Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Водна помпа на Диско 300тди

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Водна помпа на Диско 300тди

    На новото Диско 300тди 1997 му свири ремъка , ама много . Докарах го как да е от Холандия и реших да видя за какво става дума .Като му ливна малко вода и спира да свири , ама за малко . Свалих ремъка да го сменям и като прегледах шайбите - тази на водната помпа играе не ръченица , ами направо кючек , а вода не тече . Чудя се цялата помпа ли ще се наложи да сменям или ще се размине само с лагерче някакво. Някой правил ли е скоро ?

  • #2
    До: Водна помпа на Диско 300тди

    Сменяй цялата. Лагерите са "малко" капсуловани, трудни за смяна.

    Коментар


    • #3
      До: Водна помпа на Диско 300тди

      И аз сега видях - 16 лири в падок , ще видя и Трейдкар и ще реша.

      Коментар


      • #4
        До: Водна помпа на Диско 300тди

        Да те улесня. В Трейдкар водна помпа за LR Disco 2,5TDI /300TDI/ - 150.2лв. комплект. Информация от вчера. Събота блокира водната помпа и наряза ремъка, и право там. Вчера след обяд бях готов.
        Успех.

        Коментар


        • #5
          До: Водна помпа на Диско 300тди

          Какво значи комплект ?

          Коментар


          • #6
            До: Водна помпа на Диско 300тди

            Комплект включва водната помпа и гарнитура за монтаж към блока.

            Коментар


            • #7
              До: Водна помпа на Диско 300тди

              Колега имам такава, почти нова, смениха ми я заради грешно поставена „диагноза“. И аз имах свирене някъде по ролките, което после доведе до късане на ремък. При мен проблема беше в хидравличната помпа.
              Toyota Hilux 3.0 D4D 2008
              Discovery 2.5 TD5 2000 EX
              Land Rover Discovery 2.5 TDI 1996 EX

              Коментар


              • #8
                До: Водна помпа на Диско 300тди

                А как отстрни проблема с хидравличната помпа ? И при мен има едно свирене на ремъка и вече се чудя от какво е , като смених лагер на оптяжната на големия ремък и натъпках с нова грес всиките други .. утре сменявам лагери и на генератора и ако продължи виенето ... лошо !!! Апропо .. и за колко пари и от къде .. ??
                Никога не знаеш колко скоро ще стане твърде късно.

                Коментар


                • #9
                  До: Водна помпа на Диско 300тди

                  Колега Барбарон , бих ти я купил ако ти е излишна , но късно видях поста ти , вече си поръчах от Падок.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Водна помпа на Диско 300тди

                    За съжаление проблемът стои отново на дневен ред - след около четири месеца помпата от Падок сдаде багажа - луфта е толкова голям , че днес сутринта хвърли ремъка. Чудя се може ли да е била менте или аз сум оплескал нещо при смяната ? Ама какво - обтегача е с пружина и не съм го пипал , че да е пренатегнат . Вярно , има малък луфт , дали може това да е довело до разбиване на помпата ?

                    Коментар


                    • #11
                      До: Водна помпа на Диско 300тди

                      А хидравличната прегледа ли? Вие на 300тди-тата сте с магистрални ремъци, уж не би трябвало да прави таквиз магарии. То ти ремъка смени ли или само помпата?

                      Коментар


                      • #12
                        До: Водна помпа на Диско 300тди

                        И к'во като е магистрален - още по-зле... Тия помпи ги правят Britpart и Bearmach. Явно си извадил лош късмет - фабричен дефект, примерно...
                        Гаранцията от Падок не беше ли 6 месеца?

                        Коментар


                        • #13
                          До: Водна помпа на Диско 300тди

                          Смених ремъка и помпата. Не съм сменял обтягащата ролка и нищо по хидравличната помпа. Както казах , обтегача има луфт - дали той не е разбил водната помпа?
                          А помпата беше ХЕПО ако на се лъжа , или нещо подобно - днес като проверявах в Дару за цена ( абсолютно ненужно ) ми цитираха същата марка.
                          За рекламациите - първо да я сваля и видя какво е станало , пък после дали си заслужава - по-скоро не .

                          Коментар


                          • #14
                            До: Водна помпа на Диско 300тди

                            Явно има някакъв проблем , защото днес ми се разсвири ТРЕТАТА ПОМПА (пак след два-три месеца работа , пак от Падок). Още не съм проверил за луфт , ама от вчера няма парно , водата е намаляла и свири.
                            Какво да гледам на хидравликата - луфт на шайбата ли ?
                            А може ли загубата на вода да е първопричина - аз си мисля , че не (т.е. водната помпа да остане на сухо - тогава няма да върти водата , а колата не грее повече от нормалното).

                            Коментар


                            • #15
                              До: Водна помпа на Диско 300тди

                              Основната причина за износване на лагерите е пренатягането на ремъците.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X