Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Трябва ли книжка за мотор/скутер до 49 к.см.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Трябва ли книжка за мотор/скутер до 49 к.см.

    Първоначално публикуван от Жоро XR 600 Преглед на мнение
    И сега да кажа нещо на пичовете дето нямат 21, а карат над 350сс - не се "стягайте" историята не помни глобен моторист, нарушаващ точно тази точка от ЗДП.
    помни...

    Коментар


    • #17
      До: Трябва ли книжка за мотор/скутер до 49 к.см.

      Първоначално публикуван от mr_n00n3 Преглед на мнение
      помни...
      Стига бе....!!! Истина ли казваш?

      Коментар


      • #18
        До: Трябва ли книжка за мотор/скутер до 49 к.см.

        Първоначално публикуван от Жоро XR 600 Преглед на мнение
        М - 16 години
        А1 - 17 години
        А - 18 години, но до 350сс
        При навършени 21 години може да управлявате и мотор над 350сс
        Това за 350сс е отпаднало - http://www.kat.mvr.bg/zdp.txt ето го закона, категориите са около 150ти член, няма нищо в целия закон за 350кубика лимит след поправката от 2008ма.
        Иначе както казаха - имаш ли В нямаш проблем за скутери до 50 куб. за повече ти трябва А.

        Коментар


        • #19
          До: Трябва ли книжка за мотор/скутер до 49 к.см.

          Това ограничение, от 350сс до 21 години, е още от времето на дядо ми. Някога е имало смисъл като се има в предвид какви мотори са се карали в нашенско. Но в сегашната обстановка, с модерните машини, си беше смешно. Има 2т шосейки по 250 - 350сс които са истински самолети...
          Ако въобще има смисъл от такова ограничение, то би трябвало да е по мощност(КВт)

          Коментар


          • #20
            До: Трябва ли книжка за мотор/скутер до 49 к.см.

            Преди години можеше да си ги караш без проблеми като колело. Сега как е?
            Преди кои години- винаги е трябвало да се кара с категория.
            И преди и сега шампион е........................

            Коментар


            • #21
              До: Трябва ли книжка за мотор/скутер до 49 к.см.

              Първоначално публикуван от Godman Преглед на мнение
              ......Иначе както казаха - имаш ли В нямаш проблем за скутери до 50 куб. за повече ти трябва А.
              Не е така!!!
              50 куб. и максимална КОНСТРУКТИВНА скорост до 45 км/ч !!!!

              понеже повечето скутери вдигат 60 км/ч трябва "А"
              Kawasaki KDX 220 R (Jabcho tuning)>Gas Gas EC300>Beta 300RR

              Коментар


              • #22
                До: Трябва ли книжка за мотор/скутер до 49 к.см.

                Първоначално публикуван от Ivan Minkov Преглед на мнение
                Не е така!!!
                50 куб. и максимална КОНСТРУКТИВНА скорост до 45 км/ч !!!!

                понеже повечето скутери вдигат 60 км/ч трябва "А"

                По принцип си прав Но никой полицай няма да те спре и като му покажеш "М" категорията и той да се качи на мотора без значение дали е скутер или някое друго моторче 50 кубика, за да види колко вдига.
                Давам пример с един приятел, който има Малагути Фифтитоп 50кубика и си върви без проблеми с 2-ма с 80 на равно и си го кара без проблеми с "М"
                Иначе отново казвам да прав си, че трябва да е така, но няма кой да те закача
                Suzuki TS 200R - 1996, Suzuki Dr 250 SHC - 1991, Suziki RMZ 450 - 2007, Yamaha YZ 450F - 2010...

                Коментар


                • #23
                  До: Трябва ли книжка за мотор/скутер до 49 к.см.

                  Това с каква категория се кара мотора си вависи как е регистрирано (ако въобще е регистрирано) и то си пише на документите "мотопед" "мотоциклед"..... и от там вече (поне така си мисля и сам научил от баща ми който е инструктор) се определя колко к.см и така нататак...... а не колко вдига, защото аз имам скутер и го карам с "М" въпреки че е с тунинг и вдига кам 110-120 км/ч , а в документите си пише 50 к.см.

