Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Land Rover Discovery1 300Tdi SRS грешка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Land Rover Discovery1 300Tdi SRS грешка

    Датчиците така и не ги намерих,но открих набутани под мястото за крика 2 клеми ,с кабели, вървят в едно черно гофре.
    Някой знае ли,дали са от тези датчици на ербега, защото ако са и като ги гледам в какво състояние са, може да са ги изхвърлили самите датчици.
    На снимката са оградени с червено.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:022715171-big.jpg
Прегледи:1
Размер:123.0 КБ
ID:5259326

    ....моля, прикачвайте снимките по начина показан ...ТУК
    Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 13-03-11, 18:55.

    Коментар


    • #17
      От: Land Rover Discovery1 300Tdi SRS грешка

      Мерси за пояснението ,ще го има в предвид при качване на снимки.Но ,днес стана нещо много интересно ,изчезна светещия SRS на таблото.От 2 дни се ровя по ел.схемите ,защото изчезна задната чистачка.Намерих релето-ок,мотор чистачка -ок,на ключа идва ток ,но неще.Пробвах го без реле с мост и върти мотора ,но постоянно.Бях решил да му слагам временно едно це ка ключе и така ,защото се цапа много задното стъкло.Като ровех и правех проби изгорих един бушон,дали от това или от нещо друго, но се оправиха нещата с чистачката и светещия SRS.Все пак ,ако някой колега знае от какво са тези кабели с букси/на снимката от горния пост/ще ми е от полза.Имам и друг дребен проблем ,не светят зелените крушки в самите ключове на таблото.Някой сблъсквал ли се е с това ,крушка ли е ,диод ли

      Коментар


      • #18
        От: Проблем с чистачки Land Rover Discovery1

        Здравейте!
        Имам ЛР Диско-2. На таблото постоянно свети червено SRS.
        Казаха ми да търся "лентов кабел" (каквото и да значи това).
        Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 15-12-11, 11:24.
        ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

        Коментар


        • #19
          От: Проблем с чистачки Land Rover Discovery1

          И аз имам същите симптоми на колата. СРСа свети, сигурно има лек, ама е кофти времето за диагностика.
          Ще чакам развитие за СРСа.
          Поздрави на всички.
          Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 15-12-11, 11:23.
          Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

          Коментар


          • #20
            От: Колеги ТЪРСЯ... части за нашите ЛАНД РОВЪРИ

            Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
            Здравейте!
            Имам ЛР Диско-2. На таблото постоянно свети червено SRS. Казаха ми да търся "лентов кабел" (каквото и да значи това).

            О89 33 22 О93.
            Това го наричат 'Rotary Coupling' и парт-номера му за Д2 е YRC100350. Незнам как са решили, че е точно от него. По скоро може да е от лош контакт при куплунгите (жълтите) под двете седалки дето са за pretensioner-ите на коланите или от куплунга зад/под жабката дето също е за еарбег-а (пак жълт).

            Разкачи ги, почисти и пробвай. И при мен светваше от време на време (особенно като сме мърдали седалката напред-назад) но след разкачане, почистване и пръскане с контактен спрей не е светвало ...
            LR Disco II, Td5

            Коментар


            • #21
              От: До: SRS грешка (Диско 300тди 96г.)

              И моето си свети, ама не пречи - върви си.
              От други диагностики имам съмнение за неизправен лентов кабел. Дали има отношение към SRS-a?
              Последно редактирано от kbot; 15-12-11, 12:16.
              Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

              Коментар


              • #22
                От: Колеги ТЪРСЯ... части за нашите ЛАНД РОВЪРИ

                Първоначално публикуван от damyan_rm Преглед на мнение
                Това го наричат 'Rotary Coupling' и парт-номера му за Д2 е YRC100350. Незнам как са решили, че е точно от него. По скоро може да е от лош контакт при куплунгите (жълтите) под двете седалки дето са за pretensioner-ите на коланите или от куплунга зад/под жабката дето също е за еарбег-а (пак жълт).

                Разкачи ги, почисти и пробвай. И при мен светваше от време на време (особенно като сме мърдали седалката напред-назад) но след разкачане, почистване и пръскане с контактен спрей не е светвало ...
                Пре мене е откачена сигналната връзка за несложени колани на предните седалки, не знам от кого и как. Имаш ли някаква схема?
                ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                Коментар


                • #23
                  От: Проблем с чистачки Land Rover Discovery1

                  Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
                  На срс-а 'що му обръщате внимание? На моето му свети лампата откакто го купих. Не съм се разровил да му намеря предпазителя и да му спра тока Без друго по стара английска традиция имам "балон" само за водача (за първа класа както на Титаник), а сам пътувам рядко. Трудно ще го преживея да спаси мен, пък другите - според късмета
                  Днес ми дадоха цена за нов лентов кабел = 525 лв. Ситурно жиците са златни, а изолацията е от диаманти... да го духат (имам предвид ... таратора). Добре, че червеното ламбе при шофиране се крие от дясната ръка, но на завоите много ме дразни. Ако кажеш къде му е бушонът, ще черпя по бира.
                  ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                  Коментар


