Обява

Свий
Няма добавени обяви.

За какво да внимавам при покупка на DR-650 RS?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • За какво да внимавам при покупка на DR-650 RS?

    Ще се радвам ако ми дадете някакви насоки,от какво да се пазя,и за какво да гледам при покупката на Сузуки DR-650 RS .Утре ще ходя на оглед на един такъв мотор,бях пазарил едно момче дето ги разбира да дойде с мен,но нещата се объркаха и трябва сам да се оправям!От двигатели на коли горе-долу разбирам,но с моторите тепърва прохождам,така че моля да ми кажете силните и слабите страни на този модел на Сузуки.Очаквам вашите съвети ,предварително благодаря!

  • #2
    До: За какво да внимавам при покупка на DR-650 RS?

    Така никой нищо не каза,както и да е. За добро или за лошо моторетката е вече моя,надявам се поне да ми кажете като за начало откъде да тръгна като обслужване ?Инак мотора е с почти перфектен външен вид(оригинална боя),малко ужулен и с един счупен мигач ,но това са поправими неща.Върви доста,но аз и нямам добра база за сравнение,с тия MZ и CZ дето съм подкарвал! Надявам се да ми дадете съвети откъде да почна,и евентуално откъде да му търся части?

    Коментар


    • #3
      До: За какво да внимавам при покупка на DR-650 RS?

      Ако ти е от някои авто-мото джамбазин почваи наред,ако е от човек и ти е обеснил за какво става въпрос и на какво положение е машината подържана ли е или не би трябвало да ти е ясно какво трябва да се направи.Иначе продцедурата е стандартна още повече че каза че разбираш малко от малко от двигатели на коли.Пък и тука във форума всичко си го има някаде там ,така че даи си малко зор поразтърси се и ще разбереш от къде да почнеш и какво да направиш.


      П.п Тои всеки знае лесното ама незнам кои ще ти отговори след като тези неща са коментирани толкова много пъти пък и както казах си на точното място така че почваи да четеш в Технически дискусии раздел Четри-тактови.

      Коментар


      • #4
        До: За какво да внимавам при покупка на DR-650 RS?

        Че разбирам от двигатели на коли,тва си е едно,ама тоя двигател ми звучи по съвсем друг начин!Като за начало мисля да му сменя масления филтър и маслото,като гледам и накладките са му са смяна,ама отам на натам нищо не му разбирам!!! Нямам си идея как му е ангр. верига и другите неща,а и сега за сега не смея много да го бърникам!

        Коментар


        • #5
          До: За какво да внимавам при покупка на DR-650 RS?

          Колега, не разбирам особено от мотори, но съм имал ДР650 по едно време и слабото им място са скоростите и особено 3та - там насочи вниманието си, но ще разбереш като сменяш маслото ако паднат стружки и мини парченца от зъбни колела. Също е много възможно да ти трака ангренажната верига. На моя също често му се пукаха гумите, защото нямах папиони и превъртаха вентилите.
          Bling bling, money ain't a thing :)

          Коментар


          • #6
            До: За какво да внимавам при покупка на DR-650 RS?

            Честито за мотора.
            Направи му пълно обслужване....смяна масло,маслен,въздушен филтър...спирачна течност,смазване жила,гресиране и тн...Друг проблем са им съединителите...провери дали буксува..друг проблем са кобилиците...познават се по чукането от главата...направи му пълно обслужване и карай смело пък каквото сабя покаже...
            MG RACING

            Коментар


            • #7
              До: За какво да внимавам при покупка на DR-650 RS?

              Първоначално публикуван от krascho Преглед на мнение
              Колега, не разбирам особено от мотори, но съм имал ДР650 по едно време и слабото им място са скоростите и особено 3та - там насочи вниманието си, но ще разбереш като сменяш маслото ако паднат стружки и мини парченца от зъбни колела. Също е много възможно да ти трака ангренажната верига. На моя също често му се пукаха гумите, защото нямах папиони и превъртаха вентилите.
              Благодаря за съветите и пожеланията!При първа възможност ще погледна всичко което ми препоръчвате.А тва колега дето го казваш за ангр. веригата не само е вероятно,ами май си чегърта доста здраво(според мен),но ще потърся някой да го "преслуша" ,преди да му се втурна с инструментите! Междувременно днес установих че мотора тежи доста ,"изсипах" се по доста нелеп начин(бях почти спрял),вдигнах го но доста ме озори!Лошото е че при падането се опитах да го задържа,неуспешно естествено(не ме затисна)но цялата тежест на мотора и моята вкл. се стовариха на десния ми крак,и сега малко ще почивам,а ми се кара......