                  Коментар


                  • #24
                    До: Трябва ли книжка за мотор/скутер до 49 к.см.

                    Абе така е че като е 50сс няма да имаш проблеми, но аз карам 50сс скутер и на километраж пише 80км/ч, и един тъп ми спират за проверка и ми вика "0о0 това е за А1 или А виж какво пише на километража...." че така де заяждат се
                    TT-Tuning Team
                    АСК Добрич

                    Коментар


                    • #25
                      До: Трябва ли книжка за мотор/скутер до 49 к.см.

                      Никой няма да се занимава да ти гледа километража или да пробва колко вдига реално! Гледа се талона, ако там пише мотопед, караш с М категория, ако пише мотоциклет, трябва да имаш А категория! А това какво да пишат в талона го решават в КАТ при регистрирането според това какво ще излезе за този модел на компютъра, ако на компютъра не излезе нищо за конкретния модел заминаваш на технотест. Известни са ми случаи когато на един модел му се променя някоя буквичка или цифричка за да излезе всъщност че е малко по-друг модел и да се натаманят нещата!
                      "Do not correct a fool, for he will hate you;
                      Correct a wise man, for he will appreciate you."

                      Коментар


                      • #26
                        До: Трябва ли книжка за мотор/скутер до 49 к.см.

                        Първоначално публикуван от Angel Dimov Преглед на мнение
                        Това с каква категория се кара мотора си вависи как е регистрирано (ако въобще е регистрирано) и то си пише на документите "мотопед" "мотоциклед"..... и от там вече (поне така си мисля и сам научил от баща ми който е инструктор) се определя колко к.см и така нататак...... а не колко вдига, защото аз имам скутер и го карам с "М" въпреки че е с тунинг и вдига кам 110-120 км/ч , а в документите си пише 50 к.см.
                        Сигурно е така! Ама защото сигурно си с вразки!? "Ние" нямаме тая възможност!
                        Kawasaki KDX 220 R (Jabcho tuning)>Gas Gas EC300>Beta 300RR

                        Коментар


                        • #27
                          До: Трябва ли книжка за мотор/скутер до 49 к.см.

                          Малко е извън темата, но знаете ли за някаква корекция в закона по отношение тегленето на ремаркета или в нашия случай колесарите за моторите. Май някаква допълнителна квалификация искали за да имаш право
                          Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                          Коментар


                          • #28
                            До: Трябва ли книжка за мотор/скутер до 49 к.см.

                            Първоначално публикуван от Краси Преглед на мнение
                            Малко е извън темата, но знаете ли за някаква корекция в закона по отношение тегленето на ремаркета или в нашия случай колесарите за моторите. Май някаква допълнителна квалификация искали за да имаш право
                            Не съм сигорен, но мисля, че трябва да имаш категория за ремарке. Както например има Ц+Е (товарен автомобил + ремарке) Д+Е (рейс + ремарке), така мисля, че има и Б+Е, с което можеш да си караш колесара. Той си е един вид ремарке.
                            Suzuki TS 200R - 1996, Suzuki Dr 250 SHC - 1991, Suziki RMZ 450 - 2007, Yamaha YZ 450F - 2010...

                            Коментар


                            • #29
                              До: Трябва ли книжка за мотор/скутер до 49 к.см.

                              Първоначално публикуван от Chaveto Преглед на мнение
                              Не съм сигорен, но мисля, че трябва да имаш категория за ремарке. Както например има Ц+Е (товарен автомобил + ремарке) Д+Е (рейс + ремарке), така мисля, че има и Б+Е, с което можеш да си караш колесара. Той си е един вид ремарке.
                              B + E за ремаркета с допустима маса с товар над 750кг (не съм сигурен за кг)!!
                              Което означава, че за колесара предполагам само Б става!
                              Kawasaki KDX 220 R (Jabcho tuning)>Gas Gas EC300>Beta 300RR

                              Коментар


                              • #30
                                До: Трябва ли книжка за мотор/скутер до 49 к.см.

                                Първоначално публикуван от Ivan Minkov Преглед на мнение
                                Сигурно е така! Ама защото сигурно си с вразки!? "Ние" нямаме тая възможност!


                                Нямам никакви връзки.Просто така го регистрираха

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X