Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ремонт на раздатъчна кутия

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ремонт на раздатъчна кутия

    Здравейте!

    Колата ми е Disco 2'99 TD5.

    Преди около 2 седмици установих че ми тече скоростната кутия. върнах се от път и веднага спрях колата. Реших че като ще правя ремонт е добре да си сменя и съединителя. Поръчах си всичко нужно.

    Днес започнах да свалям кутията... сгърчихме се от работа.. стигнахме до изпускане на маслата.. и.. ооо чудо.. от раздатката.. изтекаха 100-150 грама масло (2.3 литра събира). изпуснах скоростната кутия точно 2.4 литра! до тук ОК.

    Пуснахме кутияята.. почнахме да я огледаме.. м***а му раздатката цялата омаслена.. решихме да свалим капака под който е първичния вал да видим какво е състоянието вътре и да подменим силиконите на капака. Отворихме и ми омекнаха колене ... 2 зъба на първичния вал изкъртени и един зъб на едното колело на вала който отива към карданите!

    Снимката не е много хубава но се вижда как 2 зъба липсват.

    Някой има ли идея къде мога да си намеря резервни части или къде да рецеклирам раздатката. раздатката е LT230SE а скоростната кутия е ръчна R380.

    В paddock и famousfour няма refurbushed transfer box. В понеделник ще им пиша писмо дали могат да ми я рециклират и какво ще ми струва.

    Имам още един въпрос към някой който е сменял съединител на диско 2. Маховика на коляновия вал се води dual mass flywhell и е съставен от 2 части. м/у венеца и 2-рия маховик има пружини които обират вибрациите. м/у 2-та маховика има доста голям луфт. в документацията пише че може да стигне до 70 градуса при голямо ускорение. при задвижване на 2-рия маховик на ръка без напън се получават до 20-30 градуса отклонение спрямо 1-вия маховик. Това нормално ли е или пружините са омекнали. При каране на автомобила понякога се усеща прилашкване все едно приплъзва съединител. Това се усеща на 2-ра скорост примерно при преминаване на гурбици и подаване на газ.

    Благодаря предварително на отзовалите се на помощ.
    Прикачени файлове
    LR Disco II,'99,TD5,,HDC,ETC,R380,T-Max 9500,Safari,General AT,Light bar, CDL, 3" lift procomp
    LR Disco II,'02,TD5,SLS,ACE,HDC,ETC,ZF4HP
    [IMG]http://ftp.domainbg.com/SG/mydisco2logo.jpg[/IMG]

  • #2
    До: Ремонт на раздатъчна кутия

    Лоша работа с раздатката. Аз за това моята не смея да я отворя.

    Ей тук мисля, че ще намериш каквото ти трябва за нея.

    Коментар


    • #3
      До: Ремонт на раздатъчна кутия

      В Мобиле Бг има едно Дискавъри на части и скоростна и ръздатъчна кутия комплект,но са 96-97-ма година.Тук в София има къде да направят зъбни колела,като последен вариант.
      Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

      Коментар


      • #4
        До: Ремонт на раздатъчна кутия

        Е, да това са последните варианти, до които се надявам да не се стигне, тъй като "майка" Англия не е далече а и не е скъпо.

        Коментар


        • #5
          До: Ремонт на раздатъчна кутия

          Лазаре благодаря за линка.
          В понеделник ще им драсна писъмце.

          А раздатката си не я отваряй докато ножа не опре до кокала. макара че по някога последствията може да са по сериозни :-(
          LR Disco II,'99,TD5,,HDC,ETC,R380,T-Max 9500,Safari,General AT,Light bar, CDL, 3" lift procomp
          LR Disco II,'02,TD5,SLS,ACE,HDC,ETC,ZF4HP
          [IMG]http://ftp.domainbg.com/SG/mydisco2logo.jpg[/IMG]

          Коментар


          • #6
            До: Ремонт на раздатъчна кутия

            А някой поръчвал ли е вече от тях (ашкрофт) ? Пращат ли до България?

            Коментар


            • #7
              До: Ремонт на раздатъчна кутия

              Първоначално публикуван от Lazar Преглед на мнение

              Ей тук мисля, че ще намериш каквото ти трябва за нея.
              Не е по темата, обаче - Лазаре, с всичките тези аса в ръкавите... Аз бих играл карти на вързано!

