Обява

Свий
Няма добавени обяви.

'лек'лифт на трупер

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: 'лек'лифт на трупер

    Първоначално публикуван от трол Преглед на мнение
    ....заварката на рамката се чупи,а....
    ми може съботно-неделно да е огледаме и подсилим с някоя планка, иначе само заварка, е нормално да не държи на някои усилия
    0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

    Коментар


    • #32
      До: 'лек'лифт на трупер

      Като се счупи пак- тогава.. а инак мерси
      Днес при една уж безобидна маневра ми изпусна и втората задна спирачка и започнах да се засилвам доста бързо назад..НО докато помпах спирачките движейки се назад успях и да вкарам бавни и първа...
      вече виждах спасението... яко газ, пуснах съединителя и .... джипа загасна и вече не толкова бързо се ударих (спрях) в един чисто нов миксер.. Мерцедес бетоновоз..и му счупих фара и леко бронята ужас
      но в крайна сметка това(акта) се оказа най-безболезненият изход..
      останалите сюжети бяха свързани с височина или засилка в дерето към един двор под ул. Боянска легенда...утре ще ходя да ремонтирам.
      ПП.на жипа дори не му личи че се е удрял в нещо,брей какви меки ги правят новите камиони
      а катаджийте не вярваха че на нещото счупило камиона дори не му личи(а то си е достатъчно грозно..)
      Грижа към другия, лична отговорост, свобода; 0886 534013 elffists.deviantart.com

      Коментар


      • #33
        До: 'лек'лифт на трупер

        Дядо Владо, здравей! Това с шарнира приложимо ли е и при мидито? Кога да мина да дадеш акъл за някоя и друга тръба отпред, че вече имах челен допир с едно дърво на къмпинг дюни ?

        Коментар


        • #34
          До: 'лек'лифт на трупер

          Първоначално публикуван от connectix Преглед на мнение
          Дядо Владо, здравей! Това с шарнира приложимо ли е и при мидито?
          Не разбрах какво ме питаш, ама съботно-неделно съм си в къщи, така че ползвай телефона и идвай.....да не спамим темата
          0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

          Коментар


          • #35
            До: 'лек'лифт на трупер

            Ами като и без това сте тук(в темата) мога да намина с големия молив за калници и да слагаме на мидите големите гуми
            честито да ти е Мидито
            Грижа към другия, лична отговорост, свобода; 0886 534013 elffists.deviantart.com

            Коментар


            • #36
              До: 'лек'лифт на трупер

              Първоначално публикуван от трол Преглед на мнение
              Ами като и без това сте тук(в темата) мога да намина с големия молив за калници и да слагаме на мидите големите гуми
              честито да ти е Мидито
              Стига бе зла гад аз и без това го накарах да се люлее на кантар с буса по разни наклони и да разбере че "Мидито" не е само асфалтово магаре.........ама пък ако се разберете, елате да "очертаем" по калниците правилният размер те неговите гуми и без това са за смяна
              П.П. На един друг колега с "Трупър" (мотор 2.3 бензин около 87г.)не можах да намеря от къде се сменя маслото в скоростната кутия Дай моля жокер, че ме хвана срам да не е заедно с раздатката
              0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

              Коментар


              • #37
                До: 'лек'лифт на трупер

                Дядо Влади нали съм експериментатор днес каде видях пробка там налях масло,на скоростите не намерих но за сметка на това раздатката събра три литра Незнам какво съм направил
                JEEP GRAND CHEROKEE 2.7crd 088-570-53-52

                Коментар


                • #38
                  До: 'лек'лифт на трупер

                  Първоначално публикуван от Калин Преглед на мнение
                  Дядо Влади нали съм експериментатор днес каде видях пробка там налях масло,на скоростите не намерих но за сметка на това раздатката събра три литра Незнам какво съм направил
                  По-интересното е какво си налял в раздатката. Щото ако е Трупър там е двигателно маслото.
                  no signature no problems

