Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Yamaha DT-R въпроси относно подръжката

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Yamaha DT-R въпроси относно подръжката

    Здравейте! От скоро съм собственик на Ямаха дтр 125сс и много се радвам на моторчето. Нов съм в мотоциклетизма и тепърва ще се ограмотявам относно обслужане поддръжка и каране. Искам да подменя основните консумативи, но не съм наясно точно кои да използвам. Може ли да ми кажете точно какво двутактово масло да ползвам - има ли някакъв вид който се препоръчва? Какво масло да сложа в двигателя, а също така и в скоростите? Благодаря предварително за помоща!
    Поздрави!
    Всеки огън е малък пожар, а всеки пожар - голям огън!
    Ямаха ХТ 600Е 95г.

  • #2
    До: Нов колега във форума

    Цецко, добре дошъл!
    Запозна ли се с правилата, като нов член трябва да си наясно с тях?
    Бутона търсене помага изключително много, използвай го, защото по твойте въпроси има много изписано , и така като повтаряш вече обсъждани въпроси няма да получиш много и качествени отговори.

    Аз ще ти обясня с две думи:
    В двигателя на твоя мотор не се слага масло. Той е двутактов и се маже от добавяното масло в бензина. За подробности какво масло да слагаш чети това - http://forum.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=9661
    Маслото, което се налива в двигателя ти, всъщност не е в двигателя, а в скоростите и маже трансмисията и съединителя. Именно заради амбреажа е важно какво масло ще сложиш, защото от някои боксува. Ето пак подробности - http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=27702

    п.п. Само не разбрах какъв ти е мотора!? DT-R или TDR?

    Коментар


    • #3
      До: Нов колега във форума

      Мерси за отговора! Мотора е ДТ-Р. Иначе бях намерил тези теми в търсачката преди да попитам, но не бях сигурен че се отнасят и за моя случай.
      Нещо ме притиснява, когато съм на нулева и ми свети лампата за маслото. Това нормално ли е или трабва да сменя (или да долея) масло в скоростната кутия?!
      Всеки огън е малък пожар, а всеки пожар - голям огън!
      Ямаха ХТ 600Е 95г.

      Коментар


      • #4
        До: Нов колега във форума

        Чакаи сега, това твойто е 2т до колкото знам. Тая лампичка не свети за маслото в скоростите а за маслото в автоматичният смесител на 2т масло с бензина. Моя съвет е да не го използваш този смесител а да си мешаш маслото с бензина в резервоара. А иначе е нормално като си на неутрална да ти свети лампичката и на мен така ми правеше
        KAWASAKI Let the good times roll

        Коментар


        • #5
          До: Нов колега във форума

          Казанчето на двутактовото масло ми е пълно над половината, но сипвам по малко и в бензина за всеки случай. Иначе за лампичката се успокоих-мерси колега!
          Всеки огън е малък пожар, а всеки пожар - голям огън!
          Ямаха ХТ 600Е 95г.

          Коментар


          • #6
            До: Нов колега във форума

            Първоначално публикуван от tzetzo_slavista Преглед на мнение
            Казанчето на двутактовото масло ми е пълно над половината, но сипвам по малко и в бензина за всеки случай. Иначе за лампичката се успокоих-мерси колега!
            Ако прекаляваш, ще цапа свеща! Направо го махни на цяло или остави само него, но го проверявай редовно (редовно в моя случай е преди всяко каране и на всяка почивка!).

            Коментар


            • #7
              До: Нов колега във форума

              Aз на тези помпички вяра им нямам Особено за ендуро мотор, който се кара по гадни пътища и се скача, което води до неточности в работата на тези помпи. Вярно по лесно е да сипеш и да забравиш за случая ноо може и да ти докара проблеми за много пари. За да не се изкушаваш прережи маркуча от казанчето към помпата затопи го с нещо и махни маркуча дето води от помпата в карборатора. Така поне ще си сигурен, че мотора ти се маже както си трябва
              KAWASAKI Let the good times roll

              Коментар


              • #8
                До: Нов колега във форума

                Първоначално публикуван от tzetzo_slavista Преглед на мнение
                Мерси за отговора! Мотора е ДТ-Р. Иначе бях намерил тези теми в търсачката преди да попитам, но не бях сигурен че се отнасят и за моя случай.
                Нещо ме притиснява, когато съм на нулева и ми свети лампата за маслото. Това нормално ли е или трабва да сменя (или да долея) масло в скоростната кутия?!
                Задължително е да свети на неутрална..>направено е с цел просто да те потсеща когато спираш или преди да тръгнеш да си провериш нивото на маслото..А колкото до помпичката щом до сега не ти е правила проблем няма смисъл да я бараш и недей долива масло в бензина! Аз нямам проблем с тази помпичка.
                Димитър Тенев

