Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво направих днес за любимата "Витара"

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво направих днес за любимата "Витара"

    Първоначално публикуван от КОКАЛА Преглед на мнение
    Отскоро пиша във форума моля да ме извините .На Нова Черна се заприказвахме с Коко от Нови Пазар той смята , че няма да има проблем. Що се отнася до материала и аз не съм запознат с него, но мога да намеря пръчка, която да е на размера ,на ориг.тампон после мисля да я режа на 50мм
    Не те извинявам защото няма за какво. Просто ти обяснявах какви са порядките, защото явно не ги знаеш. В никакъв случай не съм имал за цел заяждане или подигравка, или нещо от сорта.

    А материала за който питаш най-вероятно е полиамид, а не полиуретан. Той е на пръчки, има го в доста размери, ама и той не е евтин пущината. Моят вариант с метални подложки между купето и рамата е по-евтин, и даже си мисля, че е по-добър.

    Сега да те питам защо искаш да вдигаш купето? Ако няма някаква сериозна, ама наистина сериозна причина-по-добре да си остане с оригиналното закрепване. Там освен на 8-те тампона купето лежи и на 4 други тампона които са захванати само към купето, ама доста помагат-купето лежи и на тях, и местата за захващане не са толкова натоварени. А това определено има голямо значение за нашите прогнили купета.

    Много по-добър ефект има повдигането на окачването, това води до сериозната проходимост, а боди лифта в доста случаи се прави само задради гъзария. Ако вече си повдигнал окачването, а гумите опират в калниците-по добре ги отрежи малко(с малко мерак се получава добре, и не изглежда смешно) вместо да повдигаш купето.

    А щом на Нова Черна си бил покрай Коко-то и аз съм бил там, що не се обади да се запознаем?..
    Има ли желание-има и начин!

    Коментар


    • От: Какво направих днес за любимата "Витара"

      Първоначално публикуван от SaTaNaTa_83_stz Преглед на мнение
      Ето колега инфо от мен!!![ATTACH=CONFIG]464932[/ATTACH]
      трябва да ти покаже код 12 ако няма нищо!Ако има нещо питай или ми се обади!!!
      и моя chek светеше понякога ,но винаги щом извадя една от клемите за малко и се оправя
      Има ли желание, има и начин , няма ли желание - намираме оправдания!!!!!

      Коментар


      • От: Какво направих днес за любимата "Витара"

        Първоначално публикуван от kamarashev25 Преглед на мнение
        и моя chek светеше понякога ,но винаги щом извадя една от клемите за малко и се оправя
        Моя обаче не се оправя
        898450701

        Коментар


        • От: Какво направих днес за любимата "Витара"

          И аз вадя клеми, чакам малко ама свети той код 12 и свети.
          TT-Tuning Team
          АСК Добрич

          Коментар


          • От: Какво направих днес за любимата "Витара"

            Здравейте при мен Check - светва на всеки 10 000 км като подсказка за смяна на масло и прочие.Имам едно копче което се намира зад лявата предна тонколона.Плъзгам го и Check-a изгасва и така до следващите 10 000 при което процедурата се повтаря.При код 12 разбира се.

            Коментар


            • От: Какво направих днес за любимата "Витара"

              Първоначално публикуван от svi Преглед на мнение
              Благодаря за вниманието!!!

              Немога да намеря връзка между всичко останало и релето за време на бенз.помпа , но продължавам да търся изненадата.....


              Току що стана ясно и че и на бензин неще да работи( закачих и го пробно) !!!! Въобще не пали.
              Преди време имах подобен проблем изведнъж светва check и спря да пали.След 3 дена престои в ел.сервиз се оказа че нещо имаше изтекло( кондензатор мисля - не ги разбирам ел.елементите) та беше зацапал писта на компютъра смениха го зачистиха пистата(така ми казаха) и всичко е ок.!

              Коментар


              • От: Какво направих днес за любимата "Витара"

                Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                Сега да те питам защо искаш да вдигаш купето? Ако няма някаква сериозна, ама наистина сериозна причина-по-добре да си остане с оригиналното закрепване. Там освен на 8-те тампона купето лежи и на 4 други тампона които са захванати само към купето, ама доста помагат-купето лежи и на тях, и местата за захващане не са толкова натоварени. А това определено има голямо значение за нашите прогнили купета.

                Много по-добър ефект има повдигането на окачването, това води до сериозната проходимост, а боди лифта в доста случаи се прави само задради гъзария. Ако вече си повдигнал окачването, а гумите опират в калниците-по добре ги отрежи малко(с малко мерак се получава добре, и не изглежда смешно) вместо да повдигаш купето.