                  Коментар


                  • #39
                    До: 'лек'лифт на трупер

                    Първоначално публикуван от veritas Преглед на мнение
                    Като прочето ,че някой си бил обърнал шарнира да сочи нагоре много се зачудих как е успял Но тогава отворих линка който е пратил колегата и установих ,че не е обърнал арнира а просто го е извадил и го е сложил от долната страна на носача Това би намалило ъгъла макс с 2 санта поне според мен,което не е малко принципно ,но ми се струва че по този начин се съкращава живота на шарнира и то с много,а и може би става доста по-крехка предницата Несъм тесен специалист в тази област,но просто така си мисля
                    Аз също се каня някой ден да прехвърля шарнира отдолу на носача, заради страничния наклон на колелата. Когато натягаш торзионите, шенкелът отива надолу спрямо рамата. Тогава страничният наклон започва да намалява и по някое време става дори отрицателен. Това е заради различнате дължини на рамената на горния и долния носач (тези дължини са различни от съображения за устойчивост при завой). При мен сега стр. наклон е около 0 градуса, а колата не е от най- повдигнатите (възможно най-много регулиращи пластини на горния носач са отстранени, с цел увеличаване на стр. наклон).
                    Що се отнася за живота на шарнира, той не се съкращава, но мисля, че предницата става по-ненадеждна, ако не се вземат мерки. Имам предвид следното: на горния носач има "прикапани" със заварка 4 бр. гайки за захващане на шарнира. Когато шарнирът е монтиран отгоре на носача, то носачът е между корпуса на шарнира и гайките, т.е. шарнирът е здраво вързан за носача. Ако монтираш шарнира отдолу на носача, тогава ти си го вързал здраво за тези 4 бр. гайки, но гайките не са заварени здраво за носача и има опасност заварката тип "прикапване" да се скъса. Затова при монтаж на шарнира отдолу на носача, аз бих използвал по-дълги болтове и допълнително 4 бр. гайки (съответно и 4 бр. шайби), които да се завинтят отгоре на носача за дългите болтове. Естествено, допълнителните гайки ще се завиват след доброто затягане на болтовете към оригиналните гайки.

                    Коментар


                    • #40
                      До: 'лек'лифт на трупер

                      имам едно въпросче относно поставянето на шарнирите то за горния схванах питането ми е за долния той ПОД носача ли седи или НАД носача? Проблема които ми създава сега е следния: като сложа предните полуоски,слагам си скобите както си трябва,но растоянието м-у шарнира и карето е прекалено малко и при първото включване на предния мост скобите се закачат в долния шарнир и падат а с тях и маншьоните се вадят .Решението което обмислям е да сложа долния шарнир да мине под носача.Някой ако е имал подобен проблем ако може да е така любезен да сподели да да отстраня това досадно проблемче. Благодаря ви предварително

                      Коментар


                      • #41
                        До: 'лек'лифт на трупер

                        Първоначално публикуван от jameson Преглед на мнение
                        имам едно въпросче относно поставянето на шарнирите то за горния схванах питането ми е за долния той ПОД носача ли седи или НАД носача? Проблема които ми създава сега е следния: като сложа предните полуоски,слагам си скобите както си трябва,но растоянието м-у шарнира и карето е прекалено малко и при първото включване на предния мост скобите се закачат в долния шарнир и падат а с тях и маншьоните се вадят .Решението което обмислям е да сложа долния шарнир да мине под носача.Някой ако е имал подобен проблем ако може да е така любезен да сподели да да отстраня това досадно проблемче. Благодаря ви предварително
                        Мисля, че така няма да има място не само за скобите, но и за полуоските заедно с каретата.
                        Наистина, разстоянието между носача и скобата е малко и затова не се използват обикновени скоби (с болт или шплент), а такива, при които двата края на скобата се прегъват един върху друг. Ако си купиш маншони за Исузу от магазина, към тях има такива специални скоби. Ако маншоните са от някоя работилница за каучукови изделия, ще трябва да ползваш старите, оригинални скоби (ако не си ги хвърлил вече). Ако си останал без спец. скоби, трябва да потърсиш такива в магазин за свързочни материали или в краен случай - с тел (от мек материал и малко сечение), на няколко намотки.

