Обява

Свий
Няма добавени обяви.

незагряване /ТЛК 40-серия/

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • незагряване /ТЛК 40-серия/

    май преди време обсъждахме загряването, сега обаче имам питане към технологичния елит на югоизточна европа - диването не загрява. дори след половин час работа на място, с повишени обороти, стрелката почти не отлепва. термостата е нов - 25$, датчика работи, уреда на таблото работи, изобщо всичко е ок, но не загрява. веднъж само успях принудително да го загрея - изместих му много центровката на запалването , загря нормално, но това не си е работа, така не може да се кара. а както вече споменахме преди, желателно е винаги да се придържаме към предписаната от производителя температура - в нашия случай 80-85С. охладителната система е мн. голяма - 16 л., а аз съм и с 4-редов радиатор, значи 1-2 л. отгоре. но въпреки това си мисля че би трябвало все по някое време да загрее - да, ама не. та така, бих се радвал ако споделите своите пред(по)ложения. питах и в един два други форума, ама май никой не се е сблъскал с подобен проблем.

    "за бога братя, не охлаждайте"
    Stop fawkin email me! I'm trying to drink....
    http://www.danasoft.com/sig/mitak.jpg
    http://www.youtube.com/watch?v=A53Mx...eature=related

  • #2
    Не съм запознат, какъв ти е вентилатора, че може да е залепила вискомуфтата ако си с такава и да върти нон-стоп. Също виж като си сменял термостата дали всичко е правилно там около него.
    Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

    Коментар


    • #3
      Що не вземеш един мултицет с термометър, и да видиш кво става. Играчките от сергиите за по петнайсетина долара се оказаха учудващо точни.
      Това което ще покаже като накиснеш жичката в радиатора, и като я увиеш с парцал за датчика е малко по-малко от това, в което стои чувствителната част на датчика.
      Без товар няма повод да прегрява, ама да мръзне ...

      Коментар


      • #4
        Ами като не загрява източи му водата, и карай без вода, белкем загрее . Ей тва е майтап да не вземеш да го направиш. Сега да видим нещата в действителност. Ако си с двукръгова охладителна система то тогава до достигане на работна температура на двигателя термостата е затворен и охладителната течност(от) циркулира само в двигателя без да минава през радиатора. Така че рано или късно тоя двигател трябва да загрее. Ако обаче караш над 15 мин и той въобще не дава нишан да загрее то повярвай ми нещо не е наред в "новия" ти термостат. Ако си с вискозен съединител на вентилатора, и той не работи нормално, е възможно да ти поддържа по-ниска температура ама не и въобще да не загрее, обаче от това което описваш по- ми прилича да не ти е в ред термостата. Един съвет: въпреки студа трябва да го свалиш пак и го пробвай като е студен и след това го сложиш в тенджера със студена вода, която постепенно да я подгряваш на котлона—пробвай го и във фризера, може пък нещо да му става при отрицателна температура макар че няма логика. То пък в БГ какво ли има логика. Относно "новия" ти термостат, все пак намираме се в царството на ментетата, така че... дано да греша! Ако вс. е ОК и двигателя продължава да не загрява, то просто си направил двигател, който не използва горивен процес и не отделя никаква енергия .
        ВѢРНОСТЬ И ПОСТОЯНСТВО

        Коментар


        • #5
          То неговото е Тойота 40, сигурно перката е просто нахлузена на вала. Май е далече от полярния кръг, ама трябва да не е по-топло от тука.
          Докато вари термостата, не е лошо да свари и датчика.
          Да, освен сигналната жичка му пусни и маса.

          Коментар


          • #6
            ако термостата работи, и със 100л в радиатора да си все едно - а като караш пак ли не загрява нормално? аз съм голям противник на подгряването на място /повече от 1-2 минути/...

            м/у другото, на моя ТЛК започваше да духа топло от парното най-много след 1-2 км каране /а стрелката си стоеше най-долу/...

            при теб как е парното?
            помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

            Коментар


            • #7
              Проблема със сигурност не е в перката, дори и свръх вентилатор да има малкия кръг трябва да загрее понеже е абсолютно независим от големия при работещ термостат!
              Приятелю провери термостата и датчика както са ти препоръчали и ако сичко е ок просто трябва да се търси убъркване в системата... разменени мъркучи и т.н....
              Ти никаде неси каал как проверяваш все пак дали водата в блока е топла или не? АКо разчиташ само на датчика и парното... е лошо
              4ао и успех и пиши да търсим причината!!!
              Никога не спорете с глупака. Хората може да не разберат разликата.

              Коментар


              • #8
                Митко, човече, за теб в Канада сигурно е екзотичен такъв аватар, ама аз като го видя ми настръхва четината по врата като на глиган и ми пречи да се съсредоточа върху въпроса ти Моля ти се го разкарай...

                Коментар


                • #9
                  перката е нанизана направо на водната помпа, но както каза дини, това няма значение, а днеска и без това я изхвърлих. допреди малко варих термостата, отваря и затваря нормално. стефане, мерси за съветите, ама кво да го меря, то си е очевидно студено - маркучи, блок, парно. може би е от времето - около -10 е, макар че и преди не загряваше. не се сещам какво би могло да е убъркано по маркучите, схемата е елементарна. с други думи загадката си остава. както каза един колега, май сме на път да откриеме нови термодинамични процеси

                  Митко, човече, за теб в Канада сигурно е екзотичен такъв аватар, ама аз като го видя ми настръхва четината по врата като на глиган и ми пречи да се съсредоточа върху въпроса ти Моля ти се го разкарай...
                  just fun
                  Stop fawkin email me! I'm trying to drink....
                  http://www.danasoft.com/sig/mitak.jpg
                  http://www.youtube.com/watch?v=A53Mx...eature=related

                  Коментар


                  • #10
                    Мога да ти кажа че перката все пак има значение. Ако си гледал мануала на Волга например, там пише че при студено време, голяма част от охлаждането идва от обдухването на двигателя със студен въздух, така че дори можеш да замразиш радиатора ако е с вода - просто големия кръг може и да не отвори. Това че не си с Волга не променя много нещата, законите на физиката са си същите, а един редови двигател доста добре се обдухва. Така че виж сега както си махнал перката дали няма да позагрее повече, а после си приспособи някаква електрическа, хем ще можеш да я спираш в брод принудително..
                    Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                    Коментар


                    • #11
                      глей са, ти нали не мислиш, че съм махнал перката и така ще си карам. електрическата вече е на мястото си, днеска ще и вържа реле и датчик
                      Stop fawkin email me! I'm trying to drink....
                      http://www.danasoft.com/sig/mitak.jpg
                      http://www.youtube.com/watch?v=A53Mx...eature=related

                      Коментар


                      • #12
                        Митко и пак незагрява дори и без перка нали?
                        4ао
                        Никога не спорете с глупака. Хората може да не разберат разликата.

                        Коментар


                        • #13
                          Ами аз мисля, че при недозагряване може да е виновен само термостата. Радиатори, перки - всичко това е след него. Той е нов, но дали е този, който трябва? Освен, че са за различни температури има и такива с два клапана - отваря голямия кръг, а затваря малкия и т.н.

                          Коментар


                          • #14
                            Правилно! Има го и този момент с малкия и големия кръг!
                            4ао
                            Никога не спорете с глупака. Хората може да не разберат разликата.

                            Коментар


                            • #15
                              проблема е решен.
                              Stop fawkin email me! I'm trying to drink....
                              http://www.danasoft.com/sig/mitak.jpg
                              http://www.youtube.com/watch?v=A53Mx...eature=related

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X