              Коментар


              • #8
                До: За какво да внимавам при покупка на DR-650 RS?

                Браво колега купил си си супер ендуро! Аз имах 2 години такьв, но си го продадох. Наи-сериозния проблем на тоя модел е 3-та СКОРОСТ, почти няма такьв мотор, които да е напьван и да не е счупил зьбното колело, това си нещо като заводски дефект. Включително сьщото стана и с моя, ама го оправих-сложих му 3-та от DR600 и стана. Виж на твоя по двигателя дали има силикон, ако има е отварян или за 3-та или за ангренажната верига. но и така да е не му се коси ! А сьединителя на моя го смених на 70 000 км. Най-важното за поддрьжката на тоя модел е ДА НЕ ГО ОСТАВЯШ БЕЗ МАСЛО ! Особено са чувствителни кьм това, винаги си гледай нивото долу на прозорчето, аз на моя му слагах VALVOLINE(10W40 полусинтетика- както е по каталог) и сьм много доволен. Иначе по какьв пьт ще го караш ?

                Коментар


                • #9
                  До: За какво да внимавам при покупка на DR-650 RS?

                  Първоначално публикуван от djaleksei Преглед на мнение
                  Браво колега купил си си супер ендуро! Аз имах 2 години такьв, но си го продадох. Наи-сериозния проблем на тоя модел е 3-та СКОРОСТ, почти няма такьв мотор, които да е напьван и да не е счупил зьбното колело, това си нещо като заводски дефект. Включително сьщото стана и с моя, ама го оправих-сложих му 3-та от DR600 и стана. Виж на твоя по двигателя дали има силикон, ако има е отварян или за 3-та или за ангренажната верига. но и така да е не му се коси ! А сьединителя на моя го смених на 70 000 км. Най-важното за поддрьжката на тоя модел е ДА НЕ ГО ОСТАВЯШ БЕЗ МАСЛО ! Особено са чувствителни кьм това, винаги си гледай нивото долу на прозорчето, аз на моя му слагах VALVOLINE(10W40 полусинтетика- както е по каталог) и сьм много доволен. Иначе по какьв пьт ще го караш ?
                  Благодаря,още веднъж на всички колеги за изказаните пожелания и съвети! Моторетката е паркетник,със всичките спойлери и оригиналната боя ,така че силно се надявам да не е изтормозена много! Днес използвах хубавото време и след работа я поразтъпках,да свикваме един към друг .Карах я по асфалт и малко по черно,доколкото разбирам(нищо не разбирам)много ме кефи,нали си е моя! Няма проблем със трета скорост(или поне аз не усещам да има),съединителят също ми изглежда здрав(незнам как да го проверя)с двама човека тегли яко,претърсих го и за следи от силикон по двг. ,но не открих! Общо взето моторетката ми изглежда читава,но времето и експлоатацията и ще покажат! Ами това е ,модераторите ако преценят могат да заключват или трият темата,следващите ми въпроси(надявам се да не са много)ще са в техническия на четиритактовите.

                  Коментар


                  • #10
                    До: За какво да внимавам при покупка на DR-650 RS?

                    Много съм доволен от мотора ,върви страшно много!За база ми служат 3 Доминатора,ДР-а върви много повече(мнението не е само мое)направо "къса ръце"!Дано да продължава да ме слуша.

                    Коментар


                    • #11
                      До: За какво да внимавам при покупка на DR-650 RS?

