Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как 265/16 на Г-то?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Как 265/16 на Г-то?

    Та значи преди време ми влезе идеята да си направя нещо подобно на Скорпион роккроулер....и питах тука за Газ69, джипове на пружини и т.н.

    Та след известни проучвания реших донора да е Г....и да е късото. След още малко проучвания си купих 'донор' - късо Г, 230 бензин (не искам дизел...щото ше има компресори), кабрио (поскоро хардтоп), ръждясало (да не ме е свян с флекса тамън).

    Два дни го тествам (имам база за сравнение на обекта имам Г280 дълго и Г300д Дълго) и съм доволен...смисъл сичко върви по план. Та некои впечатления:

    1. Тоя туч харчи около 15-18/100 и развива 100км/ч
    2. Тежи 1800кг.....абе усеща се по-лек, все пак другите които карам са 2400 - 2300кг 280/300д
    3. Друса повече от дългите (тука леко съжалявам, че не е дълъг - щех да го резна)
    4. Учудващо за кола '81 е с доста стегнато окачване и напомня за самурай...абе нещо не се държи баш кат Г-класа (явно щото е по-лека деба).

    Та следващата стъпка е големи гуми и раширение на колеята. Та ми трябват няколко съвета

    1. На оригиналните 'жанти' мое ли да влезе 265 (май са тесни а...)?
    2. Ако влезе, колко големи фланци мога да забия без да претоваря лагери и главини...много?


    П.С. 'Подорбности' като калници, тръби зад предната гума и т.н. ограничения не ме интересуват, щото а нещо пречи, а съм го орязал веднага!

  • #2
    До: Как 265/16 на Г-то?

    Роккроулер от Ге...Не знам шасито дали е подходящо за чак толкова големи ходове.Но успех все пак.
    Ето ти малко мое мнение за "впечатленията":
    1.15-18/100.Ми с тоя мотор колко да харчи...
    2.Толкова тежи.Преди да го орежеш.
    3.Друса...това зависи от комплектацията пружини и амортисьори.
    4.Въобще не знам как сравняваш Ге със Самурай...
    Относно въпросите:
    1.За 265-ца ти трябва 8 инчова джанта.
    2.30-40мм.Мисля че няма да има проблеми.Особено като го олекотиш...
    0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

    Коментар


    • #3
      До: Как 265/16 на Г-то?

      1. Щом трябва 8"....тогава каква и откъде? Нещо 5х130 не е много разпространен размер.
      2. 30-40мм...от дурал става ли + по-дълги болтове?

      'Друса' - имам предвид при удар в неравност, задницата бързо контрира и става неприятно за разлика от по-дългата база....абе главата ми се удря от стъклото в облегалката.

      Коментар


      • #4
        До: Как 265/16 на Г-то?

        По скоро искам да прилича на рокроулер. А какво трее да е шасито за да носи големи ходове?

        Коментар


        • #5
          До: Как 265/16 на Г-то?

          В София се намират.Ти откъде си?
          А шасито на Ге-то не че не става,но не е проектирано за Траялна машина.Погледни под раздатката има една греда,в която ще опре предния кардан ако го вдигнеш много.
          0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

          Коментар


          • #6
            До: Как 265/16 на Г-то?

            От София съм. Какви да търся...гледам Спринтер и некво ЛТ май става. Ще ми се да са 'жембезни жанти'.

            Коментар


            • #7
              До: Как 265/16 на Г-то?

              Е,ако искаш да са красиви,си вземи лети джанти.
              0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

              Коментар


              • #8
                До: Как 265/16 на Г-то?

                метални и те си стават...вариант ли е от Сузуки примерно с преходен фланец?

                Коментар


                • #9
                  До: Как 265/16 на Г-то?

                  Първоначално публикуван от Andrei Преглед на мнение
                  метални и те си стават...вариант ли е от Сузуки примерно с преходен фланец?
                  Различни са размерите,но не е невъзможно да се направят такива.Но няма да са евтини.
                  0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                  Коментар


                  • #10
                    До: Как 265/16 на Г-то?

                    Кое ще е скъпо - джантите или фланците?

                    Коментар


                    • #11
                      До: Как 265/16 на Г-то?

                      Мене ако питаш,ти трябват и двете...
                      Последно редактирано от ninja_1; 19-03-08, 22:10.
                      0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                      Коментар


                      • #12
                        До: Как 265/16 на Г-то?

                        те ти жокер - и Порше са 5х130 (без 924/944)
                        Войната е мир, свободата е робство, невежеството е сила.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Как 265/16 на Г-то?

                          Първоначално публикуван от Andrei Преглед на мнение
                          Та значи преди време ми влезе идеята да си направя нещо подобно на Скорпион роккроулер....и питах тука за Газ69, джипове на пружини и т.н.

                          Та след известни проучвания реших донора да е Г....и да е късото. След още малко проучвания си купих 'донор' - късо Г, 230 бензин (не искам дизел...щото ше има компресори), кабрио (поскоро хардтоп), ръждясало (да не ме е свян с флекса тамън).

                          Два дни го тествам (имам база за сравнение на обекта имам Г280 дълго и Г300д Дълго) и съм доволен...смисъл сичко върви по план. Та некои впечатления:

                          1. Тоя туч харчи около 15-18/100 и развива 100км/ч
                          2. Тежи 1800кг.....абе усеща се по-лек, все пак другите които карам са 2400 - 2300кг 280/300д
                          3. Друса повече от дългите (тука леко съжалявам, че не е дълъг - щех да го резна)
                          4. Учудващо за кола '81 е с доста стегнато окачване и напомня за самурай...абе нещо не се държи баш кат Г-класа (явно щото е по-лека деба).

                          Та следващата стъпка е големи гуми и раширение на колеята. Та ми трябват няколко съвета

                          1. На оригиналните 'жанти' мое ли да влезе 265 (май са тесни а...)?
                          2. Ако влезе, колко големи фланци мога да забия без да претоваря лагери и главини...много?


                          П.С. 'Подорбности' като калници, тръби зад предната гума и т.н. ограничения не ме интересуват, щото а нещо пречи, а съм го орязал веднага!
                          Бял ли е?

                          Коментар


                          • #14
                            До: Как 265/16 на Г-то?

                            Знам - знам........ма искам железни....абе квито има. Некой да продава 265/16 гумета?

                            Един от 'служебните' има печка дизелова, мисля утре в 'свободното' време да я прехвърля леко с оглед бъдещо преминаване на газ.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Как 265/16 на Г-то?

                              аха! бял е...и черно+много ръждиво! От Дупница-Кюстендил в последствие.
                              Последно редактирано от Andrei; 19-03-08, 22:23.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X