Страница 104 от 104 ПървиПърви ... 45494100101102103104
Резултати 2,061 до 2,077 от 2077

Тема: Какво направих днес за любимата "Витара"

Място
    София
    Публикации
    19
    Точки (при гласуване)
    0

По подразбиране От: Какво направих днес за любимата "Витара"

Същото е, да, гледах го това, но с доставката ще излезе 280 лв, което е лудост. До 100, 150 лв бих прежалил. Ако на някой му падне, да пише. Всеки лев до 150 лв ще е за него. Тел 0884612966

Място
    Крън
    Публикации
    791
    Точки (при гласуване)
    8

Няма начин да не става от някаква таратайка от моргите,ще се включиш до 30-40 лева макс.
    Suzuki DR-Z400E
    Suzuki Vitara
    Всичко с ''рошави''гуми!

Светозар Стеев е офлайн
    Голем пустиняк!
    Утвърден участник | Организатор || +ПЛ |
    Място
    с.Зверино обл.Враца
    Публикации
    697
    Точки (при гласуване)
    14

Цитат Мнение на Bobi Velev Преглед на публикациите
    Същото е, да, гледах го това, но с доставката ще излезе 280 лв, което е лудост. До 100, 150 лв бих прежалил. Ако на някой му падне, да пише. Всеки лев до 150 лв ще е за него. Тел 0884612966
    Прбвай с обикновен поялник и ситна метална мрежичка да усилиш проблемното място,после отчупи от същия материал от някое краче и подсили проблемното място.Струва си да опиташ,нищо не ти коства.
    ГАЗ69,Fiat Dukato maxi бордово 3,40м. и Витара в проект!

Място
    Добрич
    Публикации
    713
    Точки (при гласуване)
    5

Купих я Витарката. ...
    Със кеф да си я джиткаш .
    Относно дизела на пежо , + .
    Такова животно не съм виждал . Даяни на всякакви глупости.
    Карам такава от 80 000 км и три години ....
    Оглеждам се още една , същАта.
    КОРОЗИЯ - вярната дума .
    Друса , шуми, вятъра я мята като лайняна хартишка из полето ...

5,8 -6,9 л/100
    смесен разход , то моето е изтезание на колицата , ама такава и е съдбата.

Място
    Добрич
    Публикации
    713
    Точки (при гласуване)
    5

Цитат Мнение на alexdevil Преглед на публикациите
    Като писнете за 4 броя дюзи и
    тогава кроткото скимтене се превръща силен плач, особено на тия курници дето си ги вкарвате на далавера с реални 160 000 км (500 000). Демферните шайби, маховици, егр-и и дебитомртри хич няма да ги споменавам те са само за разкош. Пък не дай си боже да има спекла дюза, те тогава сеира е пълен и го гледам с кеф.
    "4 броя дюзи" - по 30лева
    помпа - ремонт за 160 лева - като нова (говорим за лукас)
    Реалните километри - ти говориш за тях , никой вече не вярва.
    Или само хората на дядо коледа.
    демпферни разни неща по тоя дръгел няма . Чел си друга книжка.
    Дебитомер е странна дума за тази конфигурация.
    Я кажи за кой сервиз работиш да не ходя там?

"тия курници дето си ги вкарвате на далавера"- моля те снимай си чистак , бърсак новата гювендия на 137 км , дето си си я купил .
    Може и със тИлифонЪ .

Място
    София
    Публикации
    174
    Точки (при гласуване)
    6

Цитат Мнение на Rachido4x4 Преглед на публикациите
    "4 броя дюзи" - по 30лева
    помпа - ремонт за 160 лева - като нова (говорим за лукас)
    Реалните километри - ти говориш за тях , никой вече не вярва.
    Или само хората на дядо коледа.
    демпферни разни неща по тоя дръгел няма . Чел си друга книжка.
    Дебитомер е странна дума за тази конфигурация.
    Я кажи за кой сервиз работиш да не ходя там?

