Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Бензинова помпа за Фероза 1.6 16v

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Бензинова помпа за Фероза 1.6 16v

    Здравейте.
    Търся бензинова пома за Фероза 1.6 16V пълна инжекция.
    Някои придава ли и знае ли от каде да си взема и колко горе доло е цената?
    Казаха ми че не са много ефтини.

    Благодаря предварително!

  • #2
    До: Бензинова помпа за Фероза 1.6 16v

    Морга, или еBay. Има и универсални. Тъй като твойта е извън резервоара, става почти всякаква.

    Виж в раздел DAIHATSU из темите. Има споменати няколко магазина, единият от които на Евлоги Георгиев (ако си от София). Може и да имат, но за нова за фероза бъди готов да отделиш поне къде 200лв.

    Универсални в eBay има, ама има и много ментета.

    Друг вариант: Тръгваш по Цар Симеон и обикаляш де що видиш магазин за японски авточасти. После и по Ботев, после и по Козлодуй, ако не си намерил нещо, дето те устройва като цена. Обиколи поне няколко магазина преди да купуваш. Разликите в цените понякога са в пъти. Съветвам те 2-ра ръка да не купуваш, освен при липса на друг вариант.

    Питай тия маймуни: http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=27291 Струва ми се точен човек. Взимал съм от него туй-онуй. За на старо обаче повече от 100лв. не бих дал. Праща по куриер.

    И е желателно да си сложиш от къде си в профила. То е затова - като питаш нещо откъде, да знае кой да се обажда. Надали ще дойдеш от Бургас в София например да търсиш помпа.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #3
      До: Бензинова помпа за Фероза 1.6 16v

      Има един нов магазин за японски авточасти, намира се ... до Централна автогара ... ул. Козлодуй малко преди да излезе на Мария Луиза, там са многото автомагазини...

      Ако не помогне звънни на Здравко в Петрич, според мен ще се спазарите за под 100 лева...

      Поздрави,
      Бъдете живи и здрави!

      Коментар


      • #4
        До: Бензинова помпа за Фероза 1.6 16v

        От Сандански съм. До София може и да дойда.
        Благодаря за бързите отговори,беше ми много спешно.
        Колкото до Петрич не съм много доволен от човека там.
        Имах малко проблеми с едни части за Витарата ми. Но ще видя.
        Благодаря отново!

        Коментар


        • #5
          До: Бензинова помпа за Фероза 1.6 16v

          Напиши го в профила си.

          Само едно въпросче - сигурен ли си че не работи помпата ти? Защото има вариат и да е в регулатора на налягане проблема.

          Какво точно прави джипката, та реши че е помпата?
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #6
            До: Бензинова помпа за Фероза 1.6 16v

            Вчера не можа да запали. Върти а не може и един приятел които е имал фероза ми каза че е от помпата. Каза че и при него е ствало така и като я чукнел с нешто се оправа. И аз това направих. Взех едно дарво и я поналожих малко и взе че запали. А и по принцип като дадеш на контакт помпичката варти(слуша се едно тишо брамчене), преди да я ударя не въртеше. И за тва си мисля че е от помпата.

            Коментар


            • #7
              До: Бензинова помпа за Фероза 1.6 16v

              Мда, най вероятно е заминала. Виж все пак електрическите връзки. Може да има клаясало, ръждясало и т.н. и да не дава добър контакт. Почисти и затегни. Ако пак ти направи проблем, търси помпа.

              Идеята е да си сигурен че е помпата, щото не е евтина част.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #8
                До: Бензинова помпа за Фероза 1.6 16v

                О.К. колега.
                Благодаря много за отговорите и за съветите.
                Днесак ще проверя за ел.връзките.

