Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как да отворим карта в "img" формат с Mapsource

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Как да отворим карта в "img" формат с Mapsource

    И при мен не проработи тая програмка и се получи абсолютно същото с мапсоурса, само че се оправи с бутона "Восстановить реестр"

    Коментар


    • #32
      До: Как да отворим карта в "img" формат с Mapsource

      Стига бе хора. С тая (точно тоя файл) съм си качил 7-8 карти в мапсорса нзнам какво точно не се получава при вас . Видяхте ли "Читать инструкцию..." там си е показано какво и къде ... Ако пак не става пратете някоя снимка или поне опишете какво правите, че нестава.

      Коментар


      • #33
        До: Как да отворим карта в "img" формат с Mapsource

        Четох инструкциите и всичко както си му е реда и не става.
        Инсталирам си я БГ картата по начина на gromov, но търсенето изчезва и това е. За съжаление, явно няма начин при който хем да се вкара *img файла, хем да си работи всичко
        Car device: Garmin Nuvi 760
        Paragliding device: Garmin 76 CSx
        Mobile device: Nokia E66 + Garmin Mobile XT

        Коментар


        • #34
          До: Как да отворим карта в "img" формат с Mapsource

          Първоначално публикуван от Kayso Преглед на мнение
          Четох инструкциите и всичко както си му е реда и не става.
          Инсталирам си я БГ картата по начина на gromov, но търсенето изчезва и това е. За съжаление, явно няма начин при който хем да се вкара *img файла, хем да си работи всичко
          Добре де - чел си инструкциите - браво. Ама темата не си я дочел, въпреки че е доста къса още:
          http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...6&postcount=24
          Ако беше успял да пуснеш и търсенето, всички тука щяхме да те позлатим .
          Животът се мери не с броя вдишвания, а с моментите които спират дъха
          GARMIN nuviCam LMT, GARMIN nuvi 200

          Коментар


          • #35
            До: Как да отворим карта в "img" формат с Mapsource

            Първоначално публикуван от chavdarlk Преглед на мнение
            Добре де - чел си инструкциите - браво. Ама темата не си я дочел, въпреки че е доста къса още:
            http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...6&postcount=24
            Ако беше успял да пуснеш и търсенето, всички тука щяхме да те позлатим .
            Ами и това го прочетох също и го потвърдих по-горе. Не съм питал, дали има начин да се направи същата процедура, но с възможност за търсене. Изчетох целия нет и потвърдих, че за съжаление, няма начин да се отвори имидж файл, без да изчезне търсенето.
            Car device: Garmin Nuvi 760
            Paragliding device: Garmin 76 CSx
            Mobile device: Nokia E66 + Garmin Mobile XT

            Коментар


            • #36
              До: Как да отворим карта в "img" формат с Mapsource

              За коя версия на МапСорсе става описания начин ?
              Мото братство Хищници

              Коментар


              • #37
                До: Как да отворим карта в "img" формат с Mapsource

                Не знам дали тук е мястото ама да питам все пак
                Как се намираше отключващия код на готов .img файл.С gmaptool беше , ама по-нататък съм забравил

                Коментар


                • #38
                  До: Как да отворим карта в "img" формат с Mapsource

                  Първоначално публикуван от navcho Преглед на мнение
                  Не знам дали тук е мястото ама да питам все пак
                  Как се намираше отключващия код на готов .img файл.С gmaptool беше , ама по-нататък съм забравил
                  Какво имаш предвид "готов"? За карта, след инсталация, трябва да знаеш FID на картата. Вкарваш го, вкарваш и ID-то на уреда и генерираш.
                  LR Discovery I, 300 TDI+Grigri+велосипед и кънки+Nitrox+Icom ID-51

                  Коментар


                  • #39
                    До: Как да отворим карта в "img" формат с Mapsource

                    Не знам дали тук е мястото ама да питам все пак
                    Как се намираше отключващия код на готов .img файл.С gmaptool беше , ама по-нататък съм забравил
                    Прочети в долната тема "Инсталация на карти на начинаещи, страница 1, коментар 2 "

                    Коментар


                    • #40
                      До: Как да отворим карта в "img" формат с Mapsource

                      необходим софтуер:
                      1. garmin unlocker
                      2. GMapTool v.0.4.0
                      3. cGPSMapper Free
                      4. MapSource

                      1. инсталираме cGPSMapper Free
                      2. пускаме GMapTool.exe
                      3. добавяме *.img file в меню Files
                      4. маркираме Advanced Option в меню Option
                      5. въвеждаме пътя до cGPSMapper в меню Option
                      6. въвеждаме директория за изходните файлове в меню Split
                      7. избиране Create Files for MapSource в меню Split
                      8. задаваме име в mapset name в меню Split
                      9. натискаме бутон Split All в меню Split
                      10. натискаме Enter докато конвертирането приключи и затваряме GMapTool
                      11. стартираме install.bat от директорията за изходните файлове
                      12. пускаме MapSource
                      13. ако картата е заключена, стартираме garminunlocker/all.bat
                      14. рестартираме MapSource отново

                      Тествано и работи

                      Коментар


                      • #41
                        До: Как да отворим карта в "img" формат с Mapsource

                        Ами чудесно обяснено, но май не е за мен, не го разбирам, отваря ми smd прозорци и аз незнам какво да правя по натам, имаче имам целия софт и IMG файла, но.......... неразбирам как да го добавя за обработка. Ще може ли малко по подробно.
                        Благодаря
                        Роден рибар, а принуден да работи.......

