Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на кола 4х4 с автоматик

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Избор на кола 4х4 с автоматик

    Тъй като не можем да постигнем консенсус аз, баща ми и майка ми за новата кола на майка ми, искам да се допитам до вас. Изискванията са колата да има автоматик (задължително), да не е много голямо (Туарег е перфектно, но й е голямо за гаража на майка ми, а Тигуан-а не се хареса на баща ми отвътре и като возия), да е ново (или най-много на година) и да има 4х4, ащото е по-сигурно за пътя. Проблема е, че не може да е италянско, чвшко или корейско, защото майка ми не ще и да чуе за такава кола (иначе щеше да получи октавия/супърб още преди време)...

    Изборът досега беше за Тигуан, но след като направихме тест драйф съботата, баща ми остана недоволен от возията ("подскачка много нервно") и от вървежа (2.0ТДИ 140кс с автоматик), който му се стори недостатъчен. Освен това и не го кефят пластмасите в купето.

    Аз предлагах ауди а3 на 2 години с куатро и автоматик, но варианта е само 3.2 бензин, което не е от най-добрите неща (акцизи и разходи) според баща ми.

    Все ми се струва, че нещо пропускам като избор, затова се обръщам към форума за помощ и съвет какво да препоръчам на наще за кола на майка ми.

    П.С. Бюджетът е около 60-70 хиляди лева...
    "That is not dead which can eternal lie,
    And with strange aeons even death may die."
    ~H. P. Lovecraft

  • #2
    До: Избор на кола 4х4 с автоматик

    За тези пари - избор голям....
    В случая всичко си остава въпрос на вкус главно на майка ти и баща ти. Дано открият някакво компромисно решение.
    Опитайте с нещо СУВ, напр. Тойота Рав4, имат автоматик и на бензина и дизела.
    Успех!
    Toyota Hilux '07 120 hp Double Cab
    Mercedes w212 E350 4matic
    Ducati Monster 600
    O888795575

    Коментар


    • #3
      До: Избор на кола 4х4 с автоматик

      или Honda CRV...
      Дискавъри 300 тди ръчка
      Витара тди автомат
      XT660R

      Коментар


      • #4
        До: Избор на кола 4х4 с автоматик

        или ML 320 CDI...
        Дискавъри 300 тди ръчка
        Витара тди автомат
        XT660R

        Коментар


        • #5
          До: Избор на кола 4х4 с автоматик

          ...
          Дискавъри 300 тди ръчка
          Витара тди автомат
          XT660R

          Коментар


          • #6
            До: Избор на кола 4х4 с автоматик

            или каквото там я кефи майка ти. Защо ти и баща ти ще й избирате колата? (освен ако не давате парите де ...
            Дискавъри 300 тди ръчка
            Витара тди автомат
            XT660R

            Коментар


            • #7
              До: Избор на кола 4х4 с автоматик

              За Рав-а, майка ми нещо не го хареса, особено как изглежда отвътре, а за Хонда-та - Отвън не й се хареса. МЛ-а не е ли скъп? Майка ми иска Б-класа, а баща ми каза в никакъв случай...

              А аз и баща ми й избираме колата, защото майка ми не се интересува живо от тези неща, за разлика от мен или баща ми, а и той дава парите, така че трябва майка ми и баща ми да харесат една кола и тя да е...

              П.С. Баща ми не ще да дава много пари, защото тази кола едва ли ще прави много километри - Откакто майка ми ми даде колата си (миналата година януари), тя не се е качвала да кара до тази събота (когато бяхме на тестдрайф на тигуан-а)
              "That is not dead which can eternal lie,
              And with strange aeons even death may die."
              ~H. P. Lovecraft

              Коментар


              • #8
                До: Избор на кола 4х4 с автоматик

                Първоначално публикуван от Stan40_San Преглед на мнение
                За Рав-а, майка ми нещо не го хареса, особено как изглежда отвътре, а за Хонда-та - Отвън не й се хареса. МЛ-а не е ли скъп? Майка ми иска Б-класа, а баща ми каза в никакъв случай...

                А аз и баща ми й избираме колата, защото майка ми не се интересува живо от тези неща, за разлика от мен или баща ми, а и той дава парите, така че трябва майка ми и баща ми да харесат една кола и тя да е...

                П.С. Баща ми не ще да дава много пари, защото тази кола едва ли ще прави много километри - Откакто майка ми ми даде колата си (миналата година януари), тя не се е качвала да кара до тази събота (когато бяхме на тестдрайф на тигуан-а)

                Аз вдигам ръце
                Toyota Hilux '07 120 hp Double Cab
                Mercedes w212 E350 4matic
                Ducati Monster 600
                O888795575

                Коментар


                • #9
                  До: Избор на кола 4х4 с автоматик

                  Subaru Legacy, Forester...

                  Коментар


                  • #10
                    До: Избор на кола 4х4 с автоматик

                    Отидете в представителството на Subaru и огледайте предлаганите модели. За тези пари можете да вземете чисто нов автомобил. Ако и там не можете да си изберете нещо подходящо, то тогава нямам идея какво да ви предложа.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Избор на кола 4х4 с автоматик

                      Първоначално публикуван от Dobs Преглед на мнение
                      Subaru Legacy, Forester...
                      Според майка ми са "големи", но й хареса Легаси-то, а Аутбек-а (който е същият като легаси е голям и грозен) ...

                      Мерси за помощта, но очевидно на майка ми трябва да й дойде времето да иска кола, защото от около година е без и се справя добре...
                      "That is not dead which can eternal lie,
                      And with strange aeons even death may die."
                      ~H. P. Lovecraft

                      Коментар


                      • #12
                        До: Избор на кола 4х4 с автоматик

                        Новия Фриилендар не е зле.Мицубиши Оутландер новия и той е добър!БМВ Х3!!А щом иска нещо стабилно земете й един Мабах той е голем и е стабилен (докато не поднесе , но затова има 1000 системи) !

                        Коментар


                        • #13
                          До: Избор на кола 4х4 с автоматик

                          Станчо, я кажи взехте ли нещо? ...че като чета "те такова животно нема"
                          Все, что делаешь, надо делать хорошо, даже если совершаешь безумство.
                          A2 (+)

                          Коментар


                          • #14
                            До: Избор на кола 4х4 с автоматик

                            не, ама май ще е тигуан... смятахме го с баща ми и излиза на около 65к лева само с най-необходимото...
                            "That is not dead which can eternal lie,
                            And with strange aeons even death may die."
                            ~H. P. Lovecraft

                            Коментар


                            • #15
                              До: Избор на кола 4х4 с автоматик

                              Айде... Днес на майка ми й взеха Мерцедес Б200 (въпреки че с баща ми от месеци й обясняваме, че има много по-добри коли за тези пари, но...). На година-две (така и не бърнах фнимание), на почти 9000 км, светлосин металик, някакви 17" джанти, автоматик и панорамен покрив (като най-отличителни белези)... Нямах апарат под ръка, иначе бих я снимал... Сигурно утре...

                              Поне тази епопея свърши
                              "That is not dead which can eternal lie,
                              And with strange aeons even death may die."
                              ~H. P. Lovecraft

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X