържа, започва резки връщания напред-назад на оборотите. Цялата кола тресе, усещането в движение е нещо като „тръгва-спира, тръгва спира”.Съответо изпреварването е невъзможно. При това педала за газта е в едно и също положение през цялото време.

                    Сервизите – ходих в два оторизирани сервиза. Първото предположение в Дарс Ауто Сливен беше, че не е сменено трансмисионното масло, което се сменя по книжка на 60 000 км. Когато се появи проблема, моята кола беше на 78 000 км. Някак не ми се иска да вярвам, че заради несменено масло на кутията с 18 000 км. по-късно може да се появи някакъв мащабен проблем и то на относително нов автомобил. След смяна на маслото проблема не изчезна, напротив – усещането ми е, че се влошава с времето. Смяната на скоростите и от място стана по рязка и осезаема. В Дарс Ауто Бургас не получих никаква диагноза. Ходих при още четири „специалиста” да зануляваме грешки и да търсим проблема и след около 500лв. разходи установихме или поне се очаква да е това, че проблема е механичен и е в „мозъка” на кутията. Долкото успях да установя това е така нареченото типтроник клапанно тяло – съчмено-шибърен механизъм с електронно управление под самата скоростна кутия, което е много добре видимо тук http://www.youtube.com/watch?v=8c7pD...eature=related в корпуса на кутията и тук демонтирано вън от кутията http://www.youtube.com/watch?v=vpQln...eature=related .

                    Първото нещо, което ми изтреляха в сервиза е „смяна на мозък”, което е около 3200 лв. за нов „мозък” без труда. За втора употреба тук в Ямбол ми искат около 1500 лв, което естествено не дава гаранция, че проблемът няма да се появи отново или по-лошо – да зазлее. Тоест да не мога да потеглям и шофирам и плавно.
                    Вече съм отчаян и не знам какво да правя момчета. Вие как мислите, някой от вас имал ли е подобен проблем? Ще бъда безкрайно благодарен за всяко мнение.

                    Коментар


                    • #55
                      От: Проблем с автоматична скоростна кутия..

                      Ако колата е в200 кутията няма нищо общо с тази която си дал за пример.CVT 722.8 е.
                      Мисленето е труден и бавен процес и не се отдава на всеки.....
                      Grand 3.1TD
                      0898 620 306 Стоян

                      Коментар


                      • #56
                        От: Проблем с автоматична скоростна кутия..

                        Благодаря,не съм видял номера.
                        Honda CRF 250 X
                        Touareg 3.0 TDI

                        Коментар


                        • #57
                          От: Проблем с автоматична скоростна кутия..

                          Не вярвам в Б.С. да сложат друго масло. На фактурата пиши ATF236.14 9l. Също, гарнитура, филтър, пробка, тръба. Имам също, ML320 cdi 2009г на 120000км. при него няма този проблем. Като го тестваха,че ако е проблем с електрониката ,ще го хване компютара, но ако е хидравличен, или механичен не може да бъде хванат. Идея какво да се разправям като отида пак. Благодаря.

                          Коментар


                          • #58
                            От: Проблем с автоматична скоростна кутия..

                            Първоначално публикуван от ssspeed Преглед на мнение
                            Ако колата е в200 кутията няма нищо общо с тази която си дал за пример.CVT 722.8 е.
                            Да!
                            Аутотроник 1.0 СиВиТи

                            Жоро ... като се закачи това ....нещо на тестера ... какво се случва?
                            Какъв проблем показва???

                            Ако не знаеш .... ела три мен да го закачим и ... да ...
                            После Стоян ще помага.
                            Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                            Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                            Коментар


                            • #59
                              От: Проблем с автоматична скоростна кутия..

                              Румба, на Мерцедес, специално за кутията, Стар диагнозата показва всичко за което се сетиш.
                              Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                              Към модераторите-А изтрийте го сега.
                              Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                              Коментар


                              • #60
                                От: Проблем с автоматична скоростна кутия..

                                Първоначално публикуван от mit777tim Преглед на мнение
                                Не вярвам в Б.С. да сложат друго масло. На фактурата пиши ATF236.14 9l. Също, гарнитура, филтър, пробка, тръба. Имам също, ML320 cdi 2009г на 120000км. при него няма този проблем. Като го тестваха,че ако е проблем с електрониката ,ще го хване компютара, но ако е хидравличен, или механичен не може да бъде хванат. Идея какво да се разправям като отида пак. Благодаря.

                                Кутията си казва всичко с правилната диагностика,колко цикьла на пакет,колко е налягането........та се хваща и механичен проблем.

                                Кодове си трябват,какво е показала кутията и след това се елиминира потенциален проблем след проблем.Балкана по докИмент трябва да сменят и преходника.Ако не влиза в авариен режим не е нищо голямо,но си иска свястна диагностика.
                                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                                W140 S420 '99

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X