Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Трябва ли книжка за мотор/скутер до 49 к.см.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Трябва ли книжка за мотор/скутер до 49 к.см.

    Първоначално публикуван от Краси Преглед на мнение
    Малко е извън темата, но знаете ли за някаква корекция в закона по отношение тегленето на ремаркета или в нашия случай колесарите за моторите. Май някаква допълнителна квалификация искали за да имаш право
    До 750кг общо тегло на ремаркето не се изисква Е категория.
    Това е и за В и за С категорийте

    Коментар


    • #32
      До: Трябва ли книжка за мотор/скутер до 49 к.см.

      Първоначално публикуван от Жоро XR 600 Преглед на мнение
      До 750кг общо тегло на ремаркето не се изисква Е категория.
      Това е и за В и за С категорийте
      Ремаркето също трябва да е едноосно. /пример:ако е двуосна платформа за коли или двуосна каравана ти трябва Е /
      Lesidren.com

      Коментар


      • #33
        До: Трябва ли книжка за мотор/скутер до 49 к.см.

        Първоначално публикуван от rfi Преглед на мнение
        Ремаркето също трябва да е едноосно. /пример:ако е двуосна платформа за коли или двуосна каравана ти трябва Е /
        Колегите аз сме казали много точно! Ако ще и с 10 000 оси да е щом не надвишава маса с товар 750 кг , значи може да се кара с "B" !
        Kawasaki KDX 220 R (Jabcho tuning)>Gas Gas EC300>Beta 300RR

        Коментар


        • #34
          До: Трябва ли книжка за мотор/скутер до 49 к.см.

          Първоначално публикуван от Краси Преглед на мнение
          Малко е извън темата, но знаете ли за някаква корекция в закона по отношение тегленето на ремаркета или в нашия случай колесарите за моторите. Май някаква допълнителна квалификация искали за да имаш право
          Цитат от "Закон за движение по пътищата":

          Чл. 150а. (Нов - ДВ, бр. 43 от 2002 г., в сила от 26.04.2002 г.) (1) За да управлява
          моторно превозно средство, водачът трябва да притежава свидетелство за управление,
          валидно за категорията, към която спада управляваното от него превозно средство.
          (2) За определяне правоспособността на водачите моторните превозни средства
          се делят на следните категории, различни от тези по чл. 149, обозначени с латински
          букви:
          ...
          3. категория B - автомобили, чиято допустима максимална маса не надвишава
          3500 кг и броят на местата им за сядане, без мястото на водача, не превишава 8; към тях
          може да се прикачва ремарке с допустима максимална маса не повече от 750 кг;
          допустимата максимална маса на състава не надвишава 3500 кг; допустимата
          максимална маса на ремаркето не може да надвишава масата без товар на теглещото
          превозно средство;
          ...
          6. категория B+Е - състав от пътни превозни средства с теглещо моторно
          превозно средство от категория В и ремарке, когато:
          а) допустимата максимална маса на ремаркето надвишава 750 кг;
          б) допустимата максимална маса на ремаркето надвишава масата без товар на
          теглещото превозно средство;
          ...

          Коментар


          • #35
            До: Трябва ли книжка за мотор/скутер до 49 к.см.

            Първоначално публикуван от rfi Преглед на мнение
            Ремаркето също трябва да е едноосно. /пример:ако е двуосна платформа за коли или двуосна каравана ти трябва Е /
            Това не съм го чел никъде все още. Освен това не съм виждал малко ремарке(до към 750кг) с две оси, но логиката е пълна.
            Защото осите на едно превозно средство нарастват спрямо килограмите, т.е. има ли две оси вероятността да е над 750кг е 99,9%.

            Коментар


            • #36
              До: Трябва ли книжка за мотор/скутер до 49 к.см.

              Не разбрах само ако вече имаш В категория и си записал А трябва ли да се явяваш пак на листовки или само на кормуване?И като навършиш 21 автоматически ли придобиваш право за управление на мотор над 350 куб.см. или пак се явяваш на нов изпит?
              Кораб, стоящ на пристанището, е в безопасност, но НЕ за това са направени корабите...

              0886023885

              Коментар


              • #37
                До: Трябва ли книжка за мотор/скутер до 49 к.см.

