Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Бензинова помпа за Фероза 1.6 16v

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Бензинова помпа за Фероза 1.6 16v

    Да и какво се оказа....помпата си работи и то перфектно....но .....смукателя и в резервоара явно е сложен на такова положение, че смуче бензин само ако е повече от 4-5 литра ...ако е по - малко смучи въздух.....пу сега трябва да свалям резервоара и да видя мога ли да променя това, че не ми показва колко бензин има и ако продължава така мога да си сменям помпи в несвяст .....т.е. да сложа смукателя в най- ниската точка....някой ми прокле джипчето .....сега и курбанче трябва да сторя

    Коментар


    • #62
      От: Бензинова помпа за Фероза 1.6 16v


      Беги да запалиш свещичка.
      Най-ниска,... колко най-ниска?
      Тя най-ниската е с 1см по-ниска.
      Резервоара се сваля сравнително лесно.
      Свали и виж какво става вътре.
      Но имай предвид, че фланеца вероятно е адски ръждясал.
      Приготви се да скъсаш всички болтчета, да разпробиваш и пренарязваш резби.
      Your conscience is all you can take to your grave.

      Коментар


      • #63
        От: Бензинова помпа за Фероза 1.6 16v

        Ако питаш мен - сипвай му от 10 литра нагоре и хич не го мисли. Като го свлиш ниско ще обира всичките утайки, които със сигурност са в доста прилични кличества.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #64
          От: Бензинова помпа за Фероза 1.6 16v

          То ако се сваля, може да се поизмие, ама все утайките и водата ще гребе първо.
          Нямаше ли някакво филтърче и някакво клапанче на помпата.
          Немам спомен...
          Знам че и мойта беше заяла и Търтьо каза че я е раздвижил някак.
          Your conscience is all you can take to your grave.

          Коментар


          • #65
            От: Бензинова помпа за Фероза 1.6 16v

            Няма утайки още..казах ви ...резервоара е нов ..правен е преди година 20 литров, а стария действително беше в окаяно състояние

            Коментар


            • #66
              От: Бензинова помпа за Фероза 1.6 16v

              Бензиновата помпа просто трябва да е от инжекционна кола и да не е потопяема
              Ето ти едно жокерче:

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:pompa.jpg
Прегледи:1
Размер:116.2 КБ
ID:5646521
              Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
              Най-добрите ми спомени са предстоящите!

              Коментар


              • #67
                От: Бензинова помпа за Фероза 1.6 16v

                Колеги бях писал в един друг пост номер на помпата която е чисто нова и е 60 лв.мисля че беше с ОЕ 05-p0041,има я в еврото,само леко се преправя кухия болт който е накрая,аз му сложих болт от лада нива които е за гумите,леко се челосва да може да легне дефтунката и се стяга,само че незнам на берто и на дайхатцуто дали са еднакви помпите.Дано съм бил полезен на някого.

                Коментар


                • #68
                  От: Бензинова помпа за Фероза 1.6 16v

                  опел омега и инжекцион 2000 кубика ....пасва идеално и върви перфектно без никакви преправки

                  Коментар


                  • #69
                    От: Бензинова помпа за Фероза 1.6 16v

                    Здравейте Колеги , да раздвижа тази стара тема и аз . И моята бензинова помпа даде фира преди няколко дни . Пуска се когато си иска , проверих и релето не е от него . Преди да се развали тотал , като дам контакт се чуваше все едно паля бензинова косачка .
                    Днеска ми предложиха от някакъв магазин във Варна , оригинална помпа за 168 лв . според вас тази цена добра ли е , на мен ми се вижда височка . Но като гледам разни
                    сайтове за части има и за 1800 лв , не знам ! А пък има варианти от друг автомобил да сложа за около 100тина лева . Какво мислите , по добре сякаш оригинлна , ако наистина е такава !

                    Коментар


                    • #70
                      От: Бензинова помпа за Фероза 1.6 16v

                      Забравих да спомена помпата е извън резервоара .

                      Коментар


                      • #71
                        От: Бензинова помпа за Фероза 1.6 16v

                        Аз в момента съм с мерцедесова, която купих за 25 лева. Важното е да дава нужното на инжекциона налягане.
                        Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
                        Най-добрите ми спомени са предстоящите!

                        Коментар


                        • #72
                          От: Бензинова помпа за Фероза 1.6 16v

                          Първоначално публикуван от sobax Преглед на мнение
                          Аз в момента съм с мерцедесова, която купих за 25 лева. Важното е да дава нужното на инжекциона налягане.
                          Оказа се , че не е това помпата , показаха ми механична помпа за другата фероза . Днеска след двудневно търсене намерих външна помпа , но ще
                          трябва да се преправя резбата на невъзвратният клапан , цената е 70 лв , което е по приемливо . Утре ще направя снимки и ще кача .

                          Коментар


                          • #73
                            От: Бензинова помпа за Фероза 1.6 16v

                            Питането ми е този клапан на бензиновата помпа - може ли без него и ако не може откъде да намеря такава ....... част!?
                            Че май новата ми помпа ще дойде без него, а стария е така клеясал че нито го знам дали работи нито съм сигурен че ше можем да го преместим от старата на новата дори и да работи ...
                            Последно редактирано от kiro_of_the_day; 07-12-17, 17:44.

                            Коментар


                            • #74
                              От: Бензинова помпа за Фероза 1.6 16v

                              Аз вече 2 год. карам без него и нямам ядове,верно карам повече на гас,но и на бензин си работи нормално. Слагаи тапата и си свиркаи!

                              Коментар


                              • #75
                                От: Бензинова помпа за Фероза 1.6 16v

                                Първоначално публикуван от kiro_of_the_day Преглед на мнение
                                Питането ми е този клапан на бензиновата помпа - може ли без него и ако не може откъде да намеря такава ....... част!?
                                Че май новата ми помпа ще дойде без него, а стария е така клеясал че нито го знам дали работи нито съм сигурен че ше можем да го преместим от старата на новата дори и да работи ...
                                Продават се невъзвратни клапани , но не като оригиналният . Помпата която купих има такъв , но аз ще ползвам от старата . Утре ще монтирам моята помпа , ако всичко е наред може да ти пратя другият клапан . Между другото , каква помпа ще слагаш ако не е тайна ?
                                Аз сега ще кача 2 снимки да покажа какво имам предвид .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X