                Коментар


                • #9
                  До: Нов колега във форума

                  Не съм напълно сигурен дали е задължително да свети на неутрална.
                  На мен така ми обясниха като си купих моята Хонда ЦРМ 125, но след като заредих акумулатора се оказа, че свети само, когато си на контакт и мотора не е запален (както при колите - светва на контакт, за да видиш, че ти работи самата индикация и после угасва на запален двигател, ако нама проблем)

                  При Ямахата може да е различно - имаш ли ръководство да провериш?
                  Път без препятствия обикновено не води до никъде.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Yamaha DT-R въпроси относно подръжката

                    В горе споменатото от мен съм го гледал в мануала,защото и аз се притеснявах за какво свети, но точно това си и пише за тази лампичка..

                    Исках да кача и едно доста хубаво ръководство,в което пише абсолютно всичко, но нещо не ми позволява.. После може да опитам пак.
                    Последно редактирано от BikerBoyy; 18-04-08, 11:10. Причина: ..
                    Димитър Тенев

                    Коментар


                    • #11
                      До: Yamaha DT-R въпроси относно подръжката

                      Първоначално публикуван от BikerBoyy Преглед на мнение
                      В горе споменатото от мен съм го гледал в мануала,защото и аз се притеснявах за какво свети, но точно това си и пише за тази лампичка..

                      Исках да кача и едно доста хубаво ръководство,в което пише абсолютно всичко, но нещо не ми позволява.. После може да опитам пак.
                      Ето и обещания мануал..
                      Само,че това е за 200цц ,но другите неща са същите ...

                      А другия е прекалено голям и не може да се качи (65мб)

                      А когато нивото на маслото е малко, лампичката не спира да свети когато си на скорост.
                      Прикачени файлове
                      Димитър Тенев

                      Коментар


                      • #12
                        До: Yamaha DT-R въпроси относно подръжката

                        Здравейте аз също имам ДТ 125 лампата за маслото ми свети когато е на неутрална.Почва да мига или свети постояно не съм сигорен като падне нивото на маслото в казанчето за смеситела аз също не съм го изолирал само си го дозира и го карам с валволин пълна синтетика.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Нов колега във форума

                          Първоначално публикуван от GSXR Преглед на мнение
                          Aз на тези помпички вяра им нямам Особено за ендуро мотор, който се кара по гадни пътища и се скача, което води до неточности в работата на тези помпи. Вярно по лесно е да сипеш и да забравиш за случая ноо може и да ти докара проблеми за много пари. За да не се изкушаваш прережи маркуча от казанчето към помпата затопи го с нещо и махни маркуча дето води от помпата в карборатора. Така поне ще си сигурен, че мотора ти се маже както си трябва
                          А какво ще стане с помпичката без да има нея какво да я смазва?
                          [LEFT]JEEP CHEROKEE 2.1 TD
                          [/LEFT]
                          [LEFT] HONDA MTX 200R Хубавата жена и хубавата кола трябва да могат да си въртят гъза.[/LEFT]

                          Коментар


                          • #14
                            До: Нов колега във форума

                            Първоначално публикуван от tatkobarba Преглед на мнение
                            Не съм напълно сигурен дали е задължително да свети на неутрална.
                            На мен така ми обясниха като си купих моята Хонда ЦРМ 125, но след като заредих акумулатора се оказа, че свети само, когато си на контакт и мотора не е запален (както при колите - светва на контакт, за да видиш, че ти работи самата индикация и после угасва на запален двигател, ако нама проблем)

                            При Ямахата може да е различно - имаш ли ръководство да провериш?
                            Точно така .При МТХ е същото-няма ли акумулатор,свети,има ли акумулатор не свети.
                            [LEFT]JEEP CHEROKEE 2.1 TD
                            [/LEFT]
                            [LEFT] HONDA MTX 200R Хубавата жена и хубавата кола трябва да могат да си въртят гъза.[/LEFT]

                            Коментар


                            • #15
                              До: Нов колега във форума

                              Първоначално публикуван от didko Преглед на мнение
                              А какво ще стане с помпичката без да има нея какво да я смазва?
                              А един въпрос защо подяволите ми е нещо да я смазва тая помпичка Тя на мен само проблеми ми е докарала Ако ще да болкира не ме грее особено за кирливата помпа По добре помпата от колкото двигателя.
                              П.С. Малко по емоционално се изказвам но това е заради проклетата помпа заради нея пропуснах половин сезон.
                              KAWASAKI Let the good times roll

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X