                А щом на Нова Черна си бил покрай Коко-то и аз съм бил там, що не се обади да се запознаем?..
                Коле,тук не съм съвсем съгласен с теб.Първо е важно да се определи баланса между повишената проходимост и надежноста.Ако се търси повишена проходимост в степен да не оставаш в коловозите на "батковците",лифта на купето и големите гуми решават тази задача без да намаляват надежноста на витарата.Ако се търси по-голяма проходимост- тогава лифт на окачването и намалена надежност(карета),пример - ти.Ако обаче се търси максимална проходимост от витарата(за траялни изпълнения),тогава комбинация от двете и още по-големи гуми за сметка на още по-намалена надежност(защото проблема с каретата го решаваме със смяна на мост, ама почва да разтяга веригата на раздатката и т.н. и т.н.) пример-пак ти .Та в заключение всичко опира до това на кой какъв филм му се гледа
                Николай Папазов

                Коментар


                • От: Какво направих днес за любимата "Витара"

                  Тц, лифта на купето може да даде единствено място за по-големи гуми. Което не е малко разбира се, но с едно повдигане на окачването(което е и много по-правилното решение) пак имаме място за по-големи гуми, но вече имаме и по-голяма геометрична проходимост. Демек рамата е вече по-нависоко.

                  Пък и нали написах, че може да се вдига купето, ама с причина, а не само за фасон. Де да знам Кокала какъв филм му се гледа...
                  Има ли желание-има и начин!

                  Коментар


                  • От: Какво направих днес за любимата "Витара"

                    Аз вече лифт си поръчах даже Коко ми даде телефона на човека. Но и за боди лифт говорихме и сапоред него има нужда. Мислех да ти се обадя но беше много зает

                    Коментар


                    • От: Какво направих днес за любимата "Витара"

                      Както... Дано не патиш от скъсано купе, ама то си зависи как ще ползваш витарата. Ако е като мен-ще патиш, и още как...

                      Нали на всички ви е ясно, че заводските решения са оптимални,ако искаме здравина и дълголетие. Всичкото е минало през каквито трябва и колкото трябва тестове, и умни инжинери са взели най-доброто решение. Това за да се продава колата де, ама с нашите преустройства изменяме работата на системата в една или друга посока. За което са нужни съответните промени по окачване, укрепвания, разни регулировки на геометрията на ходова част...

                      След като се намесим ние-машината вече не е същата, и не трябва да и се сърдим защо не се държи така добре като заводските.

                      Ма какво ли съм седнал да обяснявам, сякаш моята е заводска...
                      Има ли желание-има и начин!

                      Коментар


                      • От: Какво направих днес за любимата "Витара"

                        Влязох във филма както трябва.Като вдигнахме витарата се оказа че всичко отпред е олелеееее .И тогава дойде гениалната идея да слагаме уазов мост понеже имам такъв . Като пообмислихме нещата решихме че е по доброто решение.Коле дай си тел.ако е удобно че тука трябва да си пишем много.

                        Коментар


                        • От: Какво направих днес за любимата "Витара"

                          Има го в профила.
                          Има ли желание-има и начин!

                          Коментар


                          • От: Какво направих днес за любимата "Витара"

                            Какво и е олелето , ако няма да я карате само в гората сменете каквото е необходимо и си я карайте без да я мислите . На мойта миналата година смених всичко което имаше да се сменя от двигателя(разглобен до последната гайка) до трансмисията без раздатката и предния диф, пълна профилактика . Сега само сменям маслото и доливам течност за чистачки , за друго не отварям капака, е и да включа шалтера на лебедката .
                            0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                            Коментар


                            • От: Какво направих днес за любимата "Витара"

                              Първоначално публикуван от travelling Преглед на мнение
                              Какво и е олелето , ако няма да я карате само в гората сменете каквото е необходимо и си я карайте без да я мислите . На мойта миналата година смених всичко което имаше да се сменя от двигателя(разглобен до последната гайка) до трансмисията без раздатката и предния диф, пълна профилактика . Сега само сменям маслото и доливам течност за чистачки , за друго не отварям капака, е и да включа шалтера на лебедката .
                              Всичко е зле дори гредата на която се хващат носачите така е удряна , че после допълнително е разпробивана за да се хванат някак. Иначе я гласим за състезания затова решихме с целия мост.

                              Коментар


                              • От: Какво направих днес за любимата "Витара"

                                Кокале, да не сте онези момчета с червената витара в Нова Черна?
                                Ако да-поздравления, карахте с много хъс, и ако се постараете-ще имате добри класирания.

                                Гадно е да го казвам, ама ако имате състезателни амбиции-продайте витарата и вземете по-сериозен джип. Поне моят опит в състезанията сочи това. Малкото тегло на витарата е доста добро нещо, но е за сметка на малък и слаб двигател, а това си влачи последствията. По състезания се правят извращения с машините, а за тях се искат коне. Лесно е да се сложи по-голям мотор, ама след него започват проблемите.
                                Та така-ако искате акъл-ще дам, ама то нямам, та какво ли ще ви дам... Витарите са добри за бъзикане на големите джипове, ама им отстъпват по доста показатели.
                                Има ли желание-има и начин!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X