Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съединител на DR 650 - може би проблем!?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Съединител на DR 650 - може би проблем!?

    Не очаквах толко скоро да почна да пиша за проблем по моторетката, но какво да се прави!Та историята е следната-реших да му понаправя профилактика тук-там ,да посмажа което е необходимо(понеже го взех преди точно седмица),общо взето да поопозная машинката. Свалих жилото на съединителя да го промия и смажа,по принцип се опитах да му отбележа точното положение в което е било ,но след манипулацията при вкючване на 1-ва скорост се чува едно щракване,и моторетката леко подскача! Опитах се да натегна жилото повече ,ма нищо не се получава! Мисля че преди да пипам жилото, мотора не правеше така .Дали да продължавам да се опитвам да го регулирам,или да се стягам в скоро време за съединител(не съм усетил да ми е буксувал преди манипулацита)?

  • #2
    До: Съединител на DR 650 - може би проблем!?

    и моят е така ,внимаваи да не пренатегнеш жилото щот ще буксува постоянно.трябва ръкохватката да има 2-3 мм празен ход.

    Коментар


    • #3
      До: Съединител на DR 650 - може би проблем!?

      Първоначално публикуван от dakata71 Преглед на мнение
      и моят е така ,внимаваи да не пренатегнеш жилото щот ще буксува постоянно.трябва ръкохватката да има 2-3 мм празен ход.
      Благодаря,колега за съвета! Мисля че се постарах да го охлабя достатъчно,сега лостчето на съеденителя като се върне в изходна позиция има лек луфт,може би е точно колкото препоръчваш(преценявам го на око).Но щракването и "подскачането"(не винаги ) на мотора си остана,познати ме успокояват че това е нормално ,но им нямам много вяра щото разбират по малко и от мен демек - нищо!

      Коментар


      • #4
        До: Съединител на DR 650 - може би проблем!?

        Първоначално публикуван от ivonta Преглед на мнение
        Благодаря,колега за съвета! Мисля че се постарах да го охлабя достатъчно,сега лостчето на съеденителя като се върне в изходна позиция има лек луфт,може би е точно колкото препоръчваш(преценявам го на око).Но щракването и "подскачането"(не винаги ) на мотора си остана,познати ме успокояват че това е нормално ,но им нямам много вяра щото разбират по малко и от мен демек - нищо!
        колега така е леко прищраква. ма това неса вапроси за които трябва да се притесняваш. за това и колегите неса писали
        crf450 supermoto

        Коментар


        • #5
          До: Съединител на DR 650 - може би проблем!?

          Дано да си прав,щото вчера един псевдо "разбирач" ми подкарва малко мотора,и каза че така не било добре ,после почна да ми върти реглажа на жилото на съеденителя ,в резултат на неговия "реглаж" едвам се прибрах от бачкане! Повече на никой няма да дам да ми пипа мотора! Добре-зле,това е положението!Само аз ще пипам ! Благодаря колега shumanski че ме успокои все пак !

          Коментар


          • #6
            До: Съединител на DR 650 - може би проблем!?

            Да питам само та да не отварям нова тема

            Купих си на скоро ДР 250 рв и също си бера ядове със съединителя.
            Много трудно му се целеше неутралната при спрял на място мотор и работещ двигател (направо мисията невъзможна Нта част), а от време на време не щеше да включи втора.
            Та "спецовете" казаха няма празен ход и го направихме с празен ход, горе долу колкото колегата го казва в едно от по-горните мнения 2-3мм. Нищо не се оправи, пак си ги прави номерата, ама сега пък почна и да ми увлича, тоест когато съм на първа при напълно стиснат съединител си се мърда напред се едно че съм на полуамбрияж

            Та някой може ли да ми каже как точно и от къде се регулира съединителя, какво се върти и на къде, че явно сам ще трябва да си го боря, ама от никъде не мога да намеря мануал за тази моторетка и съм кат на тъмно.
            Благодаря предварително
            Последно редактирано от grizi; 22-04-08, 12:53.

            Коментар


            • #7
              До: Съединител на DR 650 - може би проблем!?

              Първоначално публикуван от ivonta
              Но щракването и "подскачането"(не винаги ) на мотора си остана,познати ме успокояват че това е нормално ,но им нямам много вяра щото разбират по малко и от мен демек - нищо!
              Със същия мотор съм и при мен става така от време на време, казвали са ми че е нормално... на мен лично ми е направило впечатление, че почти на всичко ДР-и го прави, ако разбира се съединителя е нов, едвали ще се базика...
              KTM Fen

              Коментар


              • #8
                До: Съединител на DR 650 - може би проблем!?

