Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Jeep Cherokee 2.5TD Да или Не

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Jeep Cherokee 2.5TD Да или Не

    Според мен разполагаш с достатачно пари с които може и да закупиш ЯАПОНСКИ джип кадето са по малко отрецателните мнения за дизеловите мотори и с много по добри предпоставки като проходимост здравина на мотор и ходова част ,но ти сам си решаваш щом си се навил за Американско по добре го земи с бензиновия мотор с една газова уредба ще ти даде разход в пари толкова колкото и дизела.И както се казва кола от Германия джип и мотор от Яапония,че да останеш доволен.
    ----------Moto lud-Troyan----------
    няма непреодолим път за упоритите

    Коментар


    • #32
      До: Jeep Cherokee 2.5TD Да или Не

      Първоначално публикуван от Valex_82 Преглед на мнение
      Според мен разполагаш с достатачно пари с които може и да закупиш ЯАПОНСКИ джип кадето са по малко отрецателните мнения за дизеловите мотори и с много по добри предпоставки като проходимост здравина на мотор и ходова част ,но ти сам си решаваш щом си се навил за Американско по добре го земи с бензиновия мотор с една газова уредба ще ти даде разход в пари толкова колкото и дизела.И както се казва кола от Германия джип и мотор от Яапония,че да останеш доволен.
      От кой Японски джип ще остане по-доволен от колкото от Черокито.

      Коментар


      • #33
        До: Jeep Cherokee 2.5TD Да или Не

        Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
        Като изключим разхода(градско), 2.5td превъзхожда 4.0i само с това че е напълно безполезен.
        Може и по-мощен и безпроблемен да е, но мен разходът на 4.0i не ме устройва в никакъв случай. Нито слагането на газ. То иначе бих си карал и един Гранд V8 с невероятен кеф.....
        Jeep Cherokee 2.5 Tdi VM '96

        Коментар


        • #34
          До: Jeep Cherokee 2.5TD Да или Не

          Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
          От кой Японски джип ще остане по-доволен от колкото от Черокито.

          Писах спецялно за дизеловите агрегати на JEEP и на някои японец,че те са за предпочитане ако е решил точно дизел да кара.
          ----------Moto lud-Troyan----------
          няма непреодолим път за упоритите

          Коментар


          • #35
            До: Jeep Cherokee 2.5TD Да или Не

            fogost, аз съм привърженик на дизеловите двигатели, но точно този не е между "правилните", както обича да се изразява един известен наш съфорумник. Някъде по-горе питаше за максималната скорост, почти всички джипове, могат да поддържат разрешената у нас такава -120 км/час... най-вече, ако не са туминговани за хард офроуд...
            Първоначално публикуван от fogost Преглед на мнение
            ...Лично аз съм по-склонен да вярвам на хората, които казват, че имат такива двигатели и нямат проблеми с тях, отколкото на други, които нямат и казват, че не стават за нищо....
            ... Мога да си намирам и нафта, което е доста добра предпоставка да избера този тип двигател...
            ...Може ли някой да ходатайства за мен, че ми е много досадно това , че трябва да изчакам модератор да одобри съобщението ми...
            Твое право е избереш на кого да вярваш, дали на хората които имат такъв двигател и ходят, когато нещо се строши при такива като Джамбазов, или на тия, които, като последния. са сменили лично няколко десетки подобни, изкривени, или пукнати глави...
            Относно "ходатайството", надявам се разбираш значението на тази дума, едва ли биха били много членовете на форума, който да ти дадат препоръки, при условие, че ти "можеш да си намираш нафта", каквото и да означава последното...
            Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
            Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

            Коментар


            • #36
              До: Jeep Cherokee 2.5TD Да или Не

              Първоначално публикуван от Valex_82 Преглед на мнение
              Писах спецялно за дизеловите агрегати на JEEP и на някои японец,че те са за предпочитане ако е решил точно дизел да кара.
              Писа и за много по добри предпоставки като проходимост здравина на мотор и ходова част. Та за това се замислих с какво можем да го сравним. Виж ако беше Гранд Чероки можеше и да измислим четири пет Японски за сравнение, като Патрул, Паджеро и Ланд Крузер. Японски конкурент на Чероки обаче трудно ще се намери. Витара евентуално.

              Коментар


              • #37
                До: Jeep Cherokee 2.5TD Да или Не

                Първоначално публикуван от giorgio Преглед на мнение
                Относно "ходатайството", надявам се разбираш значението на тази дума, едва ли биха били много членовете на форума, който да ти дадат препоръки, при условие, че ти "можеш да си намираш нафта", каквото и да означава последното...
                Разбира се разбирам смисъла на думата, както и да е. Ако не с помощ ще стане с постоянство. Искрено се надявам, не си мислите, че ползвам крадена нафта или поощрявам по някакъв начин такива деяния. Просто имам връзки във фирми, които я купуват на прилична цена.

