Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Jeep Cherokee 2.5TD Да или Не

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Jeep Cherokee 2.5TD Да или Не

    Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
    Като изключим разхода(градско), 2.5td превъзхожда 4.0i само с това че е напълно безполезен.
    Аргументирай се, да може човекът да си направи реално изводи. За мен 2.5 дизел моделът може да не е най-великият, но чак безполезен...

    Коментар


    • #17
      До: Jeep Cherokee 2.5TD Да или Не

      За този двигател вече съм писал няколкократно...
      Топлинно неоразмерен, слаб за машини над тон и половина...
      Щом си го харесвате, карайте си го, но ми напомняте за времето, когато ВАЗ беше върхът на сладоледа, просто защото хората не знаеха, че има и друго....
      Между другото с нивоводите и до ден днешен е така...
      Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
      Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

      Коментар


      • #18
        До: Jeep Cherokee 2.5TD Да или Не

        Има хора, които имат по-агресивен стил на каране и това не е автомобилът за тях. Много хора обаче очевидно са доволни обаче (предполагам по-внимателни в карането) и за тях колата е ок. Аз лично считам, че моделът е не особено сполучлив, но всичко опира до покупателна възможност и лични предпочитания. Въпреки, че не бих бил толкова краен както някои колеги, си мисля, че 98-99 има и по-добри опции и доста по-безпроблемни и при положение, че бензиновата версия не е много по-скупа и че дизелът е вече доста по-скъп от бензина не знам доколко е оправдано да се вкарва човек в това приключение.

        Коментар


        • #19
          До: Jeep Cherokee 2.5TD Да или Не

          Особено, като се вземе предвид, че главата на този двигател е консуматив...
          Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
          Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

          Коментар


          • #20
            До: Jeep Cherokee 2.5TD Да или Не

            Първоначално публикуван от fogost Преглед на мнение
            Би ле се конкретизирал.
            Днес бях на разходка, така да се каже започнах да обикалям и да събирам визуална представа за това, кое как изглежда, колко струва и т.н.
            Намерих два доста прилични джипа. Като най ми допадна един Limited 2.5TD 98г. кожа и всичките глезотии. Много добър и запазен. С хубави гумета, на пръв поглед екстра. Карах го, да не може да се каже, че е някаква резачка, но за моите нужди е просто перфектен.

            Мога да си позволя и Grand, но искам да е класическата "мутра" (демек ръбав) Грубостта някак си ми допада в тези коли.

            Не искам по голям двигател, защото този ми е напълно достатъчен за това, за което ще го използвам.

            След днешния тест на такава джипка затвърдявам позицията си, че това ще да е. Дали ще сгреша или не ще се разбере. Но мисля, че ще ми върши екстра работа. Като си има в предвид, че най-тежкия off road ще е ходене на риба по черни пътища през, които минава дори и лека кола.
            Щом искаш нафта значи е заради икономията на гориво. Поне аз за друга причина не се сещам.
            Четири литровото в градът харчи много повече от дизеловото. Даже това много, е много относително. На мен дори ми е трудно да кажа точни цифри. Грубо с пет литра повече.
            Извънградско обаче и двата мотора харчат еднакво - десет плюс/минус литър два в зависимост от условията.
            Нафтовото има 4х4 което може да се ползва само извън пътя. На пътя си е със задно, а при бензиновото много често се срещат екземпляри с фултайм 4х4 както и с автоматични скорости.

            Коментар


            • #21
              До: Jeep Cherokee 2.5TD Да или Не

              Първоначално публикуван от giorgio Преглед на мнение
              Особено, като се вземе предвид, че главата на този двигател е консуматив...
              Taka e

              Коментар


              • #22
                До: Jeep Cherokee 2.5TD Да или Не

                Само 4.0 дизел да нее автоматик купувам след 2.1тд!

                Коментар


                • #23
                  До: Jeep Cherokee 2.5TD Да или Не

                  Явно е, че мненията се разделят на два лагера. Единия е За, другия е Против този двигател. Лично аз съм по-склонен да вярвам на хората, които казват, че имат такива двигатели и нямат проблеми с тях, отколкото на други, които нямат и казват, че не стават за нищо.

                  Аз от както се "зарибих" по джипките не спирам да чета форума стабилно и се запознавам с темите, особено с тези в раздела Jeep.

                  Искам да Ви призная, че и една от причините да избера Diesel-a за вид гориво е, че до сега съм карал само бензинови двигатели и ми е писнало да се занимава с свещи, кабели, делко, прескачане на цилиндри, неравномерна работа, тресене. Е да не съм карал и чак кой знае какви прилични бензини, но просто искам да пробвам и дизела.

                  За икономичността си прав. Мога да си намирам и нафта, което е доста добра предпоставка да избера този тип двигател. Нямам нищо против и да е по мощен, но няма такъв.