                        Коментар


                        • #42
                          До: 'лек'лифт на трупер

                          скобите които използвам аз са едни метални със съчма вътре (на принципа на свинските опашки) и дебелината на закопчалката е не по-вече от 2-3 мм

                          Коментар


                          • #43
                            До: 'лек'лифт на трупер

                            Първоначално публикуван от StoyanVL Преглед на мнение
                            Мисля, че така няма да има място не само за скобите, но и за полуоските заедно с каретата.
                            Наистина, разстоянието между носача и скобата е малко и затова не се използват обикновени скоби (с болт или шплент), а такива, при които двата края на скобата се прегъват един върху друг. Ако си купиш маншони за Исузу от магазина, към тях има такива специални скоби. Ако маншоните са от някоя работилница за каучукови изделия, ще трябва да ползваш старите, оригинални скоби (ако не си ги хвърлил вече). Ако си останал без спец. скоби, трябва да потърсиш такива в магазин за свързочни материали или в краен случай - с тел (от мек материал и малко сечение), на няколко намотки.
                            ако може една малка поправка
                            не се казва ТЕЛ а ТЕХНИЧЕСКИ КОНЕЦ (това в кръга на майтапа)

                            Коментар


                            • #44
                              До: 'лек'лифт на трупер

                              Първоначално публикуван от jameson Преглед на мнение
                              скобите които използвам аз са едни метални със съчма вътре (на принципа на свинските опашки) и дебелината на закопчалката е не по-вече от 2-3 мм
                              Аз не съм мерил тази дебелина на моите скоби, но по спомен остава 2мм. просвет над закопчалката (при оригинални скоби). Мисля, че общата дебелина на скобата при закопчалката е 3мм.
                              Дали стените на твоите маншони не са много дебели (ако не са специално за Исузу) и затова да няма място за скобите? Друга причина, за която се сещам, е голяма радиална хлабина на валовете в шенкелите от счупени или липсващи иглени лагери. Обикновено толкова голяма рад. хлабина прави впечатление, но човек може да не обърне внимание, ако бърза или мисли за нещо друго по време на монтажа...
                              Според мен, най-вероятно, закопчалките на скобите не са ти достатъчно тънки.
                              Ако може, пиши каква е причината като я откриеш, че ми е интересно.

                              Коментар


                              • #45
                                До: 'лек'лифт на трупер

                                Първоначално публикуван от StoyanVL Преглед на мнение
                                Аз не съм мерил тази дебелина на моите скоби, но по спомен остава 2мм. просвет над закопчалката (при оригинални скоби). Мисля, че общата дебелина на скобата при закопчалката е 3мм.
                                Дали стените на твоите маншони не са много дебели (ако не са специално за Исузу) и затова да няма място за скобите? Друга причина, за която се сещам, е голяма радиална хлабина на валовете в шенкелите от счупени или липсващи иглени лагери. Обикновено толкова голяма рад. хлабина прави впечатление, но човек може да не обърне внимание, ако бърза или мисли за нещо друго по време на монтажа...
                                Според мен, най-вероятно, закопчалките на скобите не са ти достатъчно тънки.
                                Ако може, пиши каква е причината като я откриеш, че ми е интересно.
                                ами мисля че открих причината на един от вътрешните маншони е останала оригинална скоба и като я гледам когато е закопчана едвали има 1мм разлика от останалата част на скобата.Вчера съм вадил поне 10 пъти полуоската и разглобих цялото окачване да търся причина и решение и накрая послушах съвета даден ми от един колега тук във форума и навих на много катове тънка медна тел и стана перфектно само на единия маншон не бях я стегнал достатъчно и не издържа теста но ще я сваля (полуоската) и на менгемето ще я стегна и всичко ще е ОК

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X