                        Коментар


                        • #42
                          До: Как да отворим карта в "img" формат с Mapsource

                          Първоначално публикуван от EU_BG_akademika Преглед на мнение
                          Ами чудесно обяснено, но май не е за мен, не го разбирам, отваря ми smd прозорци и аз незнам какво да правя по натам, имаче имам целия софт и IMG файла, но.......... неразбирам как да го добавя за обработка. Ще може ли малко по подробно.
                          Благодаря
                          с бутон ADD FILES от меню FILES на GMAPTOOL /т.3/
                          Следвай точно описанието ми - лесно е. Успех

                          Коментар


                          • #43
                            До: Как да отворим карта в "img" формат с Mapsource

                            Ето го и моят случай,
                            имам един img фаил който е компилация от доста карти (бг топо, гърция, турция, македония, русия ... ) 700 мб като големина, когато следвам стъпките даден от вас по-горе при натискане на бутона split ми дава следното съобщение:
                            Multiple products in img, creating TDB aborted, try opion -f.

                            There were errors, result is faulty.

                            End.

                            Коментар


                            • #44
                              До: Как да отворим карта в "img" формат с Mapsource

                              Здравейте,
                              от няколко карти
                              Data MPS
                              V: Konitsa, Kozani, Kilkis, Veria, Serres, Poligiros, (1)
                              F: PID 117, FID 0, GR
                              F: PID 1300, FID 0, BG Topo Maps
                              F: PID 633, FID 502, BG OFFRoadMap 20060810
                              F: PID 1, FID 708, AdriaROUTE 2.10
                              F: PID 1, FID 844, AdriaTOPO 2.11
                              F: PID 1, FID 848, B1, B2, B3, B4, B5, B6, B7, B8, B9, B10, B11
                              F: PID 1, FID 929, SCG Route 1.70
                              ми зглобиха един Img файл който използвам с gps-a ми (garmin etrex vistahcx) . Опитах се да пригодя img файла да се отваря през mapsource , чрез описанието което сте дали по-горе, но при опит за "split" ми изкарва следната грешка:
                              Write map I0B59607 -> 11900423.img, file 246784, header 1800h, block 1024
                              Multiple products in img, creating TDB aborted, try opion -f.

                              There were errors, result is faulty.

                              End.

                              Коментар


                              • #45
                                До: Как да отворим карта в "img" формат с Mapsource

                                Последната смислена версия е WGmaptool-0.4.0.1417_b-.

                                Този продукт е с GUI и ..., ако се загледате има и Идна "питанка" - тава е HELP_a. Редно е като сте решили "да ходите не по правият път" - поне да поизчетете хелпа... па що не и некой друг форум на "дружина полска".

                                В постинга на 100yan40// параграф 2// точки 9 & 13 - са на смесен език и не са еднозначни преводите им. Т.9 - звучи като раздели/измъкни всички - което е множествено число на български. Докато в Т. 13 е написано: "ако картата е заключена...." - което е единствено число! Това е и разковничето. Програмата в процес на изпълнение също установява , че съществува повече от един продукт/карта - затова и предлага да бъде изпълнена само за един от множеството на скомпилираният работен файл. При 100yan40 е било само един продукт. И за да не влизам в "безмислени подробности" ... - има структура която е "невъзможна" да извади всичките наведнъж продукти - специфичен запис/данни при създаването на мапсета. Като каво е PID & FID и кави са особеностите е описано на български във форума.

                                Не е ли по-просто да се свържете със създателя на сета и той да ви предложи инсталационните дистрибутиви за MapSource направо?! Изваждането по този начин на картни продукти и "привързването" им към мапсоурса е свързано с неминуеми загуби във функционалноста на сътветният продукт спрямо оригиналният дистрибутив.
                                Всичките изредени продукти са достъпни в инсталационен вид - подробности и линкове има пак тук и в този форум, но не в тази подтема.

                                И ... както забелязвам, макар и доста стара версия, има български продукти за които е редно поне да попитате в писмена форма за тяхното получаване-заплащане-ползване !!!

                                Цената на визираното от мен ... вече е на цената на вечеря за двама с 10 годишно дете в неелитен ресторант - това спрямо цената на самият апарат.... и то на година или две .... Някак си недостойно и нерационално изглежда, звучи грозно. Това го споделям като регистриран доволен клиент-ползувател! ..... да има и друг начин..., но мисля, че е редно да бъдем БГ солидарни, нали !!! ?


                                Успехи, Цецо.
                                Tse-KO DVD_to aka FREON_a :cool:

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X