                  Взимайки предвид фактите, който доложих по горе и това, че наистина няма да използвам джипа за много off road, който евентуално да е предпоставка за прегряването на двигателя, която може да доведе до това, че главата да стане като консуматив, този тип двигател ми устройва, а ако се окаже с течение на времето, че съм сгрешил, не ми пречи да го продам и да пробвам с бензиновия вариант, нали така?

                  Офф/ Може ли някой да ходатайства за мен, че ми е много досадно това , че трябва да изчакам модератор да одобри съобщението ми. Благодаря предварително.

                  Коментар


                  • #24
                    До: Jeep Cherokee 2.5TD Да или Не

                    Ти си знаеш най-добре. То за това и хората правят различни коли - да има за всеки вкус.
                    Аз само казвам да не подценяваш това че няма да можеш да го караш 4х4 по заснежените пътища. Всъщност ще можеш, но бавно защото ще завива малко самоволно.
                    А за двигателя, ако го сравняваме с други 2.5тд, малко лоши неща могат да се кажат. Още повече че Черокито е леко(1.5т). Виж ако го сложим до 4.0i, асоциацията на големите литри на бензиновото с огромен разход на гориво, изглеждат страшни само на пръв поглед. А тва бензиновото освен че е с пословична здравина, и върви доста.

                    Коментар


                    • #25
                      До: Jeep Cherokee 2.5TD Да или Не

                      Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
                      Аз само казвам да не подценяваш това че няма да можеш да го караш 4х4 по заснежените пътища. Всъщност ще можеш, но бавно защото ще завива малко самоволно.
                      А
                      Това ме интересува . Каква е максималната скорост, с която ще мога да се движа на "бързото" 4х4.
                      Извинявам се за "бързото", но му забравих буквите.

                      Коментар


                      • #26
                        До: Jeep Cherokee 2.5TD Да или Не

                        Колега аз имам Чероки 4.0 автоматик,не гори кой знае колко много в града ми гори 13.5/14 литра , а извън града 9/10 някаде.Сега със следващото ми изказване много хора може да ме наредят,но не съм го измистлил аз:"Стар дизел не се купува.
                        [U]Борис Найденов GSM:0888 433 804[/U]
                        [LEFT][U]0887 754 767[/U][/LEFT]
                        [LEFT][U]Jeep Cherokee XJ 4.0 Limited 2001 4.5" BFG A/T 32х9.5-16[/U][/LEFT]
                        [LEFT][U]Ford S-MAX 2.0 2009[/U][/LEFT]

                        Коментар


                        • #27
                          До: Jeep Cherokee 2.5TD Да или Не

                          Колеги,

                          Това е може би единствения двигател, за който ми е трудно да намеря добри отзиви, където и да е из нета. По принцип за всичко си има привърженици и противници, някои изпадат в крайности. Ще цитирам Иван Иванов (шеф на сервиза на ЛР в Дару, сега в МП), който казваше, че не е виждал такъв мотор над 200.000 без пукната глава или каквито и да е други проблеми по нея.

                          Цитирате едни километри - но на асвалт. Желая Ви, явно сте добросъвестни собственици, да ви изкара пъти по толкова. При добра експлоатация и съвестно отнощение дори и този двигател би карал много, това е факт. Подкарайте го "по-така" в гората и тогава картинката е друга.

                          Към fogost:
                          Да, аз не съм собственик на 4х4 с такъв двигател, но веднага мога да организирам консултация с не малко известни 'в бранша' като Ники Рафаилов и Валери Вушев да споделят техния челен опит при реална експлоатация извън пътя. Аз винаги предпочитам да double-check-на информацията която ми е необходима, а не да допускам само тази част, която 'гали' ушите ми.

                          Желая на всички безаварийна експлоатация.
                          Последно редактирано от Yaro; 28-03-08, 22:20.

                          Коментар


                          • #28
                            До: Jeep Cherokee 2.5TD Да или Не

                            Най-лошото в цялата схема е това, че не се знае как е каран преди това.
                            Хм.... абе меткам се т'ва е, дано да съм то тия дето няма да имат оплаквания.

                            Коментар


                            • #29
                              До: Jeep Cherokee 2.5TD Да или Не

                              Иван е видял повече Ланд Ровъри отколкото някой от нас в интернет. Наистина и за мен това е мега шиб@н агрегат, Когато пуснаха второто скорпио с него малко изкараха повече от 100 000 километра . Вярно може да се попадне на добър мотор, но истината е че ресурса им е значително по малък от много други предложения на пазара. За комфорта, шума и вибрациите направо не ми се коментира.

                              Коментар


                              • #30
                                До: Jeep Cherokee 2.5TD Да или Не

                                Първоначално публикуван от fogost Преглед на мнение
                                Това ме интересува . Каква е максималната скорост, с която ще мога да се движа на "бързото" 4х4.
                                Извинявам се за "бързото", но му забравих буквите.

                                Не можеш да се движиш на сухо на 4х4. Можеш само на кал, сняг и т.н. Защото раздатката на дизеловото Чероки е "парт тайм".

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X