Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мощен ел мотор на 12V ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Мощен ел мотор на 12V ?

    Здравейте нов съм във форума (днес се регистрирах) и имам да задам няколко въпроса ако някой може да ми помогне. И така трябва ми някакъв ел мотор на 12v( да се захранва с акумолатор) и да има мощност за да задвижи детска количка като тези по централните части на градовете за малки деца където са на ток ,само че на мен ми трябва да може да задвижва по тежка количка съответно с човек до 60-70 кг . По принцип ще е предназначена за племенника на един колега но трябва да има възможност да ускорява доста повече от другите (30 км/ч). От къде мога да намеря такъв мотор и как да се направи номера с мощноста и ускорението при условие че ще се захранва от обикновеннии акумолатори.

  • #2
    До: Мощен ел мотор на 12V ?

    Виж дали не можеш да намериш някоя връза в завод "Георги Костов" в София. Там правеха. За разни голф-колички и тем подобни.

    Нещо от електрокар примерно също...

    И не е нужно да е на 12V. Може 12,24,36,48 - както вържеш акумулаторите. Даже на по-висок волтаж е по-добре.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #3
      До: Мощен ел мотор на 12V ?

      Трудна задача. Момчето плюс количката - около 100 кила. За прилична динамика ще трябват над 1 kW мощност на мотора. Това ще рече 100А при 12V. Значи още - мотор и акумулатори около 100 кила. При новата маса необходимата мощност нараства, a от там и теглото на мотора и акумулаторите...
      Затова хората стигнаха до горивни клетки, променливотокови мотори и литиево-йонни батерии

      Коментар


      • #4
        До: Мощен ел мотор на 12V ?

        Благодаря за отговорите значи ще изключим тази идея а ел моторите . Ще мислим нещо ДВГ май ще е картинг направо.

        Коментар


        • #5
          До: Мощен ел мотор на 12V ?

          благодаря за отговорите за сега ще се спрем на картинг с ДВГ мотор

          Коментар


          • #6
            До: Мощен ел мотор на 12V ?

            не знам какво се разбира под "прилично ускорение", но има ел. скутерчета на 48V, които без проблем развиват 30кмч... и Явор /Вромос/ има такива на сайта си...
            помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

            Коментар


            • #7
              До: Мощен ел мотор на 12V ?

              Мисля, че в случая нелош вариант е да се използва двигателя заедно с вариатора от някой скутер. Обикновено имат стартер, което е важно за човек с увреждания.
              Динамиката мисля, че би била достатъчна а частите са достъпни. Освен това има несравнимо по-голяма автономия от акумулаторите и няма да гори много бензин а ще може да се движи из целия град.
              Колелата от скутер заедно със спирачните апарати също биха влезли в работа.
              "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

              Коментар


              • #8
                До: Мощен ел мотор на 12V ?

                Само като идея - вие преценете :
                Две електро-скутерчета, свалят се колелата, свалят се двигателите, заедно с контролерите и всичко това се монтира на съответната конструкция. Разбира се не забравяме и спирачните апарати.
                Едно китайско скутерче с два акумулатора в серия (на 24 волта) с капацитет по 30-40 амперчаса носи към 40 километра пробег с едно зареждане. По спецификация са смятани за до 70 кг. човек.
                Та така ...

                Коментар


                • #9
                  До: Мощен ел мотор на 12V ?

                  Първоначално публикуван от optron Преглед на мнение
                  Само като идея - вие преценете :
                  Две електро-скутерчета, свалят се колелата, свалят се двигателите, заедно с контролерите и всичко това се монтира на съответната конструкция. Разбира се не забравяме и спирачните апарати.
                  Едно китайско скутерче с два акумулатора в серия (на 24 волта) с капацитет по 30-40 амперчаса носи към 40 километра пробег с едно зареждане. По спецификация са смятани за до 70 кг. човек.
                  Та така ...

                  А да попитам горе долу колко ще ми струват частите. (електро-скутерчета) къде и на каква цена мога да намеря можеш ли да ме насочиш на някъде.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Мощен ел мотор на 12V ?

                    Тези, които съм ремонтирал знам, че струват по 400-500 лева нови. На втора ръка не знам как ще дойдат.
                    А къде - мисля си за магазините за скутерчета въобще ...

                    Коментар


                    • #11
                      До: Мощен ел мотор на 12V ?

                      Да едно време и аз имах такава идея и се сдобих с ел мотор 2кв номинал при 180волта и 3000 оборота при 240Волта вдига 6000 оборота към него има редуктор 1-40 . не трябва да се работи с ниски напрежения за пример вземи Тойота там са на 300волта мотора може и да го продам ако има някой мераклия . Та моята идея бе 2 блока по 9 акомулатора от UPS и по памет би трябвало да изкарва 50-100 км в зависимост от натоварването

                      Коментар


                      • #12
                        От: До: Мощен ел мотор на 12V ?

                        Здравейте.Искам да попитам колко мощен според вас двигател ми трябва за запалване на онези двигателчета дето се слагат на колелетата.А и също ми се иска да е около 12 волта.Някой може ли да ме препоръча някои двигател? Към какво да се ориентирам?

                        Коментар


                        • #13
                          От: До: Мощен ел мотор на 12V ?

                          Прав е колегата, не трябва моторът да е за ниско напрежение. P=U.I тоест по-малък волтаж води до по-голям ток от където по-дебели намотки и по-тежък двигател. А от страна на ел. безопасност се приема, че при нормална среда до 120V постоянно напрежение е безопасно.
                          Другото което се сещам да напиша е, че при завой трябва да има диференциал заради различния път изминаван от двигателните колела. Другия вариант е с два отделни мотора / по един за всяко колело/, но управлението е доста сложно.
                          И накрая без горните варианти, просто ще се държи като ATV.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Мощен ел мотор на 12V ?

                            И като изключим, че темата е на има-няма 2 години, какво му е сложното с по един мотор на всяко колело? Т.е. какво е по-сложното от един мотор?

                            Коментар


                            • #15
                              От: Мощен ел мотор на 12V ?

                              Ми по сложното е, че оборотите на двигателите при завои трябва да се регулират спрямо пътя който трябва да измине съответното колело / вътрешното задвижващо колело изминава по- малък път от външното, движат се по дъги с различни радиуси/. За това обикновено се грижи диференциала. Ако и четирите колела са задвижващи и с отделни двигатели трябва да се регулират оборотите и на четирите. всичко това изисква обратни връзки за ъгловата скорост на двигателите както и управление по предварително зададен алгоритъм в зависимост от ъгъла на завиване. Две или съответно четири управления за двигателите / прави се с чопери, може и с резистори ама загубите.../.
                              Един по-прост вариант е потенциометър със средна точка/ делител на напрежение/ вързан за кормилото да управлява задвижванията. Но както писах има и ATV вариант.
                              И извинявам се, че пиша по вехти теми , но тук имам познания. А и доста хора напоследък говорят за електромобили.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X