Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Детонации в ауспуха

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Детонации в ауспуха

    Колеги, на моя dr 750 big по време на движение като отпусна газта се получават детонации в ауспуха. Когато го купих му отрегулирах иглите на карбураторите на средно положение, че бяха вдигнати, смених дифтунгата на изпускателния отвор на главата, но пак пригърмява. Иначе разхода ми е нормален, но гърменето ме дразни. Моля, ако някой се е сблъсквал с подобен проблем, да даде някаква идея. Другото което е, не е с оригиналния си ауспух, а с правен, дали това може да е причина?

  • #2
    До: Детонации в ауспуха

    Обикновено този ефект се получава при бедна смес.
    Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


    "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
    Джон Кенеди

    Коментар


    • #3
      До: Детонации в ауспуха

      аз имам dr650 и също патка ,дразни ме но карам така...

      Коментар


      • #4
        До: Детонации в ауспуха

        Няма ли някой колега който се е сблъсквал с проблема и е намерил решение? Както казах, скоро му регулирах иглите на карбураторите както го дават, че трябва да е в мануала, понеже бяха вдигнати по- високо, но промяна няма.

        Коментар


        • #5
          До: Детонации в ауспуха

          Колега,аз от скоро карам един DR 650 и при мен се получавам чат-пат едни "истрели" в ауспуха ,особенно при рязко връщане на газта от големи обороти,ма не им обръщам внимание. Незнам при теб точно как стоят нещата ,но поне хората по улиците ме чуват и се махат от пътя!

          Коментар


          • #6
            До: Детонации в ауспуха

            Ха сега де, то май ще излезе, че при DR-те май е хронично това заболяване

            Коментар


            • #7
              До: Детонации в ауспуха

              Първоначално публикуван от Lakata Преглед на мнение
              Ха сега де, то май ще излезе, че при DR-те май е хронично това заболяване
              то май наистина при сички е така на един приятел му го пробвах един път и също така правеше
              CRF - Contingency Reaction Force

              Коментар


              • #8
                До: Детонации в ауспуха

                А само да ви питам вашите мотори с стокови алспуси ли са Щото ако са сменяни трябват нови горивни жигльори по големи ако не се лъжа но те трябва да вървят с алспуха, ако естествено е поръчан фирмен за съответния модел. А в българия масова практика е да се слагат отворени гърнета без значение за какъв модел са. Като го види нашия човек си му хареса и го сложи, ма нищо че той не е за неговия модел мотор. И после що ми гърми мотора. Така, че ако ти е сменян кюнеца си вземи един набор от жигльори и сменяй до получаване на нужният ефект а имено преставане на пукането
                Ако някъде съм в грешка поправете ме, че с 4т моторите не сим чак толкова запознат. Но в ощи линии смятам че съм прав
                KAWASAKI Let the good times roll

                Коментар


                • #9
                  До: Детонации в ауспуха

                  Абсолютно прав си. Същото се появява и при неоригинален/остарял/издухан/изпразнен ауспух.
                  А няма начин мотор на тия години да е с изряден оригинален ауспух.
                  Издъних се на Тюринг теста

                  Коментар


                  • #10
                    До: Детонации в ауспуха

                    Първоначално публикуван от Lakata Преглед на мнение
                    Колеги, на моя dr 750 big по време на движение като ... смених дифтунгата на
                    Правилно е диХтунг. (Знам, че ще "скочат" 100 души против).
                    ....
                    Dicht - по немски - плътно, die Dichtung - уплътнение, der Verdichter - компресор.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Детонации в ауспуха

                      Приемам критиката за правописа, а колкото до ауспуха, не е оригиналния, правен е, но аз така го купих мотора

                      Коментар


                      • #12
                        До: Детонации в ауспуха

                        E точно де. Това си е типично за българия Но гледай да го оправиш това пукане защото бедната смес не е много здравословна за двигателя.
                        KAWASAKI Let the good times roll

                        Коментар


                        • #13
                          До: Детонации в ауспуха

                          И моя е с отворен ауспух, не е беден сместа е добра ама си пука... Виж като ми свършва бензина тогава за ква пукотевица става на въпрос. Според мен е от ауспуха, ако искаш да не пука слагаш оригинален и не пука вече

                          Коментар


                          • #14
                            До: Детонации в ауспуха

                            На мойта моторетка са си и оригинални ауспусите и пак си пука ,само не знам дали са отваряни, но ако съдя по цялостното състояние на мотора ,не мисля че са ги пипали! Може би колегата дето каза за бензина е прав,одеве ми направи впечатление че бая припуква,и малко следа това ми свърши бензина и минах на резерва!

                            Коментар


                            • #15
                              До: Детонации в ауспуха

                              Отговорът сами си го давате... Всеки мотор като му свършва бензина започва да гърми, а защо? Ми защото бензина е по-малко от колкото трябва в сместа. Т.е. бедна смес.
                              Като си отварята ауспусите слагайте по-голям жигльор, от там и цялостна пренастройка на карба. Резултата е - по-шумен, по-вървящ и по-апетитен мотор. Цялата тая система - от възд. филтър през карборатора заедно с горивото, газоразпределението(за 4т мотори), подаването на искрата и изпускателната система са една поредица от важности, които трябва да работят в синхрон и с голяма точност...
                              Писано е и в други теми по въпроса. Въпросителни винаги ще има, както и компромиси.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X