Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Замяна на механична бензинова помпа с електрическа

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Замяна на механична бензинова помпа с електрическа

    Vitara 1.6 карбуратор

    След 20 дневно тъсене на механична пома се стигна до замяната и с електрическа.

    При механиччната има един вход и два изхода- за карбуратора и обратно гориво.Те са с различно сечение което определя дебита им.
    При електрическата-вибрационна има само еин вход и един изход.Това налага поставянето на троиник след помпата който да разделя потока на две : една част за карбуратора другата обратно в резервоара.За тройник аз използвах старата механична помпа.За целта механичната помпа беше разглобена на мястото на мембраната беше поставена ламарина с по две гарнитурки от едната и ит другата страна.Така бяха отделени две пространства едно кам главата-омаслено и друго към бензина .Клапаните в бензиновата част бяха премахнати.Постъпващото гориво просто преминава и потока се разпределя на две.
    Преди входа на механичната поставих електрическа ВИБРАЦИОННА.Кабелите бяха свързани към бензиновия клапан на газовата уредба.
    След двудневно тестване ( 100км) не открих проблеми.

    Предимства: Бързо преминаване на БЕНЗИН от ГАЗ.
    Недостатък: Шум в купето от ел помпата.” Поставяйте я по далече примерно някъде около радиатора.”


    Дано съм бил полезен на някой със същия проблем.

  • #2
    До: Замяна на механична бензинова помпа с електрическа

    Откакво е ел. помпа а нолкото до троиника можеш да вэемеш от Опел или голф

    Коментар


    • #3
      До: Замяна на механична бензинова помпа с електрическа

      Ще дадеш ли информация за помпата,каква е и колко струва.Аз пробвах с помпа от ЗАЗ-ково парно,само че работи няколко минути и спира да подава гориво към карборатора и колата спира.

      Коментар


      • #4
        До: Замяна на механична бензинова помпа с електрическа

        Помпата е от Suzuki Carri. Цена 55 лв.

        Коментар


        • #5
          До: Замяна на механична бензинова помпа с електрическа

          По принцип ми обясниха,че и без троиник ще стане.Излишното гориво се затапвало.Помпата при достигане на налягане от 0.2 bar спирала да работи,но аз си реших да го направя така,че да запазя трите пътя.

          Коментар


          • #6
            До: Замяна на механична бензинова помпа с електрическа

            Излишното гориво при механичната служи за охлаждане на помпата.Има помпи и системи при Витарата без излишно гориво-механични.

            Коментар


            • #7
              До: Замяна на механична бензинова помпа с електрическа

              Първоначално публикуван от biboqn Преглед на мнение
              По принцип ми обясниха,че и без троиник ще стане.Излишното гориво се затапвало.Помпата при достигане на налягане от 0.2 bar спирала да работи,но аз си реших да го направя така,че да запазя трите пътя.
              Колега, защо се отказа от ремонтираната механична помпа ? Не можа ли да затапиш малката дупчица от която капеще масло ?
              DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
              Skype: pach_bs

              Коментар


              • #8
                До: Замяна на механична бензинова помпа с електрическа

                Там където е малката дупчица се отделя едно пространство "авариино" от едната страна е семеринга отделящ маслото,а от другата мембраната отделяща бензина.При скъсване на мембраната през тази дупка почва да тече бензин,а при скъсване на семерига както при мен почва да тече масло.По този начин никога няма да смеси бензин и масло при евентуална авария.Ако се запуши-помпата ще работи,но при скъсване на мембраната след време има опастност да напълни картера с бензин или да вкара масло в бензина.
                Реших да не поемам тоя риск.

                Коментар


                • #9
                  До: Замяна на механична бензинова помпа с електрическа

                  Първоначално публикуван от biboqn Преглед на мнение
                  Там където е малката дупчица се отделя едно пространство "авариино" от едната страна е семеринга отделящ маслото,а от другата мембраната отделяща бензина.При скъсване на мембраната през тази дупка почва да тече бензин,а при скъсване на семерига както при мен почва да тече масло.По този начин никога няма да смеси бензин и масло при евентуална авария.Ако се запуши-помпата ще работи,но при скъсване на мембраната след време има опастност да напълни картера с бензин или да вкара масло в бензина.
                  Реших да не поемам тоя риск.
                  Предполагам не е било проблем да сложиш нов семеринг, стеблото на платното е вече разглобяемо и спокойно можеш да работиш по него, но избора е твой
                  DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
                  Skype: pach_bs

                  Коментар


                  • #10
                    До: Замяна на механична бензинова помпа с електрическа

                    Да ама никъде няма такъв.Много му е кофти формата има една периферия.... Просто не можах да намеря такъв.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Замяна на механична бензинова помпа с електрическа

                      Първоначално публикуван от biboqn Преглед на мнение
                      Помпата е от Suzuki Carri. Цена 55 лв.
                      Дали можеш да отснимаш помпата? Имам две коли които си просят изхвърянето на механичните помпи.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Замяна на механична бензинова помпа с електрическа

                        Първоначално публикуван от biboqn Преглед на мнение
                        Да ама никъде няма такъв.Много му е кофти формата има една периферия.... Просто не можах да намеря такъв.
                        Ясно
                        DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
                        Skype: pach_bs

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X