Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Автономна водна помпа на 12V-от какво?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Автономна водна помпа на 12V-от какво?

    Необходима ми е допълнителна водна помпа,
    в самостоятелен корпус, работеща на нор-
    мално работно напрежение -12V. Ще я инте-
    грирам по пътя на големият кръг, тъй като се
    налага сериозно увеличаване на "пътя" на
    охл. течност, респективно - обема...
    Въпросната помпа се явява помощтна на
    основната, имйки в предвид повишаването
    на обема "въртяна" охл. течност и повишеното
    съпротивление...
    познат ми подхвърли идеята за подобна помпа
    взета от "Газел" , където се ползва за отоплени-
    ето на салона...
    Някой правил ли е нещо подобно? ...Ще бъда
    благодарен за всяка споделена идея или още
    по-добре - опит!
    Да живей куманизъма!

  • #2
    До: Автономна водна помпа на 12V-от какво?

    Фолксваген Транспортер,имат такава!

    Коментар


    • #3
      До: Автономна водна помпа на 12V-от какво?

      Първоначално публикуван от nikito776 Преглед на мнение
      Фолксваген Транспортер,имат такава!
      --------------------------------------------------------------------------------

      Дали е достатъчно мощтна за целта?
      От кой модел е и към какъв двигател
      се монтира...Въобще, дай малко инфо...
      Тенкс!
      Да живей куманизъма!

      Коментар


      • #4
        До: Автономна водна помпа на 12V-от какво?

        И аз ще кажа от Газела. Тук http://www.niva-faq.msk.ru/tehnika/d..._ohl/index.htm има информация по въпроса...
        Only after the last tree has been cut down,
        Only after the last river has been poisoned,
        Only after the last fish has been caught,
        Only then will you find that money cannot be eaten.

        Коментар


        • #5
          До: Автономна водна помпа на 12V-от какво?

          Първоначално публикуван от blackfirefly Преглед на мнение
          И аз ще кажа от Газела. Тук http://www.niva-faq.msk.ru/tehnika/d..._ohl/index.htm има информация по въпроса...
          ------------------------------------------------------------------------------

          Това е !!!...Благодаря!
          Да живей куманизъма!

          Коментар


          • #6
            До: Автономна водна помпа на 12V-от какво?

            И леките коли Рено (примерно Клио) ползват понякога ел. помпа като допълнителна. Виж по моргите !

            Коментар


            • #7
              До: Автономна водна помпа на 12V-от какво?

              Какво ще помогне електрическата не знам. Аз бях сложил на малкия кръг, като ми изстине парното, да си го стоплям. Според мен, такава помпа, сложена на големия кръг е кофти. Едната ще оказва съпротивление на другата.Коя на коя не знам. Що не сложиш по-малка шайба на водната помпа? Да и вдигнеш оборотите, сиреч?
              За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

              Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

              Коментар


              • #8
                До: Автономна водна помпа на 12V-от какво?

                Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
                Какво ще помогне електрическата не знам. Аз бях сложил на малкия кръг, като ми изстине парното, да си го стоплям. Според мен, такава помпа, сложена на големия кръг е кофти. Едната ще оказва съпротивление на другата.Коя на коя не знам. Що не сложиш по-малка шайба на водната помпа? Да и вдигнеш оборотите, сиреч?
                Вдигне ли обороти - следва кавитация.

                Коментар


                • #9
                  До: Автономна водна помпа на 12V-от какво?

                  Тая история с помпата наистина не е съвсем проста. Ако сложиш двете помпи последователно на големия кръг е много вероятно да се "скарат" или най-малкото да не работят пълноценно. На Патриота ел.помпата е сложена на малкият кръг, на практика подпомага парното виждал съм вариянт някъде в руските саитове където с цел увеличаване на потока се реже входящата тръба на парното след ел.помпата слага се троиник режеш и изходящата също слагаш троиник и свързваш. На практика баипасираш парното и използваики ел.помпата вдигаш дебита. Управлението е сезонно с кран обикновен, сферичен лятно положение водата не минава през парното, съответно зимно минава през парното. Човека които беше направил тази схема пишеше ,че работи перфектно. На Хънтъра също съм сложил ел.помпа през парното с цел увеличаване на дебита но за сега не съм правил байпаса за лятно каратне (и без това ми трябва при зор а тогава допълнителният радиатор е добре дошъл). Помпата е Газеловска (Патриотска) еднакви са, купих я от Антарис при пазарчето на Младос 1А (на теб ти е удобно) тогава струваше около 30лв.. На практика я ползвам от 3 год. и нямам оплаквания от качеството. Със сигурност върши работа. Не препоръчвам намаляване на диаметъра на шайбата опитът е показал, че и лагера и фибъра се скапват много по бързо от от увеличеното натоварване.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Автономна водна помпа на 12V-от какво?

                    Що ме овикахте бре? Нямам идея да сложи двойно по- малка. Там нещо 15-20%. Няма да направи кавитация. Ама и това с байпаса е хитро. И помпа имам. Ще го правя. Мерси за идеята.
                    За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                    Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Автономна водна помпа на 12V-от какво?

                      MB C180
                      Помпата върти водата през парното когато двигателя не работи.

                      Хубавото и е че при нея мотора и перката са физически разделени което гарантира че мотора никога няма да има досек с водата.
                      Предаването на въртящия момент става на магнитен принцип и е доста надеждно изпълнение по мойте скромни наблюдения.
                      Прикачени файлове

                      Коментар


                      • #12
                        До: Автономна водна помпа на 12V-от какво?

                        На тоя принцип (магнитния) смятам да си правя подводен скутер. щото моя нещо ми идва слабичък.
                        За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                        Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Автономна водна помпа на 12V-от какво?

                          Като казахте за магнитния принцип се сетих зе една играчка от моето детство. Това беше една подводница която можеше да се потопява под вода и да върви. Ел.моторчето беше капсуловано, а движението към перката се предаваше точно по този матнитен принцип. Беше готина...
                          Only after the last tree has been cut down,
                          Only after the last river has been poisoned,
                          Only after the last fish has been caught,
                          Only then will you find that money cannot be eaten.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Автономна водна помпа на 12V-от какво?

                            Първоначално публикуван от blackfirefly Преглед на мнение
                            Като казахте за магнитния принцип се сетих зе една играчка от моето детство. Това беше една подводница която можеше да се потопява под вода и да върви. Ел.моторчето беше капсуловано, а движението към перката се предаваше точно по този матнитен принцип. Беше готина...
                            Да де, същия принцип. И полските извънбордови ел. мотори са на тоя принцип. Ама бях забравил. Старческа деменция май му казват.
                            За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                            Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Автономна водна помпа на 12V-от какво?

                              Друг вариант е монтирането на помпа с голяма производителност, но тогава ще се наложи монтирането и отделно от блока. Виждал съм подобно нещо на един античен ел. агрегат.
                              "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X