                Първоначално публикуван от grizi Преглед на мнение
                Да питам само та да не отварям нова тема

                Купих си на скоро ДР 250 рв и също си бера ядове със съединителя.
                Много трудно му се целеше неутралната при спрял на място мотор и работещ двигател (направо мисията невъзможна Нта част), а от време на време не щеше да включи втора.
                Та "спецовете" казаха няма празен ход и го направихме с празен ход, горе долу колкото колегата го казва в едно от по-горните мнения 2-3мм. Нищо не се оправи, пак си ги прави номерата, ама сега пък почна и да ми увлича, тоест когато съм на първа при напълно стиснат съединител си се мърда напред се едно че съм на полуамбрияж

                Та някой може ли да ми каже как точно и от къде се регулира съединителя, какво се върти и на къде, че явно сам ще трябва да си го боря, ама от никъде не мога да намеря мануал за тази моторетка и съм кат на тъмно.
                Благодаря предварително
                Регулирането на съединителя си е малко на усет работа! Т.е. съединител дето на друг му харесва, на тебе може и да не ти хареса и обратно! Това 2-3 мм. е съвсем ориентировъчно и така го пише по мануалите. При мене например ми е добре при около 4мм. След като ти придърпва мотора като си спрял и държиш съединителя, намали малко свободния ход от винта на дръжката, през който минава жилото. Развиваш винта - свободния ход на дръжката намалява, навиваш винта - свободния ход се увеличава! Връткай винта по съвсем малко (примерно половин оборот) и пробвай как е докато ти хареса. Не забравяй да разхлабиш контрагайката на винта преди да почнеш да регулираш, и да я стегнеш за да застопори винта след като си приключил с реглажа!
                Трудното нацелване на неутрална скорост, в определена степен и при определени условия си е нормално! Примерно при мене ми е по-лесно да слезна на 1-ва и от там да включа на неутрална, отколкото от втора да включа неутрална! Понякога зависи и от маслото - гъстота, топло или не, дали се е разбило вече след дълго каране или не! Ако на 1-ва си го изпържил до много високи обороти, също може да е проблемно включването на 2-ра. Когато си спрял на място с работещ двигател, избягвай да превключваш скоростите! От 1-ва и 2-а на неутрална може, от неутрална на 1-ва или 2-а също може, ама другите избягвай да ги включваш при работещ двигател на место!
                "Do not correct a fool, for he will hate you;
                Correct a wise man, for he will appreciate you."

                Коментар


                • #9
                  До: Съединител на DR 650 - може би проблем!?

                  Благодаря за отговора, вчера си поиграх с гайката при ръкохватката и нищо не стана Има още две, някакви странни, една след друга, медни и на пръв поглед са свързани с облицовката на жилото, а не със самото него, нямаше такива на Бетата ми, от тях регулира ли се нещо?
                  Имам чувството, че като че ли ми е по дълго жилото от колкото трябва и за това като дръпна лоста продължава да държи на полусъединител, а от гайката няма достатъчно ход та да го обере, навивах ги развивах ги и пак
                  Мисля си да разкача лостчето на съединителя където влиза в зъпчатото колелце в двигателя и го преместя някой и друг зъб за да прибере малко, ама ме притеснява пък тогава да не вземе да остане все едно че е постоянно дръпнато и да почне да боксува.
                  За включването на втора пък е друг номер сега му го схванах, кат се мъча лекичко и плавно да ускорявам и да включвам заяжда, а кат го изръчкам рязко и превключа, все едно че се освобождава нещо вътре и влиза много леко, да не би да са се покривили някакви осички или нещо от тоя род вътре, как може да се разбере това или трябва да се отваря двигателя?
                  Последно редактирано от grizi; 23-04-08, 10:14.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Съединител на DR 650 - може би проблем!?