                Относно дизела, карате ме да се замисля малко.
                Добре, тогава какво ще кажете за Grand Cherokee, препоръчайте ми един такъв с дизелов двигател, който според вас е добър.

                Коментар


                • #38
                  До: Jeep Cherokee 2.5TD Да или Не

                  Първоначално публикуван от fogost Преглед на мнение

                  Относно дизела, карате ме да се замисля малко.
                  Добре, тогава какво ще кажете за Grand Cherokee, препоръчайте ми един такъв с дизелов двигател, който според вас е добър.
                  Няма такъв.
                  Мога да ги подредя като недостатъци по следния начин.
                  1. 2.5td VM. 96-98 Същия като на Чероки, с тази разлика че Гранда е с 200кг по тежък.
                  2. 3.1td VM. 99-03 По мощен е от 2.5 с 35кс и това като чили го прави малко по-надежден от към прегряване. Което се компенсира от повечето проблеми с електрониката.
                  3. 2.7cdi 02-04 Mercedec. Къде е темата за дюзите.
                  4. 3.0crd 05- Mercedes. Страшна динамика и нисък разход. Колко е здрав, времето ще покаже.

                  Коментар


                  • #39
                    До: Jeep Cherokee 2.5TD Да или Не

                    Първоначално публикуван от fogost Преглед на мнение
                    ... Добре, тогава какво ще кажете за Grand Cherokee, препоръчайте ми един такъв с дизелов двигател, който според вас е добър.
                    Няма такъв!
                    Когато говорим за американски джипове, говорим за бензинови двигатели... 4 литра и нагоре... колкото повече работен обем на двигателя, толкова по-добре!
                    Това май се отнася и за дизеловите, било европейски, или японски...
                    Само за информация, сравнение между двигател на Ленд Ровър Дискавъри 200tdi (2.5 турбодизел) и двигател на Вранглер AMC 242 (4.0 бензин), при скорост на движение около 90 км/час, оборотите на дизела са 2700-2800, а на бензиновия - 1500-1600... За динамиката, няма смисъл да говорим, мощността на бензиновия е почти два пъти повече...

                    П.П. Не сме се наговаряли с Пламен, писали сме по едно и също време, а мненията ни явно съвпадат...
                    Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                    Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                    Коментар


                    • #40
                      До: Jeep Cherokee 2.5TD Да или Не

                      Много крайно плюете дизелите - ок на 2.7 мотора имало проблем с дюзите - да има ако минеш 150,000 км без да погледнеш мотора - иначе с нова втулка на 100тина хиляди си ОК. Друг някакъв проблем на този мотор да изтъкнете, споделен измежду всички собственици и ползватели на Е класи, МЛи и не на последно място Грандове.

                      Предпочитанията за бензин ги споделям и аз , но не е правилно да се абсолютизират нещата. Вярно повече са им конете на бензиновите, но по отношение на въртящия момент всички мотори след VM 3.1 са с приличен такъв.

                      Коментар


                      • #41
                        До: Jeep Cherokee 2.5TD Да или Не

                        Първоначално публикуван от Stuntman_Mike Преглед на мнение
                        Много крайно плюете дизелите - ок на 2.7 мотора имало проблем с дюзите - да има ако минеш 150,000 км без да погледнеш мотора - иначе с нова втулка на 100тина хиляди си ОК. Друг някакъв проблем на този мотор да изтъкнете, споделен измежду всички собственици и ползватели на Е класи, МЛи и не на последно място Грандове.

                        Предпочитанията за бензин ги споделям и аз , но не е правилно да се абсолютизират нещата. Вярно повече са им конете на бензиновите, но по отношение на въртящия момент всички мотори след VM 3.1 са с приличен такъв.
                        Как си знаех че само ти можеш да ми отговориш на въпроса за дюзите.
                        Нищо не плюя, ей така за спорта.
                        Мога и други недостатъци за 2.7 да кажа но са незначителни. Макар че разхода му за някой може и да не е.
                        За бензиновите също мога.

                        Коментар


                        • #42
                          До: Jeep Cherokee 2.5TD Да или Не

                          Първоначално публикуван от Stuntman_Mike Преглед на мнение
                          Много крайно плюете дизелите - ок на 2.7 мотора имало проблем с дюзите - да има ако минеш 150,000 км без да погледнеш мотора - иначе с нова втулка на 100тина хиляди си ОК. Друг някакъв проблем на този мотор да изтъкнете, споделен измежду всички собственици и ползватели на Е класи, МЛи и не на последно място Грандове.