                Първоначално публикуван от boris_sakalev Преглед на мнение
                Не разбрах само ако вече имаш В категория и си записал А трябва ли да се явяваш пак на листовки или само на кормуване?И като навършиш 21 автоматически ли придобиваш право за управление на мотор над 350 куб.см. или пак се явяваш на нов изпит?
                За неразбралите - ако имаш категория "Б" - изпита е само кормуване, правилото за 21 години е старо и се спазва само ако сте издразнили с нещо "шапката" (ако някой не е разбрал - не харесвам полицаи, които фамилярничат или чакат подкуп - професионалистите не са шапки).

                Коментар


                • #38
                  До: Трябва ли книжка за мотор/скутер до 49 к.см.

                  Благодаря за информацията.Преди два дни се записах за А категория та се чудех дали трябва да преговарям листовките.
                  Кораб, стоящ на пристанището, е в безопасност, но НЕ за това са направени корабите...

                  0886023885

                  Коментар


                  • #39
                    До: Трябва ли книжка за мотор/скутер до 49 к.см.

                    Първоначално публикуван от boris_sakalev Преглед на мнение
                    Благодаря за информацията.Преди два дни се записах за А категория та се чудех дали трябва да преговарям листовките.
                    Лошо няма да ги преговориш И аз се хващам че много неща съм забравил
                    Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                    Коментар


                    • #40
                      До: Трябва ли книжка за мотор/скутер до 49 к.см.

                      Казаха ми,че може да кажем некое моторче над 50 кубика да са пише 50 вярно ли е ? И да ли ще ми правят проблеми ако моторчето е тунинг и дига 100-110 ?
                      П.С Другата година ставам на 16 и мисля да си зимам 50 кубика пистак ама не сам мн запознат с нещата затова ако ми отговорите на въпросите мн ще съм благодарен

                      Коментар


                      • #41
                        До: Трябва ли книжка за мотор/скутер до 49 к.см.

                        Първоначално публикуван от malboroman Преглед на мнение
                        Казаха ми,че може да кажем некое моторче над 50 кубика да са пише 50 вярно ли е ? И да ли ще ми правят проблеми ако моторчето е тунинг и дига 100-110 ?
                        П.С Другата година ставам на 16 и мисля да си зимам 50 кубика пистак ама не сам мн запознат с нещата затова ако ми отговорите на въпросите мн ще съм благодарен
                        Ти прочете ли темата от начало!?
                        Kawasaki KDX 220 R (Jabcho tuning)>Gas Gas EC300>Beta 300RR

                        Коментар


                        • #42
                          До: Трябва ли книжка за мотор/скутер до 49 к.см.

                          Да обаче гледах по-други форуми,че пише,че може да са пишат м категория и са обърках и гледах и в мобиле и там имаше пистаци по 80 кубика и в инфото са писали че са регистрирани м категория и затова реших да ви попитам.
                          П.С Извенете ако са ми тъпи въпросите ама неразбирам много и затова

                          Коментар


                          • #43
                            До: Трябва ли книжка за мотор/скутер до 49 к.см.

                            A я кажете с електрическите мотори как е?
                            Чувам легенди че не се били регистрирали , даже и книжка не се искало ...
                            Само каска
                            И друг въпрос.
                            Ако имаш колан на мотора вярно ли е че може без каска?Защото аз мога да си сложа колана на мотора ..Лятото с каска ще ми се свари кратуната... А отделно имам и покрив - твърд таван.
                            CITYEL

                            Коментар


                            • #44
                              До: Трябва ли книжка за мотор/скутер до 49 к.см.

                              Първоначално публикуван от kirech Преглед на мнение
                              A я кажете с електрическите мотори как е?
                              Чувам легенди че не се били регистрирали , даже и книжка не се искало ...
                              Само каска
                              И друг въпрос.
                              Ако имаш колан на мотора вярно ли е че може без каска?Защото аз мога да си сложа колана на мотора ..Лятото с каска ще ми се свари кратуната... А отделно имам и покрив - твърд таван.

                              Снимай го твойто чудо и го пращай на мейла на КАТ София. Заедно с въпросите!

                              Коментар


                              • #45
                                До: Трябва ли книжка за мотор/скутер до 49 к.см.

                                Ето :

                                http://www.picvalley.net/v.php?p=u/2...qmgbrIKLis.JPG
                                Ако някой знае къде какво - нека пита..
                                CITYEL

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X