Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Isuzu trooper 3.0 Td (159hp) model 1999г

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Isuzu trooper 3.0 Td (159hp) model 1999г

    Аз съм нов в този форум.Като по прочетох малко разбрах ,че тука има хора с голям опит към джиповете.Интересувам се какво ще кажете за този модел на Isuzu,който е България не е разпространен,има ли части за него и ако може едно малко сравнение с някой от неговия клас(примерно Toyoto Land Cruiser KJ95 D-4D)

  • #2
    Нов ли искаш да купуваш или втора употреба? По принцип тва е една от най здравите джипки, без кой знае колко екстри, обаче моето мнение е, че колкото даден автомобил е по "екстрен" толкова той е по-проблемен. От това което съм чувал за този автмобил е: ако двигателя е Common rail, трябва да внимаваш каква нафта сипваш. Между другото май всичките ми познати с такива двигатели независимо каква марка са, се оплакват от повешен разход и допълнителни разходи за ремонти и поддръжка в сравнение с обикновенния дизел. Освен това май се оказва че в България ремонти на тези двигатели май никой не може да направи, или поне не го правят както трябва. Между другото само като информация Преди около две години ISUZU пусна 3 л. common rail двигател за пикапите си, обаче се оказа че клиентите предпочитат автомобили с обикновен дизел. Така че ... след няколко месеца започнаха да предлагат отново и нормалния дизел. Избора е твой...
    ВѢРНОСТЬ И ПОСТОЯНСТВО

    Коментар


    • #3
      Много благодария за инф. .Попринцип смятам за дизел 3.0 (159) common-rail,но в нета пише че има много голям проблем този двигател,много се чупи на 70 хил. и out !! Поне така пише в анг. страници

      Коментар


      • #4
        Първоначално публикуван от gmHarry
        Много благодария за инф. .Попринцип смятам за дизел 3.0 (159) common-rail,но в нета пише че има много голям проблем този двигател,много се чупи на 70 хил. и out !! Поне така пише в анг. страници
        значи ако вземеш на 71000км ще е с нов двигател - на на 70 се чупи

        къде ги намирате тия глупости /мнения/ - това да не е трабант - да изкарва х-км и после ремонт
        помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

        Коментар


        • #5
          За двигателя не знам. По принцип руснаците казват че двигателите на ISUZU са "неубиваеми" ако разбираш какво се има в предвид. От това коета аз знам е че проблема с този двигател е че е comman rail със всичко произтичащо от това. И по точно проблема не е в common rail а в горивото. При използване на некачествено гориво се поврежда горивната с-ма и дизела си заминава. Аз казах и го повтарям тия двигатели не са за хора които сипват нафта от където им дойде. Да не говорим че този двигател използва две ситеми с по 1200 бара налягане, като едната е за нафтата а другата е за масло от двигателя от тук и високи изисквания към маслото в двигателя и т.н. и т.н. А нали всички знаем че маслата в БГ се произвеждат на едно и също място(приста ойл) без оглед на марката, и вс. са пълен боклук и не стават даже и за доливане, да не говорим че откакто горивата поскъпнаха сипването в дизела на "странични течности" като че ли става масова практика по света не само у нас. Скоро дори чух, че в Щатите дори взели да си крадат горивото - нещо нечувано до сега. Моя съвет е търси си пикап или джип(според нуждите и възможностите), който е с нормален дизел и най голямата му екстра да е помпа с електронно управление. От тук нагоре всичко е технологичен буклук. Миналата година имаше няква конференция в Щатите(май Детройт не съм сигурен) на която беше заявено, че вкарването на електроника в автомобилите отдавна е надминало нужното ниво и единственото което предизвикват с продължаващото електронифициране е проблеми. Така че колкото по-просто толкова по-добре. Не знам от къде си, ама се замисли колко пъти си видял закъсала на път лада или москвич сравнено със западните еднодневки? А за дизел 70 хилки е направо смешно. И най-големия бензинов боклук се скапва поне на 150 хил. Дизела трябва да изкара поне 300 без проблеми. Ако те интересува точно този двигател мога да ти пратя един руски сайт с детайлно обяснение. Предполагам че като го прочетеш ще ти настръхне косата( системата е толкова сложна, че само японец може да я измисли и да я произведе). Поздрави
          ВѢРНОСТЬ И ПОСТОЯНСТВО

          Коментар


          • #6
            Много благодаря за инф. Ако е възможно ми прати този руски сайт ,за който говориш,ще съм ти много благодарен!! Определено такъв jip не е з а нащна страна ж крайна сметка !!