                Коментар


                • #9
                  До: Бензинова помпа за Фероза 1.6 16v

                  До колкото знам бензиновата помпа като тръгне да се скапва почва силно и гадно да стърже. Номера с удара с чук се използва при стартера когато са му заминали четките или му се губи масата. При бензиновата може да е аналогично.
                  О899 2б2 1З2

                  Коментар


                  • #10
                    До: Бензинова помпа за Фероза 1.6 16v

                    При подобен проблем на един приятел с Фероза се оказа закъсано кабелче, някъде в зоната на двигателя чак. След като го смени, всичко се оправи !
                    2015 KTM EXC 450 six days Argentina
                    Toyota Land Cruiser KDJ 125

                    Коментар


                    • #11
                      До: Бензинова помпа за Фероза 1.6 16v

                      Колега, сподели какви ги свърши и реши ли си проблема.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Бензинова помпа за Фероза 1.6 16v

                        Здравейте ,колеги ,първо да се представя,значи от Странджата съм,много коли смених докъто на попаднах на Ферозата.Страхотна кола е поне за мен като 90% от карането и е по горите.Та значи имам я от около 8 месеца,идялна като труженик,Но ми се скапа бензиновата помпа /аказа се,че те помпите били два вида-работещи и не работещи/След много ходене по мъките не можах да намеря оригинална а и ми казаха,че цената ие около 700 лв.Взех втора употреба от Опел ,пълна инжекция 2000,но и тук ми е проблема помпата работи подава гориво но двигателя не пали.Не ми е ясно какво да правя по нататък.Майстори монтьори при нас няма гледат я като извънземни.Дайте съвет каде да регулирам за да тръгне.Да допълня,че помпата е с 6 бара налягане а на Ферозата е 4 бара,бе трябвало да тръгва а не иска.Благодаря предварително за информацията Ви.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Бензинова помпа за Фероза 1.6 16v

                          Всеки правещ инжекциони трябва да има манометър. Да измери налягането на горивото при дюзите. Трабва да е в норма. В предния край на магистралата на дюзите има регулатор на налягане. Той трябва да си го поддъжа колкото го пише в книжката. Сервизно ръководство има на http://www.warfs.org/content/view/16/47/. В него има и налягания и дебити.

                          Може новата помпа да е с параметри, несъвместими с регулатора на налягане и дюзите, и в магистралата на дючите налягането да е твърде високо.

                          Проблема е там, че ако налягането е по-високо от нормата, може дюзите да не могат да отворят. Или обратното - да пръскат прекалено много и колата да се дави. Но все си мисля че е първото - не отварят.

                          Нека измерят налагането. От там всичко ще се изясни.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Бензинова помпа за Фероза 1.6 16v

                            Според ръководството на Ферозата, работното налягане на горивната система е 2,55 бара. Помпата която аз монтирах е с налягане също над 5 бара, но регулатора е за това - да ограничи налягането до необходимото. Виж дали стига гориво до горивния филтър, а и след него, че тръгва ясно, номера е и да стигне.
                            Моята стара помпа беше с накрайник за маркуч, а новата ми я донесоха със щутцер като този на горивния филтър и се наложи да я преправям.

                            Между другото старата ми помпа въпреки силния шум си работи, та ако някой изреве за помпа да се обажда.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Бензинова помпа за Фероза 1.6 16v

                              Първоначално публикуван от lama69 Преглед на мнение
                              Според ръководството на Ферозата, работното налягане на горивната система е 2,55 бара. Помпата която аз монтирах е с налягане също над 5 бара, но регулатора е за това - да ограничи налягането до необходимото. Виж дали стига гориво до горивния филтър, а и след него, че тръгва ясно, номера е и да стигне.
                              Моята стара помпа беше с накрайник за маркуч, а новата ми я донесоха със щутцер като този на горивния филтър и се наложи да я преправям.

                              Между другото старата ми помпа въпреки силния шум си работи, та ако някой изреве за помпа да се обажда.
                              колега казвай от каде да си взема бензинова помпа за моъта ферозка или поне ме посаветвай какво да правя

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X