Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Колко ви харчи вашият 4х4?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Колко ви харчи вашият 4х4?

    Знам, че въпроса ми е доста общ, но е интересно да се видят някои цифри. Моля, отговяряйте честно. Знам, че на всички ни се иска колата ни да харчи по-малко, но колкото и да твърдим, че харчи примерно 10/100 градско, това обикновенно е малко встрани от истината. Моля, също така упоменавайте кубатурата на двигатела, вида гориво и приблизителен градски и извънградски разход. Също така е интересно дали получавате големи разлики при зимна и лятна експлоатация.

  • #2
    УАЗ 3151-037

    редукторни мостове
    метален покрив
    двигател 2.89л. - бензин


    На градско не мога да кажа достоверно защото никога не сме го ползвали за дълго, мога да дам средния разход който даде автомобила на прехода от вр. Ком до нос Емине:
    http://www.offroad-bulgaria.com/viewtopic.php?t=1367

    От момента на стартирането до прибирането в София ~1600км средния разход беше 13.5л/100км.

    Само на асфалт извънградско София-Пампорово-София среден разход 9л/100км.

    Разходите са засичани лятно време.
    VPetrov.photography

    Коментар


    • #3
      Тойота 2,4 бензин

      извънградско - 10-11/100 при скорост 110-140км(магистрала)

      черно разходка - 12-15/100

      състезания - 20-30/100


      Исузу Родео 3,2 бензин

      градско 17-19/100
      извънгр. 12-14/100

      през зимата са по-високите стойности
      IvoVarbanov.bg

      Коментар


      • #4
        LR defender 110
        TDi 300


        на магистрала натоварен с багаж и 6 човека
        средна скорост 120
        10.00 /100 км

        а иначе в града гори около 10
        а от София - Банско пак около толкова
        като карма с 70 по магистрала може да се стигало 9
        а зимно време пак около 10 никога не стигало до 11
        като тегля нещо над 1,7т е около 11,5 -12

        Коментар


        • #5
          Jeep Cherokee 4.0

          Градско - 18 ( на задно, на 4х4 не съм го измервал )
          Извънградско - 12-13 (също на задно )
          RB Patrol Team

          Коментар


          • #6
            Гранд Чероки 5.2 бензин, перманентно 4Х4. Градско силно се колебае, но е от 24 до 27 газ. Извънградско при скорост 110-130 - 11.0 твърдо. При по-висока скорост и нерно шофиране малко повече. На бензин няма наблюдения защото се ползва само за палене. Особенна разлика между зимна и лятна екплоатация в разхода няма.
            Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

            Коментар


            • #7
              вранглер 4л.

              извънградско 100 - 120 12л/100км

              градско 14л/100км

              офроуд разходка 20л/100км

              състезание 30+л/100км
              drive alive

              Коментар


              • #8
                range rover 2,5 DSE
                градско-16,5-17,5 л/100км
                извънградско-10,5-когато возя детето
                12,5-когато съм без него
                16,6-колегата веднъж ни закара до слънчев бряг
                В момента пияният гръцки народ се опитва да фокусира дългия лист със сметката, който му подава все по-изнервеният европейски сервитьор. А махмурлука тепърва предстои...

                Коментар


                • #9
                  УАЗ "Хънтър" 2.7i benzin 92
                  Защото е трудно да засечеш колко харчи колата аз си събрах Всички зареждания от както съм го купил и всички километри (Надлежно преизчислени заради по-големите гуми и сменените главни предавания) и до сега за 9456км е 14.7 л/100км, това е главно извън пътя (макар и голяма част да е по пътя за извън пътя, както и на градско)
                  П.С.
                  Предните муфи са постоянно зацепени (никога не съм ги отцепвал)

                  Коментар


                  • #10
                    Re: Колко ви харчи вашия 4х4?

                    Първоначално публикуван от disem
                    Знам, че въпроса ми е доста общ, но е интересно да се видят някои цифри. Моля, отговяряйте честно. Знам, че на всички ни се иска колата ни да харчи по-малко, но колкото и да твърдим, че харчи примерно 10/100 градско, това обикновенно е малко встрани от истината. Моля, също така упоменавайте кубатурата на двигатела, вида гориво и приблизителен градски и извънградски разход. Също така е интересно дали получавате големи разлики при зимна и лятна експлоатация.
                    Terrano II 2.7 TDI(147 к.с -чип) градско, извънградско,магисртала 130-140км/ч,климатик,без климатик- все едно и също -10.5л/100км
                    на 4x4 незнам.

                    Коментар


                    • #11
                      Първоначално публикуван от quadra
                      Много нервно караш, и аз като настъпя се вдига, написал съм го, ама аз си се разплувам, включвам круизконтрола и той си бумка с 1800 оборота... Голям двигател, добър сх... какво толкова чудно има. Ти като караш със 120 на 5-та с какви обороти се движиш?
                      Уж не карам много нервно,но знае ли човек.Гледам горе долу да потдържам около 120.Ако не се лъжа оборотите са към 2700-2800.

                      Коментар


                      • #12
                        Видя ли...а моите се менят от 1700 до 2100 заради хидротрансформатора... той просто си мрънка под носа в този режим... виж при 140 и нагоре вече отива към 13-15...
                        Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                        Коментар


                        • #13
                          Дааааааааа, явно си е нормално за бензинов 4х4 да харчи около 18/100 при градски условия, независимо че е на 4х2 режим /с изключено автоматично зацепване на предно предаване/ - 2HI.

                          Коментар


                          • #14
                            Първоначално публикуван от borkozin
                            LR defender 110
                            TDi 300
                            на магистрала натоварен с багаж и 6 човека
                            средна скорост 120
                            10.00 /100 км
                            Абе братче,как и къде успя да я постигнеш тази
                            средна скорост Ти трябва да не си
                            падал под 200км./ч.
                            Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                            Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                            В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                            Коментар


                            • #15
                              Първоначално публикуван от borkozin

                              а иначе в града гори около 10
                              стига бе,едно бмв тройка 325тдс под 10 не може да го свалиш,318тдс харчи 9-10,а този автобус 10 на градско .дай ми го да му изпразня един резевоар в софия и ти гарантирам поне 14 нафта.шкодата 1300 кубика баничарка като слезне под 10 и вдигаме банкет.за пореден път се убеждавам,че колите които аз карам винаги харчат най-много.
                              В момента пияният гръцки народ се опитва да фокусира дългия лист със сметката, който му подава все по-изнервеният европейски сервитьор. А махмурлука тепърва предстои...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X