Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Най-скъпата гозба от картофи

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Най-скъпата гозба от картофи

    Мнооого солени излизат понякога компирите. Да бъдем бдителни...

    http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=236242
    Искам България чиста!

  • #2
    До: Най-скъпата гозба от картофи

    Не е смешно. На една приятелка малката сестричка(някъде под 10 годинки) за малщо щеше да почине заради подобен случай. Забравени филийки в скарата. Тя спи, нейната вратата към кухнята отворена, а на останалите в къщата затворени, филийките се овъгляват и продължават горят... черен отровен дим изпълва помещенията... на косъм от задушаването са я спасили, единствено защото кучето е обезумяло и са решили да проверят защо.
    Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

    Коментар


    • #3
      До: Най-скъпата гозба от картофи

      Първоначално публикуван от Zaarin Преглед на мнение
      Не е смешно. На една приятелка малката сестричка(някъде под 10 годинки) за малщо щеше да почине заради подобен случай. Забравени филийки в скарата. Тя спи, нейната вратата към кухнята отворена, а на останалите в къщата затворени, филийките се овъгляват и продължават горят... черен отровен дим изпълва помещенията... на косъм от задушаването са я спасили, единствено защото кучето е обезумяло и са решили да проверят защо.
      И аз имах подобен случай, само, че с ориз. Прибирам се от училище, и слагам приготвената от мама чиния с ориз във фурната да се стопли. Естествено забравих, и като излязох след 2-3 часа от стаята си, плътен бял дим навсякъде в апартамента, по високото, границата беше на 70-80 см. Пълзейки на четири крака и кашляйки успях да се добера до вратата на терасата, и всичко свърши благополучно. Сега жената ги прави тези изпълнения-слага картофите във фритюрника, и идва да зяпа телевизора. По някое време надава вик-Аууууу, и хуква към кухнята, и в около 50 % от случаите имаме тъмнокафяви картофи. Ама какво да се прави-толкова интересни предавания има по пустите телевизии...
      Има ли желание-има и начин!

      Коментар


      • #4
        До: Най-скъпата гозба от картофи

        Първоначално публикуван от Zaarin Преглед на мнение
        Не е смешно. На една приятелка малката сестричка(някъде под 10 годинки) за малщо щеше да почине заради подобен случай. Забравени филийки в скарата...
        Наистина не е смешно. И с мои близки, а и вкъщи са ставали подобни неща.

        Още повече, не е речено човекът, на когото това се случва, да е "загори-тенджера". Може да е уморен или да не се чувства добре, може да е угрижен по някаква причина, може нещо спешно и важно да му е отвлякло вниманието. И тъй нататък.

        Съжалявам за нескопосания си майтап, с който отворих тази тема.
        Искам България чиста!

        Коментар


        • #5
          До: Най-скъпата гозба от картофи

          Човешко е, в забързания натоварен делник да се случи такова нещо. Хубавото,че няма пострадали, пари се печелят, имущества се купуват.
          Последно редактирано от mina; 24-03-08, 04:42.

          Коментар


          • #6
            До: Най-скъпата гозба от картофи

            Може бе е и за добро първосигналната реакция- все за минутка ни спира и ни кара да се позамислим за това наше ежедневно бързане.Не че не ми се е случвало и аз да наготвя по този начин, но за щастие се срещнах само със пожарникарите"Zepter"а ми беше отделил толкова CO2,че едвам виждах каде стъпвам.

            Коментар


            • #7
              До: Най-скъпата гозба от картофи

              Ха-ха-ха... Сещам се за един случй в далечната 1975-та, примерно. Една жена в съседен блок слага манджата на котлона и сяда в съседната стая да гледа филм. Страшен, полицейски, с много сирени, стрелби ... както си му е редът! Съседи забелязват пушека, излизащ от прозореца, и викат пожарната Жената чува шумовете, но мисли, че е от филма Накрая пожарникарите, проверявайки стаите, я викат, и тя ужасена вижда обгорената си и подгизнала от вода кухня
              Ей тва е, който си е любител на екшъните, сам си ги докарва!
              НИКОЙ НЕ Е ТОЛКОВА СЛЯП, КОЛКОТО ОНЗИ, КОЙТО НЕ ИСКА ДА ВИДИ!
              Omnia vincit amor !

              Коментар


              • #8
                До: Най-скъпата гозба от картофи

                Преди 15-16г една съседка в блока на родителите ми при спряно електричество решава да готви на туристически газов котлон, който сложила върху електрическия. Свършила готвенето и за неин късмет излязла. Междувременно възстановяват ел. захранването и електрическият котлон леко и непринудено загрява газовия, поставен отгоре му
                Площадката пред входа беше осеяна с всякакви прибори за хранене, съдове, оборудване и стъкла. Добре, че нямаше пострадали.
                "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                Коментар


                • #9
                  До: Най-скъпата гозба от картофи

                  Като малък така щях да пукясам.Прибирам се аз (втори клас бях)майки ми е сготвила аз си сипвам в една пластмасова чиния и я слагам в фурната (която не беше микровълнова) и си лягам да спя.След което съм заспал и помня как съседа ми ме събужда и ме изкарва през разбитата врата.Тапо лапенце сам бил или просто сам бил уморен тогава.

                  Коментар


                  • #10
                    От: До: Най-скъпата гозба от картофи

                    Първоначално публикуван от Никола Преглед на мнение
                    Като малък така щях да пукясам.Прибирам се аз (втори клас бях)майки ми е сготвила аз си сипвам в една пластмасова чиния и я слагам в фурната (която не беше микровълнова) и си лягам да спя.След което съм заспал и помня как съседа ми ме събужда и ме изкарва през разбитата врата.Тапо лапенце сам бил или просто сам бил уморен тогава.
                    Споко, още си все същия, не си поумнял много, съдейки как не можеш да пишеш на родния си език
                    Бъдете живи и здрави!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Най-скъпата гозба от картофи

                      Баце, това е от 2008-ма бре! От тогава поне е попорастнал.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X