Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Колко ви харчи вашият 4х4?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

    Паджеро 2.8 1998г.
    - извънградско някъде към 9/100, скорост никога повече от 80-90 км/ч
    - градско не знам, в града почти не се кара.
    Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
    Само DIESEL !!!

    Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

    Коментар


    • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

      Имам Terracan 2,9L 150hp 2002-ра година с ръчни скорости. След изминати 6000км вече мога да кажа, че градския му разход е между 10 и 11л/100км. Извънградския не съм успявал да го сваля под 7,5л/100км. Това е само на задно предаване и с лекичко каране. Извън града до 120км/час.

      Коментар


      • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

        Първоначално публикуван от petrashkov Преглед на мнение
        Имам Terracan 2,9L 150hp 2002-ра година с ръчни скорости. След изминати 6000км вече мога да кажа, че градския му разход е между 10 и 11л/100км. Извънградския не съм успявал да го сваля под 7,5л/100км. Това е само на задно предаване и с лекичко каране. Извън града до 120км/час.

        Ако това ти е софийски разход, в пикови часове е повече от добре. То и извънградския ти е добър.
        Всеки трети е шести

        Коментар


        • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20170810_145137.jpg
Прегледи:1
Размер:263.5 КБ
ID:5778291

          Мл 420 цди
          Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

          Коментар


          • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

            Хюндай Ix35, 136 коня, ръчка, 4Х4 - от Германия до София около 1800км, със 120-130км по магистралите, с двама човека и натоварен багажник, разход 7.3л/100км.

            Коментар


            • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

              KIA SORENTO 3.5 A/T
              градско в София - 17-22l/100 km газ
              извънградско - 13-16l/100km.
              На бензин не съм я тествал.

              Коментар


              • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

                1.Мерцедес МЛ270 CDI- 10l/100km магистрала, 12/100 градско, 16 и повече/100 дълбок сняг, кал, леко извън пътя
                2. УАЗ 452Д( бордови) 14-16 бензин/100, 30 газ/100
                3.Дайхатсу Териос 1,3 бензин 10/100 градско 9/100 магистрала
                УАЗ 452Д,ML270CDI,Ford Transit, DAIHATSU Terios, Волга 2410 GSM 0898677185

                Коментар


                • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

                  Първоначално публикуван от autoklima Преглед на мнение
                  Vitara 1.6

                  Ако караш на пълна газ около - 13 / 100
                  Ако караш нормално - незнам, несъм пробвал
                  На газ ли караш? Каква скорост развиваш на пълна газ? Питам, защото моята ДБ 1.6 95 к.с гори към 16 газ по магистралата, когато педала е докрая.

                  Коментар


                  • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

                    Допълних 25л нафта до капачката при изминати 215км. Това градско и с настъпване като бензин, че нещо се развървя и почна да ме радва кво им се случва на другите като нещо непознато за тях ги изреже.
                    Километража ми показва по-малко, че съм с по-дълги дифове, но и при тези показания е 11.6, което пак ме устройва.
                    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                    Коментар


                    • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

                      Все още е непознато това "нещо", кое настъпваш, кое пълниш. Няма ли да споделиш каква е колата все пак

                      Коментар


                      • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

                        Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                        Допълних 25л нафта до капачката при изминати 215км. Това градско и с настъпване като бензин, че нещо се развървя и почна да ме радва кво им се случва на другите като нещо непознато за тях ги изреже.
                        Километража ми показва по-малко, че съм с по-дълги дифове, но и при тези показания е 11.6, което пак ме устройва.
                        Беше пълен, като занулих малкия километраж:
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG-71f8c2d22886bf44791417f11f183ff6-V.jpg
Прегледи:1
Размер:91.5 КБ
ID:5789140

                        Събра 63 литра нафта след снимката.
                        Това преди два месеца като се прибирах. Повечето извънградско, 10-15% градско, и към 30% със 110-120км/ч по тангентата (добре че не ми работи оборотомера ).
                        Последно редактирано от cecoa1; 20-05-18, 12:07.
                        Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                        Коментар


                        • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

                          Първоначално публикуван от sardaesox Преглед на мнение
                          Все още е непознато това "нещо", кое настъпваш, кое пълниш. Няма ли да споделиш каква е колата все пак
                          И в двата посочени по-долу случая става въпрос за Мусо с 2.9 атмосферен дизел.

                          Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                          Допълних 25л нафта до капачката при изминати 215км. Това градско и с настъпване като бензин, че нещо се развървя и почна да ме радва кво им се случва на другите като нещо непознато за тях ги изреже.
                          Километража ми показва по-малко, че съм с по-дълги дифове, но и при тези показания е 11.6, което пак ме устройва.
                          ... като предното пълнене не проверих дали е до горе а се доверих на пълнещия, което по-принцип не правя.

                          Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                          Беше пълен, като занулих малкия километраж:
                          [ATTACH=CONFIG]957715[/ATTACH]

                          Събра 63 литра нафта след снимката.
                          Това преди два месеца като се прибирах. Повечето извънградско, 10-15% градско, и към 30% със 110-120км/ч по тангентата (добре че не ми работи оборотомера ).
                          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                          Коментар


                          • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

                            Повлиян от Цецо реших да направя това:

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:15269172872240.jpg
Прегледи:1
Размер:538.8 КБ
ID:5789210

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:15269173106651.jpg
Прегледи:1
Размер:472.7 КБ
ID:5789211

                            ... и докато правех снимките, под джипа стана гьол от поне литър нафта след теч от тънка струйка, която почти спря като стегнах капачката и запалих двигателя !

                            Бях забравил, че си лепих резервоара "временно" през 2015 докато реша да го сменявам ли с пластмасов, този ли да ремонтирам или да сложа друг, но пак метален.
                            Явно ползването само на нафта в комбинация с BDC е почистила добре всичко и са се отворили течове.

                            Както и да е, явно разхода не е това което съм сметнал, та ще се засича като спрат течовете.
                            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                            Коментар


                            • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

                              Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                              Както и да е, явно разхода не е това което съм сметнал, та ще се засича като спрат течовете.
                              Карай сега 500-600км и хем ще е по-точно, хем няма да влияе много на сметката ако го напълниш с половин-един литър по-малко. Т.е грешката ще е в десетите, някъде двеста грама разлика не показват нищо - дали ще е 9,7 или 9,9 все тая.

                              Между другото по-предния път като си идвах карах предимно градско и малко тестове по черни пътища, мисля че пак не мина 10/100, без въобще да го жаля, а ползвах и климатика. Та едва ли и твоя ще ги мине. Тия китайски лицензни печки ще се окажат учудващо икономични за размерите си Само на драг не знам къде сме в клас до стотина коня... Ама то и драг за такива не се организира, че ще трябва да е с преспиване
                              Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                              Коментар


                              • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

                                Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                                ......Тия китайски лицензни печки.........
                                .....Цецо , не е ли корейско ... https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A1...BE%D0%BD%D0%B3
                                На нас клиренс ни трябва , не скорост

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X