Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Land Rover Discovery1 300Tdi SRS грешка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Land Rover Discovery1 300Tdi SRS грешка

    Свети ми SRS лампата, което означава, че се е вдигнала грешка. Някой да ми препоръча сервиз за отстраняване на тази грешка и евентуално цена?

    П.С. Ходих в дару, взеха 70 лева и отговорът беше че трябва да дам 800 лв. да ми сменят рот. куплунг за да се оправи, ама не са много сигурни ... защото ако е проблема в рот. куплунг не трябва да свири клаксона (а той си свири) и това ме навежда на мисълта, че работата е съмнителна.
    Последно редактирано от logche; 02-04-08, 13:24.
    Discovery 1 - 300TDI

  • #2
    До: SRS грешка

    Пробва ли в МотоПфое?

    Коментар


    • #3
      До: SRS грешка

      Колега, извинявай, но не става ясно каква е джипката?
      LZ1PER

      Коментар


      • #4
        До: SRS грешка

        И аз се извинявам, джипката е диско 300тди 96г.
        В мото-пфое още не съм пробвал, защото ми на много неудобно място (дискотата ги гледат само в люлин).
        Discovery 1 - 300TDI

        Коментар


        • #5
          До: SRS грешка

          Като ти взеха 70 лева в дару,изчисти ли се грешката,появи ли се отново или само това беше само диагностика?
          В момента пияният гръцки народ се опитва да фокусира дългия лист със сметката, който му подава все по-изнервеният европейски сервитьор. А махмурлука тепърва предстои...

          Коментар


          • #6
            До: SRS грешка

            Нищо не се промени, лампата си свети и както казах заключението е че трябва да се смени рот. куплунг, за което се съмнявам и затова искам да ида на друго място.
            Discovery 1 - 300TDI

            Коментар


            • #7
              До: SRS грешка (Диско 300тди 96г.)

              Колега,
              И аз страдах дълго време от тази грешка. Отсраниха ми я в МП и от тогава нямам проблеми. Според приемчика появава се при падане на акумулатора и палене с чужд такъв.
              Toyota Hilux 3.0 D4D 2008
              Discovery 2.5 TD5 2000 EX
              Land Rover Discovery 2.5 TDI 1996 EX

              Коментар


              • #8
                До: SRS грешка (Диско 300тди 96г.)

                Първоначално публикуван от Barbaron Преглед на мнение
                Колега,
                И аз страдах дълго време от тази грешка. Отсраниха ми я в МП и от тогава нямам проблеми. Според приемчика появава се при падане на акумулатора и палене с чужд такъв.
                Благодаря. Очевидно ще ида до МП, а нещо като цена спомняш ли си?
                Discovery 1 - 300TDI

                Коментар


                • #9
                  До: SRS грешка (Диско 300тди 96г.)

                  Първоначално публикуван от logche Преглед на мнение
                  Благодаря. Очевидно ще ида до МП, а нещо като цена спомняш ли си?
                  Вкарах колата за преглед и евентуално да изчистят грешката. Взеха ми 50-60 лв, но не съм убеден, че е само за отсраняване на грешката. Питай по телефона приемчика, то и без това трябва да му се обадиш и да си запишеш час.
                  Toyota Hilux 3.0 D4D 2008
                  Discovery 2.5 TD5 2000 EX
                  Land Rover Discovery 2.5 TDI 1996 EX

                  Коментар


                  • #10
                    От: До: SRS грешка (Диско 300тди 96г.)

                    Здравей те.И при мен светна SRS от миналия месец,при един дъжд ,локви, точно преди снега.Това че свети SRS показва ,че има грешка само в системата на ербега или като цяло?Защото при мен няма много електроника,нямам умна дюза,видях че има под таблото електроника/кутия/за EGR.Тази за SRS електроника я видях зад ръчната ,по жабката между седалките.Няма никакъв проблем с джипа ,върви си ,но ме дразни това да ми свети постоянно.Дали пък не иска проверка на ербега?Пробвах с откачане на акумулатора ,но не се оправи .

                    Коментар


                    • #11
                      От: До: SRS грешка (Диско 300тди 96г.)

                      Първоначално публикуван от Barbaron Преглед на мнение
                      Колега,
                      И аз страдах дълго време от тази грешка. Отсраниха ми я в МП и от тогава нямам проблеми. Според приемчика появава се при падане на акумулатора и палене с чужд такъв.
                      Ако е така то при мен трябва да я има непрекъснато, а я няма. Тази зима три пъти съм палил с кабели от другата като единия път акумулатора на камилата беше паднал тотално, нищо не светеше на таблото.
                      Не бързай ако искаш да стигнеш
                      __________________________________
                      Discovery II TD5 10P

                      Коментар


                      • #12
                        От: До: SRS грешка (Диско 300тди 96г.)

                        Ходенето в Дару е безсмислено. Бях там за същото преди 7-8 месеца и ми казаха, че не можали да "влязат" в блока, но си прибраха 70 лв. Това за акумулатора са митове май. Като купувах колата човека твърдеше, че светнала след заварки по ауспуха...
                        То 16 годишна възглавница по-добре да я няма. Смятам да изскубя и лампата (ако остана без работа) и решавам проблема.
                        Дали се намират капаци за волана вместо възглавницата?
                        Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

                        Коментар


                        • #13
                          От: Land Rover Discovery1 300Tdi SRS грешка

                          В сервизната книжка пише, че двата датчика отпред в коша трябва да се сменят на всеки 10 години. Някой да го е правил?
                          Не бързай ако искаш да стигнеш
                          __________________________________
                          Discovery II TD5 10P

                          Коментар


                          • #14
                            От: Land Rover Discovery1 300Tdi SRS грешка

                            Първоначално публикуван от Михаил Преглед на мнение
                            В сервизната книжка пише, че двата датчика отпред в коша трябва да се сменят на всеки 10 години. Някой да го е правил?
                            Ако разчитаме на тези по на запад от нас,дето им купуваме старите джипове,коли да са го спазили това,би трябвало моя да е на 3 г.датчик.Обаче дали е така..?Аз го търсих този датчик защото се съмнявах да не е от него ,гледах го в книгата ,обаче не го намерих,къде е горе долу.Иначе и на мен ми идва идеята като на колегата kbot по -горе да му махна бушона обаче да спре да свети.Дали ще има някакъв проблем обаче.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Land Rover Discovery1 300Tdi SRS грешка

                              При мен датчиците са червени на цвят, до тях водят едни жълти гофрета. Търси около акумулатора и кутията на въздушния филтър.
                              Не бързай ако искаш да стигнеш
                              __________________________________
                              Discovery II TD5 10P

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X