            Коментар


            • #7
              Първият е за ISUZU common rail двигателите
              http://www.autodata.ru/item.osg?idt=11&idn=534
              Ето и още един адрес на ISUZU&OPEL 4x4 клуб в Русия. Там има доста полезна информация.
              http://forum.4x4club.ru
              Един съвет от мен ако си купуваш ISUZU гледай двигателят му да се използва и за някой от камионите на ISUZU. Това е пълна гаранция, че двигателят е с голям ресурс - разбирай над 500 хил. км. преди основен ремонт. Разните му там двигатели като на NISSAN(Pathfinder) и др. които изкарват по 170 коня от 2,5л двигател си е чиста проба изнасилване(мое мнение). Поздрави
              ВѢРНОСТЬ И ПОСТОЯНСТВО

              Коментар


              • #8
                айде пак фолклор... - "къде си виждал лада да закъса?"

                За да спре една кола на пътя, не е нужно двигателя да стане за основен ремонт...

                "простата" лада е един от рекордьорите по закъсване... щеш бензинова помпа, щеш дистрибуторна капачка... шарнирен болт

                имал съм 2 нови западни коли навъртели безпроблемно по над 90хкм и 1 лада от 20 до 110х. км, а баща ми 3 лади... като 2-те от 0км...
                Няма да навлизам в подробности, само ще кажа за последната лада - 7 прибирания с въже или пътна помощ за година и нещо...

                след това баща ми си взе есперо /корейски "боклук" който харчи по-малко от лада/... първото "закъсване" на 7-мата година каране - скъса ангренажен ремък при -18С пред къщата си /защото беше "закъснял" със смяната му 40000км / смениха ремъка и ролките и никакви грижи!/

                ако сипваш крадена нафта от туби и масло М10Д, може и наистина да скапеш исузуто за 70-х.км
                помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                Коментар


                • #9
                  Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/
                  айде пак фолклор... - "къде си виждал лада да закъса?"

                  За да спре една кола на пътя, не е нужно двигателя да стане за основен ремонт...

                  "простата" лада е един от рекордьорите по закъсване... щеш бензинова помпа, щеш дистрибуторна капачка... шарнирен болт

                  имал съм 2 нови западни коли навъртели безпроблемно по над 90хкм и 1 лада от 20 до 110х. км, а баща ми 3 лади... като 2-те от 0км...
                  Няма да навлизам в подробности, само ще кажа за последната лада - 7 прибирания с въже или пътна помощ за година и нещо...

                  след това баща ми си взе есперо /корейски "боклук" който харчи по-малко от лада/... първото "закъсване" на 7-мата година каране - скъса ангренажен ремък при -18С пред къщата си /защото беше "закъснял" със смяната му 40000км / смениха ремъка и ролките и никакви грижи!/

                  ако сипваш крадена нафта от туби и масло М10Д, може и наистина да скапеш исузуто за 70-х.км
                  E моита стара лада е на 270 хил. без осн ремонт, и все още не гори масло(ауспуха е сух), закупена е 1975 и все още си е наша. Мангала дето искаше да я вземе след като я пробва мислеше че ше му я дам за 500лв., ама на най! След няколко дена беше готов да плати каквото поисках, ама аукциона свърши. Вече не я дявам. Аз съм имал същите проблеми които изреди и ттрябва да ти кажа че всичко произтича от долнопробните ментета които се продават в магазините за авточасти. Нали разбираш че 6м. и 10 хил км. са много кратък срок за шарнирен болт и то с големината на ладовия. Обаче само за пример ще ти кажа че с ладата която не е закъсвала на път 30год. и ме е прибирала даже и на 2 цилиндъра(поради некачествени кабели които смених поради това че оригиналните "светеха" нощно време), сме теглели пежо партнер 2 пъти. Повярвай ми не съм голям фен на руските коли, фен съм на принципа че всяко гениално решение е просто по своята същност. Замисли се защо маса автомобили вече са направени така че за да смениш едни четки или да ти анулират няква грешка на компа, трябва да тичаш в специализиран сервиз и да кихаш пари за глупости вместо да си купиш нещо стойностно което не можеш да си направиш сам. Ненавиждам автомобили на които им слагат капаци на двигателите за де не се виждат простотиите които са сътворени отдолу. Ей май избягахме от темата. Поздрави
                  ВѢРНОСТЬ И ПОСТОЯНСТВО

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X