                    Първоначално публикуван от grizi Преглед на мнение
                    Благодаря за отговора, вчера си поиграх с гайката при ръкохватката и нищо не стана Има още две, някакви странни, една след друга, медни и на пръв поглед са свързани с облицовката на жилото, а не със самото него, нямаше такива на Бетата ми, от тях регулира ли се нещо?
                    Имам чувството, че като че ли ми е по дълго жилото от колкото трябва и за това като дръпна лоста продължава да държи на полусъединител, а от гайката няма достатъчно ход та да го обере, навивах ги развивах ги и пак
                    Мисля си да разкача лостчето на съединителя където влиза в зъпчатото колелце в двигателя и го преместя някой и друг зъб за да прибере малко, ама ме притеснява пък тогава да не вземе да остане все едно че е постоянно дръпнато и да почне да боксува.
                    За включването на втора пък е друг номер сега му го схванах, кат се мъча лекичко и плавно да ускорявам и да включвам заяжда, а кат го изръчкам рязко и превключа, все едно че се освобождава нещо вътре и влиза много леко, да не би да са се покривили някакви осички или нещо от тоя род вътре, как може да се разбере това или трябва да се отваря двигателя?
                    Долу при двигателя, малко преди лостчето където се закача жилото, би трябвало да имаш още един кух болт, през който минава жилото! От там също можеш да обереш луфта, ако не ти стига дължината на болта горе при дръжката! Обирането на луфта става като натягаш болта в посока към бронята! Чрез преместване на шлиците на самото лостче влизащо в двигателя, можеш малко да обтегнеш жилото, но не много защото се променя ъгъла под който се дърпа жилото и почва да трие повече в бронята! На моя дори има фабрично белези на лостчето и на оста и се сглобяват така че да съвпаднат белезите за да се гарантира правилния ъгъл на жилото!
                    За включването на скоростите: Първо си настрой съединителя така че да не увлича като си спрял! Може да се окаже че не отделя добре и от това е всичко!
                    "Do not correct a fool, for he will hate you;
                    Correct a wise man, for he will appreciate you."

                    Коментар


                    • #11
                      До: Съединител на DR 650 - може би проблем!?

                      Благодаря отново за отговора
                      Вчера кат ти прочетох мнението потърсих кухото болтче, ама май при мене няма такова, няма и белег къде точно да влиза лостчето в зъпчатото колелце, та хванах и го преместих един зъб на дясно. Сега с изцяло развита гайка и след преместването на лостчето вече не увлича, а и май по-"мазно" влизат скоростите ама пък празният ход на ръчката стана не повече от 1мм, иначе не буксува, по аналогия с колите това да не означава че напълно са ми свършили притискателните дискове на съединителя

                      Коментар


                      • #12
                        До: Съединител на DR 650 - може би проблем!?

                        Първоначално публикуван от grizi Преглед на мнение
                        Благодаря отново за отговора
                        Вчера кат ти прочетох мнението потърсих кухото болтче, ама май при мене няма такова, няма и белег къде точно да влиза лостчето в зъпчатото колелце, та хванах и го преместих един зъб на дясно. Сега с изцяло развита гайка и след преместването на лостчето вече не увлича, а и май по-"мазно" влизат скоростите ама пък празният ход на ръчката стана не повече от 1мм, иначе не буксува, по аналогия с колите това да не означава че напълно са ми свършили притискателните дискове на съединителя
                        Най вероятно ти е по-дълго жилото, или ти е по-къс регулиращия болт горе на ръчката за съединителя! Щом има луфт на ръчката и съединителя ти не отделя още като пипнеш ръчката, няма страшно! Ако мотора ти е 2-а употреба, не се знае предишния собственик какво е правил! Понякога тия регулиращите, кухи болтове се чупят при падане!
                        "Do not correct a fool, for he will hate you;
                        Correct a wise man, for he will appreciate you."

                        Коментар


                        • #13
                          До: Съединител на DR 650 - може би проблем!?

                          Благодаря за помощта.

                          Втора ръка е 98ма.
                          Внос от Япония, еквивалента на Джебел, ама с по малкия резервоар. Няква дребна нинджа бая е попадал с него, ама на мен си ми харесва.

                          Сега го карам така и се оправи увличането и неутралната почти се цели, ама имам нов проблем (то не е нов правеше си го и преди ама чак сега почнах да му обръщам внимание и да ме дразни).

                          Значи на 4та скорост (само на нея) като заступоря газта на някакви ниски обороти (към 2500 на ухо) след секунда две се получава осезаем спад на мощността (се едно съм върнал газта) и кат започна да навивам още за да компенсирам двигателя не реагира веднага, а пак се зачудва 1-2 секунди и после почва да ускорява, връщат му се и кончета и всичко, нещо като пик в мощността.
                          На усещане е се едно че съм вкарал двутактов в обороти, неме, нема па си е*е мйката

                          Помогнете моля, ако знаете от какво може да го прави това, че е много дразнещо.

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X