Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как да си спася скоростната кутия?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Как да си спася скоростната кутия?

    Обръщам се към всички съфорумци с молба за идея или съдействие. Случаят е следния:
    От известно време забелязах, че маркучите между радиатора и скоростната кутия, които са на охлаждането текат леко и се образуват капки по тях. Отидох да ги поръчам и след изненадата ми относно цената, ги поръчах все пак. Обявена ми беше цена от 172 лв. за двата маркуча (шланга). В нета видях, че вървят по около $41-42 и се примирих - все пак, поръчки, плащания, чакане и транспорт пак щяха да усложнят покупката. Ненадейно обаче ми се обадиха от фирмата с новината, че цената била два пъти по-висока, което ме вкара в дълбок размисъл, дали не ни взимат за някакви негри от щата Алабама..
    Та, давайте идеи, откъде мога да намеря тези маркучи, които според мен, не трябва да са по-скъпи от 20-30 лв. единия??
    JEEP Grand Cherokee - ZJ - 5,9 - 1998
    0898 641162

  • #2
    До: Как да си спася скоростната кутия?

    Свали ги, отрежи им накрайниците и отиди да ти сменят само маркучите. И да ги керноват естественно.
    За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

    Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

    Коментар


    • #3
      До: Как да си спася скоростната кутия?

      Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
      Свали ги, отрежи им накрайниците и отиди да ти сменят само маркучите. И да ги керноват естественно.
      Всеки един майстор за хидравлика може да ти направи маркуч като ползва оригиналните накрайници...
      ако си от София ще ти пратя тел на човек, който ми направи маркуча за високото налягане на хидравликата за 60 лв.
      LZ1RED

      Коментар


      • #4
        До: Как да си спася скоростната кутия?

        здрасти. не се кахъри ! отиваш при маистори или фирми които се занимават с хидравлики и ти правят какъвто си искаш маркуч !!! но не могат да ти напрвят за работна магистрала повече от 1200 атмосфери налягане.
        понякога човек има нужда от КАЛАШНИК
        ********************************
        JEEP CHEROKEE LAREDO 2,1 TDI "COMMANDO"
        Honda Shadow VLX 600 - 1999
        FORD CORTINA-TAUNUS WAGONSTATION 2000L V6


        0897795824 ; 0887092009 ; 0893316996
        Влади

        Коментар


        • #5
          До: Как да си спася скоростната кутия?

          Здравей колега, не се коси толкова, моите се пръснаха на пътя изтече малко масло, легнах навих малко изолирбанд колкото да стигна до дома, купих маркуч за 5-6 лева, шепа скоби с винт, малкия флекс(да срежа гадните оригинални маркучи) и за 2 часа бяха готов...

          Всичко излезе под 10-15 лева
          Бъдете живи и здрави!

          Коментар


          • #6
            До: Как да си спася скоростната кутия?

            Кажи на тия охлюви, че ако искат да лъжат някого трябва да си намерят балъци. А ако искат да продават маркучи - да не говорят глупости. Толкова повече че доларите вече не струват нищо.
            Колегите казаха всичко друго.

            Коментар


            • #7
              До: Как да си спася скоростната кутия?

              Бе тия в сервизите май само търсят да пипнат някой дето не разбира и.... Баси педалите.
              За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

              Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

              Коментар


              • #8
                До: Как да си спася скоростната кутия?

                Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
                Бе тия в сервизите май само търсят да пипнат някой дето не разбира и.... Баси педалите.
                Доб'р'утро.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #9
                  До: Как да си спася скоростната кутия?

                  Като искат да се праат на гяволи, да се научат да питат от вратата всички да не би да са от форума. Щот кат се разчуе че са дребни ментарджии, ще го издухат мощно през некой от хамериканските си маркочи. С ноо високо налягане. Обаче без секви кинти.
                  Малка страна сме. Като станеш веднъж за резил - до тука си.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Как да си спася скоростната кутия?

                    http://www.pape-bg.com/

                    Коментар


                    • #11
                      До: Как да си спася скоростната кутия?

                      Благодаря за съветите. Май така ще се постъпи. Днес си тръгвам по-рано от работа, лягам под джипа и свалям цялата магистрала. После в "Папе". Като гледах вчера, тези маркучи водят в радиатора, а по тях май тече течност за скорости. Благодаря и на jamiemirror за линка.
                      JEEP Grand Cherokee - ZJ - 5,9 - 1998
                      0898 641162

                      Коментар


                      • #12
                        До: Как да си спася скоростната кутия?

                        Дааа....... В "ПАПЕ" категорично отказаха да се занимават с думите, че "няма да стане". Но аз изпратих тръбите с маркучите в една фирма в гр. Стамболийски и след два дни пристигнаха перфектно направени. Цена 60 лв. на магистрала. Хвала на хората, за които няма "няма"!!
                        JEEP Grand Cherokee - ZJ - 5,9 - 1998
                        0898 641162

                        Коментар


                        • #13
                          До: Как да си спася скоростната кутия?

                          То като гледам ПАПЕ са софиянци, и явно имат достатъчно поръчки и не им се занимава с нищо нестандартно. Често срещано явление тук за съжаление.

                          И аз съм установил че има фирми в "провинцията" (това го казвам с добри чувства), вършещи много по-добре работата си, и не плашещи се от нищо, стига да имат оборудването да го направят. А и често цените са им по-добри.

                          Евала на такива.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X