Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на семеен джип - Паджеро или Фронтера?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Избор на семеен джип - Паджеро или Фронтера?

    Искам да попитам сащо никьде вьв този форум не се споменава нищо за паджеро а сьм исчел почти целия форум
    За фронтера има доста противоречиви мнения но има дискусии но за паджеро нищо сякаш темата е табу
    Шегувам се но ми е малко странно това
    Та двоумя се за семеина кола какво да си взема фронтера или паджеро
    Коя е по здрава и по добра на возия а искам да е джип защото сьм и рибар и скиор и мразя тесните коли

  • #2
    Не съм фен на японските автомобили, но Паджерото определено е много по-добро от Фронтерата по всички параметри с изключение на скъпите резервни части. Просто японските автомобили не напразно се славят с традиционно високото си качество и добрите решения. Но пък и държат цени Паджерите повече, за цената на сносна Фронтера можеш да намериш само мнооого убито Паджеро. И пак ще е по-добрият избор. Не че Фронтерата е лош джип, но е твърде хоби като възможности - нищо сериозно, виж Паджерото и в Африка си е Паджеро.
    Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

    Коментар


    • #3
      Ми аз какво да кажа! Не се говори много тук за Паджеро, защото се набляга предимно на офроуд характеристики. А битува мнението, че чупещите полуоски отпред на Паджерото не стават за това. Аз никога не съм спорил, но изглежда печелившия екип в рали Париж-Дакар не знае за този "недостатък" на Паджерото Знам със сигурност, че това окачване отпред дава много по-човешка возия на машината. Скъпите части - карам го от година и съм сменил само масло и филтър, но една справка с цените в Kanex.bg показва, че цените и на другите джипки са подобни. Фронтерата на практика е европейско Исузу, така, че избираш пак между японски джипове. Мисля, че оригинала се предпочита винаги!

      Коментар


      • #4
        недостатъкът на предницата е в по-малкия ход на окачването, но същия тоя "недостатък" е 100% предимство при всекидневната употреба - освен по-меката возия, това окачване е по-добрия вариант като стабилност в завой и т.н...

        колко пари си планирал за джип?
        помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

        Коментар


        • #5
          Първоначално публикуван от Паджеровод
          Ми аз какво да кажа! Не се говори много тук за Паджеро, защото се набляга предимно на офроуд характеристики. А битува мнението, че чупещите полуоски отпред на Паджерото не стават за това. Аз никога не съм спорил, но изглежда печелившия екип в рали Париж-Дакар не знае за този "недостатък" на Паджерото Знам със сигурност, че това окачване отпред дава много по-човешка возия на машината. Скъпите части - карам го от година и съм сменил само масло и филтър, но една справка с цените в Kanex.bg показва, че цените и на другите джипки са подобни. Фронтерата на практика е европейско Исузу, така, че избираш пак между японски джипове. Мисля, че оригинала се предпочита винаги!
          Глупаво е да се смята, че париш дакар е оффроад! Правете разлика между класически оффроад и РАЛИ разликата е огромна!
          4ао
          Никога не спорете с глупака. Хората може да не разберат разликата.

          Коментар


          • #6
            има много видове офроуд, но няма рали което въврви без път, а на дакар карат без път, гледайте телевизия
            drive alive

            Коментар


            • #7
              Естествено , че Паджерото е за предпочитане ! Сам си забелязал колко е изписано за Фронтерата и общото мнение клони към (-) !
              ,,А'' рамената определено возят доста по-меко , а дали цели дифове или ,,А'' рамена е доста широка тема - кои имат по-голям ход и т.н.! мога да ти изредя поне по 100 (+)-са за едните и за другите !Аз лично съм с ,,А''рамена и до момента не съм се сблъсквал(дай Боже и за напред да не се сблъсквам) с никой от ,,недостатъците''им !

              PS. OFFROAD- извън(без) път
              PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
              КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
              0899187766

              Коментар


              • #8
                класическия офроуд нещо като класическата борба ли е?

                Колко са хората в БГ, които карат само по компас /ДжиПиеС/? То всъщност при нашия пресечен терен почти винаги се кара по ПЪТ /може да е горски, но ПЪТ/

                Да не говорим, че и най-заклетия офроудаджия изминава повече км по асфалт, отколкото офроуд /освен ако не си кара джипа с платформа/
                помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X