                  • #24
                    От: Колеги ТЪРСЯ... части за нашите ЛАНД РОВЪРИ

                    Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
                    Пре мене е откачена сигналната връзка за несложени колани на предните седалки, не знам от кого и как. Имаш ли някаква схема?
                    Ами имам схема ама ми е сложновато да я вадя от RaveCD-то (разпръснато е) - свали си го от ftp-to - ако не можеш да го намериш, ще го сложа нейде да си го изкопираш. Куплунга за ключето дето дава индикация за поставен колан е черно (с черна и червено/бяла жици), а това за пиропатрона е жълто. Внимавай и не подавай напрежение никаде да не вземе да гръмне нещо. Работи със свалени кабели от акумулатора.
                    Последно редактирано от damyan_rm; 15-12-11, 16:23. Причина: добавен линк към СИ
                    LR Disco II, Td5

                    Коментар


                    • #25
                      От: Проблем с чистачки Land Rover Discovery1

                      Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
                      Днес ми дадоха цена за нов лентов кабел = 525 лв. Ситурно жиците са златни, а изолацията е от диаманти... да го духат (имам предвид ... таратора). Добре, че червеното ламбе при шофиране се крие от дясната ръка, но на завоите много ме дразни. Ако кажеш къде му е бушонът, ще черпя по бира.
                      Колега не е сигурно дали е този кабел,не си заслужава тази пари да се дадат на вятъра.Макар че този кабел може да подари живот на шофьора,по добре да се проверят всички връзки и тогава да се търси този кабел.На бушона трябва да си пише SRS поне на моето диско 1 е така.
                      0885719173-Красимир

                      Коментар


                      • #26
                        От: Land Rover Discovery1 300Tdi SRS грешка

                        Здравейте! И моята srs лампичка светна вчера на Диското (300tdi, 1995 година) не гасне вече. Някой намери ли решение на проблема? Свалянето на бушона не е ли твърде крайна мярка? Друг е въпроса, недай Боже ако се наложи, дали ще се отвори 20 год. Еърбег, но все пак..
                        Поздрави

                        Коментар


                        • #27
                          От: Land Rover Discovery1 300Tdi SRS грешка

                          Здравейте Днес ми светна и моя лампион Но странното е че като завъртя леко волана и започва да мига. Утре ще пробвам да я снимам. Четох за този рот. куплунг, кабели и връзки... Гледах всички връзки в бушонното табло за аербега. Не се оправи. Махнах предпазителя и спря да мига и започна да свети. Чудя се дали да махна крушката направо или да се заигравам с тези неща които не се знае дали работят. Има ли лесна управия или се започва и при тва едно по едно подмяна?

                          Бушона е номер 7 и от двете му страни минава едно жълто. Направили са го да имаш преграда около него. Ето като на тази снимка:

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2ur4f2g.jpg
Прегледи:1
Размер:52.7 КБ
ID:5711957

                          Но срещу него влиза кабелче.... Това с лампата се случи май при паркиране, защото преди това не забелязах да мига СРС или пък да свети.

                          Махам бушони, букси скубя и постоянно свети. Не мога да я загася. Четат ли се някъде грешките и изобщо може ли да се "прочете " това Дискавъри.
                          Последно редактирано от bestbg; 25-04-16, 18:44.
                          LR Discovery 300Tdi 1996
                          Subaru Outback 2.5 1998
                          Subaru Legacy 2.2GX 1995 - продадено ;(

                          Коментар


                          • #28
                            От: Land Rover Discovery1 300Tdi SRS грешка




                            Ето как мига лампичката. Оказва се че и без да въртя волана след 5-10 сек. на контакт почва да мига.... Докато стигна до офиса спря да мига и продължи да свети. Какво ли може да е станало. Имам си клаксон и всичко си работи останало? Май май ще я махам от фасунката.
                            LR Discovery 300Tdi 1996
                            Subaru Outback 2.5 1998
                            Subaru Legacy 2.2GX 1995 - продадено ;(

                            Коментар


                            • #29
                              От: Land Rover Discovery1 300Tdi SRS грешка

                              Питал съм специално в Фото Мое, защото по книга тази ситема трябва да се тества доколкото помня през 10 г. В моята сервизна книжка има отбелязка от немеца, но нашенеца директно ми каза "Ако ти гасне лампата значи всичко е наред."
                              Виж си двата датчика отпред с жълтите гофрета, да не им са лоши контактите, че си трябва този еърбег, наскоро имаше зверска катастрофа с подобно дискавъри, трябва да ти кажа, че е ковчег на колела, добре че хората в него оцеляха.
                              Не бързай ако искаш да стигнеш
                              __________________________________
                              Discovery II TD5 10P

                              Коментар


                              • #30
                                От: Land Rover Discovery1 300Tdi SRS грешка

                                Вики, леко съм объркан. Ще поясните ли на невежия? Нали е Дискавъри 1? Какъв СРС и еърбези? Моето е 98 година но няма нищо такова. Нямам и такава ламБа на таблото! Разкажете моля.
                                Георги Танев (0+)
                                Land Rover Discovery 1 300 TDi
                                Land Rover Club Bulgaria
                                0887 930 238, 0878 797 768

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X