Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Бензинова помпа за Фероза 1.6 16v

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Бензинова помпа за Фероза 1.6 16v

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Pump.jpg
Прегледи:1
Размер:357.1 КБ
ID:5775155

    Тези двете клапанчета в червено са към новата помпа , но и двете не стават . Използвах от старата помпа оградено в жълт цвят . Помпата я намерих за 70 лв .

    Коментар


    • #77
      От: Бензинова помпа за Фероза 1.6 16v

      Ако съм запомнил добре помпата е японска на ASHIKA, нова цената и беше 180 лв., но за мен цената е 135 лв.
      Гледах чудих се па поръчах... Имаше помпи и на цената на джипа почти.... Изглежда почти като на снимката, утре ще дойде и ще я снимам. Дано стане.
      Но само на метан.... Ако угасна в гората - кофти. А е разгара на ловния сезон.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:thumb.jpg
Прегледи:1
Размер:5.2 КБ
ID:5775158

      Коментар


      • #78
        От: Бензинова помпа за Фероза 1.6 16v

        Първоначално публикуван от kiro_of_the_day Преглед на мнение
        Ако съм запомнил добре помпата е японска на ASHIKA, нова цената и беше 180 лв., но за мен цената е 135 лв.
        Гледах чудих се па поръчах... Имаше помпи и на цената на джипа почти.... Изглежда почти като на снимката, утре ще дойде и ще я снимам. Дано стане.
        Но само на метан.... Ако угасна в гората - кофти. А е разгара на ловния сезон.[ATTACH=CONFIG]940060[/ATTACH]
        Проблема е че тези помпи се продават с друг вид клапан и начин на подаване на горивото , тази помпа както и мойта новата трябва да се преработят . Ако пазиш старата помпа извади старият клапан и го слагай на новата . Не знам защо ги продават с тези клапани , като нито резбите отговарят на оригиналните нито начина на подаване на гориво .

        Коментар


        • #79
          От: Бензинова помпа за Фероза 1.6 16v

          Първоначално публикуван от Kollety Преглед на мнение
          [ATTACH=CONFIG]940057[/ATTACH]

          Тези двете клапанчета в червено са към новата помпа , но и двете не стават . Използвах от старата помпа оградено в жълт цвят . Помпата я намерих за 70 лв .
          Мдааа... При мен положението е абсолютно същото и на оригиналната и на новата помпа.
          И тука въпроса... Кое точно се развива после - само цилиндричната част или тя е заедно с шестограмната, така да се каже, която е допряна до корпуса на оригиналната помпа?
          Последно редактирано от kiro_of_the_day; 11-12-17, 18:25.

          Коментар


          • #80
            От: Бензинова помпа за Фероза 1.6 16v

            Първоначално публикуван от kiro_of_the_day Преглед на мнение
            Мдааа... При мен положението е абсолютно същото и на оригиналната и на новата помпа.
            И тука въпроса... Кое точно се развива после - само цилиндричната част или тя е заедно с шестограмната, така да се каже, която е допряна до корпуса на оригиналната помпа?
            Значи , старата помпа я закарах на стругар . Човека я сложи на струга за да отреже капсолованата част от помпата(Това можеш и сам да го свършиш , аз нямах време просто) .
            Цилиндричната част , където ти е клапана , както и шестограмната е едно цяло !!!!! Още не съм монтирал помпата понеже съм болен няколко дни , ще го снимам да го покажа като отделен елемент в сряда и ще го кача тука !
            Другото което стругарят беше направил е вътрешна резба на шестогранната част и един нипел който се завива на шестограна и помпата т.е той свързва клапана и новата помпа !

            Коментар


            • #81
              От: Бензинова помпа за Фероза 1.6 16v

              Здравейте,
              И аз страдах-http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=220058&p=3167219#post3167219
              VENI-VIDI-VICI!

              Коментар


              • #82
                От: Бензинова помпа за Фероза 1.6 16v

                Здравейте
                Дойде време и на моята помпа, спря да работи, свалихме и се оказа че не върти-блокирала.PIERBURG 06T153 7.21287.03 -която е работила 7год.
                След много четене тук ,реших и поръчах Ashika 05-06-615 , монтирахме я и работи 15км. Върнах я, и доставиха нова-монтирахме я- тя изкара 20 км.
                Напрежението замерено към помпата е 12.5 в .Колата е на газ, и когато работи на газ помпата не работи.Колега ми даде помпа от мерцедес 190 РК -0001, която е на 6 бара-мога ли да я ползвам.
                Та колеги , моля за Вашия съвет какво да напряв- като мнения и препоръки. Местонахождение -Карлово

                Коментар


                • #83
                  От: Бензинова помпа за Фероза 1.6 16v

                  1. Мотора има прогресивен клапан, който определя налягането в системата. Ако ще и 100 барова помпа да сложиш в системата пак ще има 3 бара, освен ако дебита на помпата не е по-голям от този на клапана. Би трябвало след вдигане на 3 бара останалото гориво да заминава обратно в резервоара по т.нар. тръба за обратен бензин.
                  2. Ферозата ми се движи от 3-4 години с помпа от Мерцедес и сега с удивление разбирам, че е 6 барова, че даже и малко се съмнявам.
                  3. Оказа се, че помпата ми не е била развалена. По настоящем ферозовата помпа е монтирана на Паджеро V6 177hp и върви та се къса.
                  Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
                  Най-добрите ми спомени са предстоящите!

                  Коментар


                  • #84
                    От: Бензинова помпа за Фероза 1.6 16v

                    Благодаря за отговора,
                    Много полезна информация ми даде,
                    оказа се ,че помпата има много голям дебит -80 литра и надеждата за монтаж се изпари .
                    Продължавам да търся нещо подходящо, че китайците ми стопиха нервите- с тия проби които правих

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X