                          Предпочитанията за бензин ги споделям и аз , но не е правилно да се абсолютизират нещата. Вярно повече са им конете на бензиновите, но по отношение на въртящия момент всички мотори след VM 3.1 са с приличен такъв.
                          Добре де, да се абстрахираме от качествата на този двигател........приемам че ще му се падне безпроблемен и ще си кара икономично с него............но кажи ми закакво му е тогава да си купува JEEP точно с този мотор......... че то в това Чероки вече няма нищо американско.......

                          къде му е хубавия голям, здрав мотор?........ааааааааа ще караме италянската чи... от Алфа, щот имаме евтина нафта.....

                          къде е прекрасната автоматична скоростна кутия, която е безценна в този софийски трафик? няма......ше ръчкаме оня бастун, щото нали помните за нафтата........

                          къде е хубавата раздатка 242 или 249, която е идеална за начинаещи джипари (и като мен) дето не могат да дърпат патерицата преди всеки завой зимата ........ няма я ......

                          и кво? в крайна сметка за толкова пари, ще си вземе една малко по-висока кола с размерите на вартбург комби, и почти същата проходимост и пъргавина........само дето ще е със задно предаване и евентуално климатик.......аааа, да - ще е дизел!!!!

                          знам че мерак с пари се гаси, ама щом си решил джип дизел........ недей да е точно Чероки, няма сми.... я се огледай например за едно Диско....ще е пърфект за твойте цели, а и също е ръбато


                          това последното за купувача
                          ________________________________________________
                          Subaru OUTBACK 2,5
                          Hyundai TUCSON 2.0

                          Коментар


                          • #43
                            До: Jeep Cherokee 2.5TD Да или Не

                            Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
                            Добре де, да се абстрахираме от качествата на този двигател........приемам че ще му се падне безпроблемен и ще си кара икономично с него............но кажи ми закакво му е тогава да си купува JEEP точно с този мотор......... че то в това Чероки вече няма нищо американско.......

                            къде му е хубавия голям, здрав мотор?........ааааааааа ще караме италянската чи... от Алфа, щот имаме евтина нафта.....

                            къде е прекрасната автоматична скоростна кутия, която е безценна в този софийски трафик? няма......ше ръчкаме оня бастун, щото нали помните за нафтата........

                            къде е хубавата раздатка 242 или 249, която е идеална за начинаещи джипари (и като мен) дето не могат да дърпат патерицата преди всеки завой зимата ........ няма я ......

                            и кво? в крайна сметка за толкова пари, ще си вземе една малко по-висока кола с размерите на вартбург комби, и почти същата проходимост и пъргавина........само дето ще е със задно предаване и евентуално климатик.......аааа, да - ще е дизел!!!!

                            знам че мерак с пари се гаси, ама щом си решил джип дизел........ недей да е точно Чероки, няма сми.... я се огледай например за едно Диско....ще е пърфект за твойте цели, а и също е ръбато


                            това последното за купувача
                            Аз не защитавам опцията, която колегата си е избрал, напротив! (измести се темата и на човека изобщо няма да му стане по-гот, но...). От всичко, което съм чел и видял (с много малко изключения) и 2.5 и 3.1 дизел моторите са много несполучливо изпълнение (като се замисля не знам дали има по-несполучливи дизели от италианските, произведени през 90те и преди това) и при всички случай е много по-вероятно да има проблеми с тях!
                            Виждането ми за този модел е, че единствената опция е бензин!

                            А това за евтината нафта вече го няма (освен ако не е готов човек да налива боклуци и после да се чуди кво става.

                            Коментар


                            • #44
                              До: Jeep Cherokee 2.5TD Да или Не

                              Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
                              ....Макар че разхода му за някой може и да не е. ...
                              Тук не мога да не се съглася! Ефекта от дизеловия мотор при 4х4 автомобилите май я няма.

                              до около 9 свалям разхода само по трасето София-Пловдив. Иначе 10 (верно, че го мачкам, но...) В града - 13-15 л/100.

                              Аз съм си фен на дизелите и съм малко пристрастен - признавам си!

                              Коментар


                              • #45
                                До: Jeep Cherokee 2.5TD Да или Не

                                Първоначално публикуван от Stuntman_Mike Преглед на мнение

                                Аз съм си фен на дизелите и съм малко пристрастен - признавам си!


                                Горното си мнение го написах по-скоро за този, който е пуснал темата, за теб знам че си наясно кое какво е, но на него ще му е първа джипка и щом пита, нека всеки си каже какво мисли, поне малко обосновано, а в крайна сметка парите са си негови

                                нещо обърках цитатите, кое от къде е и за кого е, ама надявам се да е ясно общото мнение по темата
                                ________________________________________________
                                Subaru OUTBACK 2,5
                                Hyundai TUCSON 2.0

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X