Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Nissan Terrano II, 2.4 /въпроси след покупка, информация/

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Nissan Terrano II, 2.4 /въпроси след покупка, информация/

    Здравейте момчета.От една седмица съм собственик на Nissan Terrano 93г.Мотора е бензин-2.4.Интересува ме вашето мнение за тази джипка.Аз много си я харесвам,но искам по-компетентно мнение ако някой иска да се ангажира разбира се.Аз съм пълен новобранец,но пък имам желание.

  • #2
    Здравейте,
    машината не е никак лоша и е доста надеждна. Всичко зависи обаче от състоянието и поддръжката на съответния екземпляр . Дайте малко повече информация и питайте, пък колкото може ще помагаме .

    Коментар


    • #3
      Честито. В клуб Нисан се увеличва ме

      http://www.nissan4x4-club.ru/
      Един от най-добрите сайтове за Nissan 4х4. И особенно за твоя модел. Патролчетата, като мойто не са толкова добре описани, но е хубаво, че го има.
      Ако те интересува нещо конкретно ... питай.

      Леко и безаварийно с новата придобивка

      Коментар


      • #4
        Първоначално публикуван от linux.lab
        Честито. В клуб Нисан се увеличва ме

        http://www.nissan4x4-club.ru/
        Един от най-добрите сайтове за Nissan 4х4. И особенно за твоя модел. Патролчетата, като мойто не са толкова добре описани, но е хубаво, че го има.
        Ако те интересува нещо конкретно ... питай.

        Леко и безаварийно с новата придобивка
        Здрасти, дали случайно знаеш трудно ли се сменят втулки на ресьори на патрул 160? имам в предвид без да се ходи в сервиз и дали трябва преса за набиване?

        10х предварително.
        no signature no problems

        Коментар


        • #5
          А, преса си трябва винаги, иначе и да успееш с чук, влизат накриво(( Имам винтова преса, обади се ако искаш.
          А иначе брат ми има Терано ІІ с дизела 2,7 с турбина. Бе не знам, сигурно е въпрос и на навик, ама като го опитах, и бях ужасЕн. Не може да се оправи и с канавките... А иначе отвътре - лъскаво. Прочее, поддръжката му е жива смърт откъм пари.

          Коментар


          • #6
            Здравейте и от мен - следващия член на клуб нисан.
            Моят е патрол 3.3 дизел. Купих го преди повече от месец и тъй като това е първият джип, който притежавам, вероятно ще имам доста въпроси.
            Първият е относно един надпис "Automatic" на главините на предния мост. Мислех, че това означава автоматична блокировка, но преди седмица забелязах, че никакво блокиране не се осъществява. Аз ли бъркам, или има нещо прецакано?

            Още нещо, аз съм във Варна и се интересувам кои магазини и сервизи бихте ми препоръчали? До момента съм ходил само в сервиза на нисан до музея на Вл. Варненчик.

            Коментар


            • #7
              Не знам за нисана на брат ти Стефане,но моя се представя доста добре.Направо е "бесен" само дето имам един проблем с него.Гори ненормално много-20/100км. извън града.В същото време на газ е екстра-12л.Пълен шах.Ходих къде ли не(за JoKo)в София не съм,но никъде не можаха да ми помогнат.Утре рано сутринта пътувам за София и там ми е последната надежда.Казаха ми да пробвам в "Митвас".Ако искате ще пиша какво е станало.

              Коментар


              • #8
                JoKo мисля че имаш нещо скапано в тия капачки.Защото тоя надпис значи точно това.Автоматично блокиране.Провери си ги.
                https://www.youtube.com/watch?v=xvZ7xkufXn4 HEAVY BONE RACING TEAM

                Коментар


                • #9
                  ??? Блокиране? Това трябва да са хъбове, таралежи, муфи, всякак му казват. И като са автоматични сигурно са вакуумни, и като влезе мръсотия, не работят.
                  А тия работи не блокират диференциала, просто включват колелата към полуоските.