"тия курници дето си ги вкарвате на далавера"- моля те снимай си чистак , бърсак новата гювендия на 137 км , дето си си я купил .
    Може и със тИлифонЪ .
    Я кажи дали ти можеш да четеш или тая тъпотия дето я простря тук ти я написа някой под твоя диктовка. Явно си страшен разбирач като не правиш разлика между комонрейл (hdi) и дизел с роторна помпа. Явно чета книжки, а ти само ги оцветяваш. Гювендията съм я снимал няколко страници напред, можеш да си я разгледаш пък в това време аз ще си я карам. Сервиз ти не трябва, ти всичко знаеш.
    Grand Vitara 2.5 V6 кармазъ с доста подъл теглич.

Място
    Пловдив
    Публикации
    270
    Точки (при гласуване)
    7

Подледната седмица това което направих по Витарата е да сложа тунинг зъбните колела за бавните. Сега преддтоят тестове.
    Кара Suzuki Vitara 1,6 8v,а според жената Витарник!

Място
    София
    Публикации
    19
    Точки (при гласуване)
    0

А някой знае ли как точно се казват ето тези гумени работи, които са под калниците? Продават ли се някъде и къде? Снимах ги от една друга Витара и ми харесват, бих искал да си взема същите, с емблемата.
    Име:  IMG_20171001_140656_809.jpg
Прегледи: 429
Размер:  395.8 Кб

Място
    Хасково
    Публикации
    43
    Точки (при гласуване)
    10

калобрани, но не знам от къде да си намериш.

Място
    Космос
    Публикации
    1,760
    Точки (при гласуване)
    10

При огромно желание и търсене може и да намериш някакви, два пъти назад в някой бордюр и и си ги загубил. Много трудно се намират в оригинален вид, закрепят се с метални планки към задната броня и калник, ако не е нова колата, половината неща липсват, изобщо-забрави.
    Аз имам няколко, така и не съм ги сложил, различни са за къса и дълга база.

Място
    София
    Публикации
    1,160
    Точки (при гласуване)
    12

Какво направих - пръсках с парафин. Въпреки, че преди 5 или 6 години минах една "реставрация" и купето беше станало в чудесно здраве (песъкоструене, подмяна на нужнуте детайли, качествена работа и качествени покрития) с времето пак тръгнаха разни ръжди. Дрежни и досадни, но ръжди. Има 2 бомбички на единият праг (ей тъй, в нищото, без да е наранена боята) и две на едната задна вежда (там предполагам са виновни гумените уширители). Шасито поне още е безпроблемно - там епоксидните грундове и песъкоструенето са си свършили работата чудесно.

Та ще тъпча парафин и се надявам в следващите 3-4 години да няма дупки. Тия дни пръсках от вън и от вътре със спрей. По няколко пъти с изчакване да изсъхне. Тия дни ще взема още (6л, да има на богато) и пистолет с удължител и ще пълня в подкалниците, кухините зад веждите и където още влезне удължителят. Пода бе защитен минлата година с дебел парафин + ново шагре (полиуретаново), та него поне няма да го мисля скоро. Там няма и помен от проблеми.

Следващата Витара ще е от Италия. Ще гледам да няма и точка ръжда и първото което ще направя е да мина пода и всички кухини с парафин. Може и евентуално ново шагре по пода ако фабричното не ми вдъхне доверие или липсва.

Впечатлен съм просто как изгниват японските ламарини ...

Място
    Сенник/Севлиево/България
    Публикации
    145
    Точки (при гласуване)
    8

Никой не ги е правил да са вечни, а и няма никакъв смисъл. На друго място е проблема, не е в японските ламарини
    И аз пръсках, и мазах яко с парафин, всички кухини, и цялото дъно на джипката, на пролет ще споделя резултата.
    SUZUKI GRAND VITARA 2.5 V6

Място
    Видин/Лондон
    Публикации
    15
    Точки (при гласуване)
    0

А някой знае ли как точно се казват ето тези гумени работи, които са под калниците? Продават ли се някъде и къде? Снимах ги от една друга Витара и ми харесват, бих искал да си взема същите, с емблемата.
    Име:  IMG_20171001_140656_809.jpg
Прегледи: 429
Размер:  395.8 Кб
    Във ибей има доста калобрани. Аз лично ги махнах мойте защото се късат по оффроуда.

