Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Jeep Cherokee 2.5TD Да или Не

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: До: Jeep Cherokee 2.5TD Да или Не

    Първоначално публикуван от fade2hell Преглед на мнение
    П.С.
    гранд чероки 1997 година 2.5 ТД ВМ двигател разход на гориво:
    Софиа --- 15/100 извънградско 90-140 км/ч 10-11
    Съгласен за София: твърдо над 13-14. 15/100 е добра оценка.

    За извънградско обаче - много зависи от карането.
    София-Букурещ-плоещи-Сибиу-Тимишоара-Белград-София общо 1700 км, падна под 9/100, някъде около 8,5/100 беше.
    При това - Белград София съм карал със 140.
    Когато влезе в относително постоянен режим - всичко е много добре.
    Заотсечката София-Русе даде около разхода, който споменаваш.

    Коментар


    • От: Jeep Cherokee 2.5TD Да или Не

      Здравейте !
      Карам Гранд черокее от 2007 г,купих го на 120 000 от Германия. Сега е на 246 000.При перфектно и грамотно обслужване-никакви проблеми по мотора.Пътувам често по Европа с различни нафти.Иска се доста четене,за да се стопанисва и познава добре този двигател. Например: Количеството масло в двигателя е добре да не превишава 6,7 л. ,маслото да покрива американския военнен стандарт MIL-L 2140,защото и при една марка,не всяко 15 W40 го покрива,да се сменя на 6000 км при каране по експлоатазионен план B или на 12 000 ако го експлоатираш по план А.
      Масово не се знае,че в скотортната кутия AX05 и AX15 препоръчания стандарт на трансмисионното масло/gl-3/ е отменен 2001 г. и има единствен заместител определено моторно масло 10 W 30. Това и в Балканстар не го знаят.
      Иска се наистина много четене и интересуване за добро стопанисване. Случва ми се често да вдигна телефона в сервиза на Крайслер-Джип в Граз-Австрия,за да разбера необходимото за правене.
      Доволен съм от разхода на гориво градско 9,надълго 7.0-7.8 при скорост 110 (98/km/h по gps).Това са минимални примери.Но съм правил и рекорд-6.5 л./100 км със специална добавка в горивото,повичено налягане в гумите с 0,5 от номинала 2.23. и със скорост 100 по магистрала за 900 км наведнъж.Естествено при скорост 170 (145 по GPS) разхода скаяа много,над 14л.С немска нафта.
      Аз все дърпам нещо-каравана или ремарке и е ясно,че гроизложените данни са за празен автомобил с водач и куфар.Инак средно става друго.
      Трябва да се внимава с оборотите и при натоварване да се следи температурата/не,че инак да не се следи,де/
      Внимавах при избора двигателят ми да е с ангренажен трак,а не с верига,която изисква честа смяна,както и за това ,раздатката ми да е on Demond.
      Та ,за спокойна и грамотна употреба VM-а си върши работата,стига някой да не е пипал......
      Е,тази кола е съвсем далече от бензиновия си вариант,но за тук и нуждите ми е необходим дизел. Карал съм и 5.2 и 6.2 и не на Балканите и знам за какво става въпрос,но това са .....светове разлика.Като се сетя за усещането ми иде да си постеля килимчето за молитви и да коленича с чело и длани опрени о пода
      Последно редактирано от Romano; 09-02-12, 23:05.
      Hallo! I Must Be Going!

      Коментар


      • От: Jeep Cherokee 2.5TD Да или Не

        Първоначално публикуван от Romano Преглед на мнение
        ...Масово не се знае,че в скотортната кутия AX05 и AX15 препоръчания стандарт на трансмисионното масло/gl-3/ е отменен 2001 г. и има единствен заместител определено моторно масло 10 W 30. Това и в Балканстар не го знаят...


        Не, че го отменят. Просто 75W-90 e много близко като вискозитет с някои моторни масла.
        http://www.redlineoil.com/product.aspx?pid=46&pcid=7
        И тъй като в тази кутия няма хипоидна предавка, JEEP препоръчва (не задължава) ползването на такова моторно масло с цел по меко превключване на скоростите. Но това се отнася само за XJ. Същата кутия монтирана на други модели JEEP си остават с 75W-90.

        По-важно е обясниш, че маслото не се пълни докато прелее от пробката.
        Последно редактирано от onufriz; 10-02-12, 22:45.
        Най ме е страх от хора без мечти...

        Коментар


        • От: Jeep Cherokee 2.5TD Да или Не

          Здравейте отново
          За лошо или за добро след може би почти 8 години все пак сбъднах мечтата си и в момента карам Grand 4.7 от има няма една седмица. Днес ще отскоча до Дядо в Костинброд да види, какво що ...
          Съжалявам, че вдигам тази тема от дебрите на архивите на форума, но някак се чуствах задължен след толкова писания и размишления по темата да напиша, че на финала, дори и след 8 години, все пак си взех Jeep и все пак е бензинов.

          П.П.
          Много е странно човек да чете писанията си написани преди 8 години, в дадени моменти ти идва да се върнеш и да си плеснеш един задвратник, ама айде де!

          Коментар


          • От: Jeep Cherokee 2.5TD Да или Не

            Искаше 2,5VM дизел, а...?!

            Честито! Безаварийно шофиране и много усмивки.
            Grand Cherokee WJ '99 V8 4.7 Limited

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X