                      Първоначално публикуван от ivonta Преглед на мнение
                      Нямам си идея как му е ангр. верига и другите неща,а и сега за сега не смея много да го бърникам!
                      Ще се опитам да ти обясна как да провериш ангр. верига дали е за смяна... като за начало си изтегли един мануал за твоя модел. Моя е 650R, твоя RS, двигателите им са еднакви, само по външен вид се различават, затова ето пример от моя мануал (страница №9). Погледни част №6, това ти е самия оптегач на ангренажната верига. Намира се от дясната страна на цилиндъра до кривката на ауспуха. За да провериш веригата е нужно да развиеш болчетата на обтегача (№10 на рисунката в мануала). Когато ги развиваш, обтегача трябва леко да ''изкочи" (да се избута само навън поне 2см ), ако непомръдне или помръдне с по малко от 1см, значи веригата е за смяна, или най-малкото "плъзгача" и "банана" (№2 и 3). Те са на цена 85-90лв. казвам ти защото ми се наложи да ги сменям наскоро. Веригата за 650, доколкото ми казаха в Сузуки е 130лв.
                      Също така да добавя, че обтегача си се обтяга сам, няма нужда да го въртиш с отверка. Само при слагане трябва да го прибереш. Това става по следния начин: погледни №9 в мануала, това е една тапичка, намира се точно в средата на капачето. Извади я, вземи една отверка и навиваш (или одвиваш, ще видиш как е) за да се прибере палчето дето натиска "банана". При това положение се слага и после когато пуснеш отверката, палчето на обтегача само си излиза и натиска "банана" до степента, която му е необходима.
                      Другото, което е, има начин да удължиш малко живота на твоята верига, ако е за смяна. Заварваш една гайка 8мм отпред на палчето на обтегача и фактически, ще държи веригата по обтегната. Лошото е, че ще кара около 1-2 месеца... зависи от начина на каране разбира се, може и повече да искара.
                      Надявам се да съм ти бил полезен. Поздрави!
                      Последно редактирано от Daniel Gyorev; 10-06-08, 17:33.
                      KTM Fen

                      Коментар


                      • #12
                        До: За какво да внимавам при покупка на DR-650 RS?

                        ..такмо мислех да ти отговоря буквално на въпроса -какво да гледаш при огледа- че най вече трябва да гледаш да не ти падне това желязо на крака ..и то :
                        Междувременно днес установих че мотора тежи доста ,"изсипах" се по доста нелеп начин(бях почти спрял),вдигнах го но доста ме озори!Лошото е че при падането се опитах да го задържа,неуспешно естествено(не ме затисна)но цялата тежест на мотора и моята вкл. се стовариха на десния ми крак,и сега малко ще почивам,а ми се кара......
                        ..станала белята

                        ..не знам..как ви се карат такива тежки железа..не мога да разбера ..някакъв вид мазохизъм е явно
                        -този мотор е по скоро туристически от колкото реално ендуро

                        Коментар


                        • #13
                          До: За какво да внимавам при покупка на DR-650 RS?

                          Първоначално публикуван от ivonta Преглед на мнение
                          Много съм доволен от мотора ,върви страшно много!За база ми служат 3 Доминатора,ДР-а върви много повече(мнението не е само мое)направо "къса ръце"!Дано да продължава да ме слуша.
                          с това не мога да се съглася никога!другото което,е хондата е много по-здрава от ДР-а,и държи много повече на зор!
                          Иначе браво моторчето ти изглежда добре!
                          [CENTER] [IMG]http://www.mgracing.eu/podpisi/racer.jpg[/IMG][/CENTER]

                          Коментар


                          • #14
                            До: За какво да внимавам при покупка на DR-650 RS?

                            Първоначално публикуван от Ivailo_ Преглед на мнение
                            с това не мога да се съглася никога!другото което,е хондата е много по-здрава от ДР-а,и държи много повече на зор!
                            Иначе браво моторчето ти изглежда добре!
                            Айде стига с тия спорове, кой повече върви и кой повече държи ...
                            За мотори на 15 години това е твърде субективно ...

                            И Доминатора и ДР-а вървят и държат доста на издевателства... като прекалиш при единия с издевателствата, другия върви повече ...
                            Път без препятствия обикновено не води до никъде.

                            Коментар


                            • #15
                              До: За какво да внимавам при покупка на DR-650 RS?

                              Първоначално публикуван от tatkobarba Преглед на мнение
                              Айде стига с тия спорове, кой повече върви и кой повече държи ...
                              За мотори на 15 години това е твърде субективно ...

                              И Доминатора и ДР-а вървят и държат доста на издевателства... като прекалиш при единия с издевателствата, другия върви повече ...
                              Никой не спори,изказвам моето лично мнение,на което имам право като не съм съгласен с нещо в което съм убеден и сигурен...а и някой хора го пишат,а вие се немесвате с неподходяща забележка,защото не съм ви засегнал с написаното по никакъв начин!
                              [CENTER] [IMG]http://www.mgracing.eu/podpisi/racer.jpg[/IMG][/CENTER]

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X