              Коментар


              • #8
                До: Ремонт на раздатъчна кутия

                Първоначално публикуван от ивайло Преглед на мнение
                А някой поръчвал ли е вече от тях (ашкрофт) ? Пращат ли до България?
                Не зная някой да е поръчвал, но това са корифеите на предавките за ЛР, за цялото кралство. В сайта им пише, че доставят до Европа, както и за останалия свят. Има и ориентировъчен ценоразпис на доставките.

                ************************************************************************

                Първоначално публикуван от SG Преглед на мнение
                ...
                А раздатката си не я отваряй докато ножа не опре до кокала. макара че по някога последствията може да са по сериозни :-(
                Като сменях маслото, магнита на пробката беше съвсем леко "натаралежен" със много ситни стружки, което е нормално и няма основания за притеснение.

                ************************************************************************

                Първоначално публикуван от velio Преглед на мнение
                Не е по темата, обаче - Лазаре, с всичките тези аса в ръкавите... Аз бих играл карти на вързано!

                Карти не мога да играя. Не ме кефи. Ям пържоли и пия бира, по-готино е.
                Последно редактирано от Lazar; 05-04-08, 21:53.

                Коментар


                • #9
                  До: Ремонт на раздатъчна кутия

                  Питам , защото попаднах на http://shop.mastora.com/home.php- (колко български звучи) - добри цени , асортимент , но НЕ пращат до БГ.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Ремонт на раздатъчна кутия

                    А, то и в Дарукар има ужасно много неща на склад, но е добре да се направят малко сметки и сравнения, за да се види от къде ще е по-изгодно.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Ремонт на раздатъчна кутия

                      Аз като си правих съединителя и ми смениха и маховика, излиза че той си е консуматив за нашите машини. Според мен не е нормално да се върти на ръка токова много.
                      ---------------------
                      Шофирайте разумно!
                      [IMG]http://htftp.domainbg.com/zzlatev/LR_enthusiast_resize.jpg[/IMG]

                      Коментар


                      • #12
                        До: Ремонт на раздатъчна кутия

                        Първоначално публикуван от qboby Преглед на мнение
                        Аз като си правих съединителя и ми смениха и маховика, излиза че той си е консуматив за нашите машини. Според мен не е нормално да се върти на ръка токова много.
                        Какво ти струваше удовлствието?

                        Опасявам се че няма да ми стигнат парите за да сменя и маховика, а и не съм убеден е трябва. На 7-ми май ще си плащам раздатката на Ашкрофт Трансмишънс - 1650 лв.
                        LR Disco II,'99,TD5,,HDC,ETC,R380,T-Max 9500,Safari,General AT,Light bar, CDL, 3" lift procomp
                        LR Disco II,'02,TD5,SLS,ACE,HDC,ETC,ZF4HP
                        [IMG]http://ftp.domainbg.com/SG/mydisco2logo.jpg[/IMG]

                        Коментар


                        • #13
                          До: Ремонт на раздатъчна кутия

                          Ето тук е прикачена фактурата:

                          http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=26719

                          Цената на маховика беше 950 лв.
                          ---------------------
                          Шофирайте разумно!
                          [IMG]http://htftp.domainbg.com/zzlatev/LR_enthusiast_resize.jpg[/IMG]

                          Коментар


                          • #14
                            До: Ремонт на раздатъчна кутия

                            А раздатката си не я отваряй докато ножа не опре до кокала. макара че по някога последствията може да са по сериозни :-(
                            "SG",.. а при повреден външен лагер не мога ли да я отворя и да го сменя

                            Коментар


                            • #15
                              До: Ремонт на раздатъчна кутия

                              Ами свърши.. вече съм с нова раздатка а старата си ми стои. Още не съм я върнал на Ашкрофт. Много пари ми искат за транспорт.

                              Лагера може да се сменя но по спомен се разглобява цялата. Даже мисля, че Ашкрофт продават и сервизни комнплекти. Лагери семеринги и всякакви уплътнения. Виж на сайта им.
                              LR Disco II,'99,TD5,,HDC,ETC,R380,T-Max 9500,Safari,General AT,Light bar, CDL, 3" lift procomp
                              LR Disco II,'02,TD5,SLS,ACE,HDC,ETC,ZF4HP
                              [IMG]http://ftp.domainbg.com/SG/mydisco2logo.jpg[/IMG]

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X