                  Коментар


                  • #10
                    Точно това имаме предвид.Не че блокират диференциала те няма как да могат.
                    https://www.youtube.com/watch?v=xvZ7xkufXn4 HEAVY BONE RACING TEAM

                    Коментар


                    • #11
                      А, е, включи предния мост, вдигни от едната страна и двете колела, и виж дали ще завърти и предното.
                      А тоя номер с разхода, сигурно му се е скапал мозъка((( Гаранционният им сервиз е някъде в Симеоново, веднъж теглих брат ми. И извънгарационно - също. Нямам спомен как се казва.

                      Коментар


                      • #12
                        Първоначално публикуван от Стефан
                        А, е, включи предния мост, вдигни от едната страна и двете колела, и виж дали ще завърти и предното.
                        А тоя номер с разхода, сигурно му се е скапал мозъка((( Гаранционният им сервиз е някъде в Симеоново, веднъж теглих брат ми. И извънгарационно - също. Нямам спомен как се казва.
                        Абе стефане я сега да те питам ти взе ли си спирачните цилиндарчета?Щото човека ти ги намери ти какво направи.Пак ли ще обясняваш че нямаш спирачки защото няма в магазините?
                        https://www.youtube.com/watch?v=xvZ7xkufXn4 HEAVY BONE RACING TEAM

                        Коментар


                        • #13
                          Nissan

                          Щом на главините пише, че са автоматични то са или механични или вакуумни. За механичните идеята е следната .. действат на принципа на свободния ход на велосипедите със скорости (МТВ) въртиш педалите (полуоската) на пред колелото се завърта не въртиш - колелото се върти (ако иска) на свободен ход. Това са Хъбове - вътре е една финна механика, като ръчен часовник. Опитах да го поправям, защото цената му е около 600 лева, но ... броза е много шибан, нямаше майстор да изработи нови зъби .... Купих нов хъб, и така няколко месеца ... едно яко затъване, доиде да ме вади един ТК-80 (трактор) и той закъса, накрая доиде Т-150 (тези дето се чупят)..... та останах си без хъб. Сега съм със ръчни "таралежки" от УАЗ - никакви ядове !!!!
                          (Карам Дайхатсу Роки 2,
                          Днес разглобявах Терано2 2,7 на 78 000 км. 2001 г. Скъсан феродов диск !!!! Аксиалния лагер на салата, притискателния диск също ! А да знаете как се сваля скоростната му кутия ... че пречат и торсионите....
                          За това дето гори много Нисанчето .... има няколко прости неща, ламда сонда, вакууми, дюзи, ситемно налягане, и време за впръскване - ТОВА Е !!! Това го гледам по няколко пъти на ден ..
                          Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                          Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                          Коментар


                          • #14
                            Леле що Нисан имало тука пък аз да не знам

                            фанатик: Втулките се сменят и с набиване ама е голям зор, поне при мене беше. Скоро ще сменям на предните ресьори, че гледам са се закъсали и може да те викна ако искаш да гледаш процедурата

                            Джоко: Ако пише, че са автомат значи трябва да са такива. Явно нещо е прецакано ако не зацепват.

                            Дорзи: Ти в детска градина не си ли ходил та да си вземеш тая бензинова горелка, а аз се чудех на кого е оная бензиностанция дето я влачиш подире си (майтап да не вземеш да се цупиш )

                            Коментар


                            • #15
                              Първоначално публикуван от linux.lab
                              Леле що Нисан имало тука пък аз да не знам

                              фанатик: Втулките се сменят и с набиване ама е голям зор, поне при мене беше. Скоро ще сменям на предните ресьори, че гледам са се закъсали и може да те викна ако искаш да гледаш процедурата
                              Преборих се само за 6 часа , направо ми се разказа играта, може ще гледам и с каквото мога ще помагам с удоволствие.
                              no signature no problems

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X