Публикации
    15
    Точки (при гласуване)
    0

Здравейте колеги,от години не съм влизал във форума , днес ми е щастливият ден .но нека почна от начало.Взех си гранд витарата през 2008 за $5000 ,тогава беше на 80000мили,обух я с нови гуми.сложих и нови накладки и батерия и от тогава само масло и филтри.Навъртях и 62000 мили и никога не съм имал и грам проблеми ,до тази пролет.Появи се съвсем леко сълзене на масло точно зад компресора на климатика.Нищо работа ,но намирисваше и реших да я ремонтирам.
    Оказа се ,че трябва да се извади целият двигател .а проблема беше един О пръстен за $4 ,а за работата в сервиза платих близо $1200 и то защото един приятел я правеше ,иначе искаха от 3 до 5 хил.по сервизите. И понеже всичко беше разкулачено реших да я направя като нова.Нови гуми,накладки,предни амортисъори,стартер,свещи,гарнитури,семеринги,ремъци,фреон,и т.н.,общо дадох за части $1500.Като я подкарах бях на седмото небе и така три месеца.
    Изведнъж първо само при запалване избълваше един облак бял дим и после си беше ОК,а след това и като я карах ,при ниски обороти като я настъпех пак изпушваше и даже от двигателя се чуваха някакви звуци.Помислих си да не е избила новата гарнитура и да влиза антифриз,но нивото му не намаляваше , а и цвета на маслото не се е променяло.За сервиз даже и не си помислих да я карам,ядосах се и направо отидох в магазина и си взех чисто нова кола,а витарката я паркирах с една табела продава се ,но то и кой ще я вземе така пушеща. Да обаче мира не намирам и се разтършувах из интернет ,много хора дават съвет да се смени PCV valve(извинявам се но не знам как е на български).Днес взех нов за няма и $5 и като махнах старият се оказа хем запушен,хем и беше разхлабен в гнездото си. Не мога да ви опиша как се радвам,няма пушек,няма тракане,няма загуба на мощност.Витарката лети като нова и и се радвам три пъти повече от новата кола,чак не ми се продава.

Публикации
    37
    Точки (при гласуване)
    8

Здравейте, при мен се появи следния проблем.Тъй като моята си е стара поогнила малко..Чупи се задната лява щанга която ограничава задния мост да се мести напред и на зад.Сега следва сваляне чистене със шлайф до здраво и заваряне на нова тръба към шасито.Но с това на ред гледам кардана сее е измъкнал от раздатката, което е проблем за мен.Сега се питам какво следва кардана да си застане обратно.Нарочно не отворих нова тема да не трупам излишно.

Място
    Крън
    Публикации
    791
    Точки (при гласуване)
    8

Развиваш кардана от дифа.Вкарваш предната,лъскава част в раздатката.Закрепяш с болтовете кардана за дифа.Това е.
    Suzuki DR-Z400E
    Suzuki Vitara
    Всичко с ''рошави''гуми!

Публикации
    37
    Точки (при гласуване)
    8

Днес като погледнах маи наистина това тряба да се направи . няма болтове към раздатката явноо лесно се раззминах.

Страница 104 от 104 ПървиПърви ... 45494100101102103104

Сходни теми

1. Какво направих по джипа днес?
    От kinex във форум JEEP
    Отговори: 2182
    Последно мнение: 11-12-17, 20:26
  2. Официално: "Форд" продаде "Ягуар" и "Ланд Роувър"
    От Тихомир във форум Икономика, наука, философия, изкуство, общество и екология
    Отговори: 16
    Последно мнение: 29-10-10, 09:11
  3. Отговори: 23
    Последно мнение: 09-09-08, 11:23
  4. Отговори: 1
    Последно мнение: 09-02-08, 01:38
  5. Какво става в главата ни когато "яхнем" мощна кола
    От Tuono във форум Управление на МПС, КАТ, пътища, безопасност и катастрофи
    Отговори: 22
    Последно мнение: 20-01-05, 00:04

Правила за публикация

• Вие не можете да публикувате нови теми