Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Колко ви харчи вашият 4х4?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Re: От: Колко ви харчи вашият 4х4?

    Първоначално публикуван от Стоян Боюков-Sariones Преглед на мнение
    Той Гагич е вИден гугълист, ма и ние поназнайваме това онова:
    https://www.auto-data.net/bg/?f=showCar&car_id=1156
    И това по каталог уж. А там откровено послъгват.
    Ма Гагич има MDS, а може и нЕкоя друга вуду-магия за самозапълване на резервоар.
    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

    Коментар


    • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

      Здравейте,

      Аз съм с Great wall Hover H3, 2.5tci е двигателя, градско ми дава 10-12 в зависимост дали го настъпвам повечко, извънградско най-ниско ми е давал 7.6, обикновенно около 8.5 харчи. Зареждам само до горе, не смятам “на око”
      Поздрави.

      Коментар


      • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

        Привет и от мен,

        Да се включа и аз.

        Subaru Legacy GX 2.5 2000г. Автоматик.
        Откакто я имам веднъж съм я засичал на бензин. Около 9 на 100 км беше някъде.
        Иначе газ редовно в София 16-18 на 100
        Извънградско варира между 10-12 л/100км.
        Доволен съм от разхода. В пари.

        Поздрави

        Коментар


        • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

          Привет.
          Suzuki Grand Vitara 2,5 V6 Автоматик 1998 г. Гуми 235/60R16. Имам я отскоро и на бензин още нямам наблюдения,но на газ вчера направих първото засичане. 36 л газ 151 мили. Ако взема че милята е 1,6 км излиза че гори 14.8 извънградско. От този пробег 10 км са по кофти път/Приморско- маслен нос и обратно/. Моля ако може да споделите това нормален разход ли е или при условие че не надхвърлям 100 км/ч. Лично на мен ми се стори малко висок.
          Поздрави.


          Envoyé de mon iPhone en utilisant Tapatalk

          Коментар


          • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

            BMW E53 3.0d 218 разходки предимно извънградско 130/140 варира между 8.5-9литра. Смесено 10. (80% магистрално).

            Коментар


            • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

              Мусо 2.9 атмосферно с 31" на 1.6атм, че в момента не трябва да се друсам.
              Инфо от днес.
              290км с 26л. и малко нафта, в които има едно ходене до Копривщица, а другото е нормално градско, като обикновено изпреварвам потока, но без гагичизми.
              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

              Коментар


              • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

                Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                Мусо 2.9 атмосферно с 31" на 1.6атм, че в момента не трябва да се друсам.
                Инфо от днес.
                290км с 26л. и малко нафта, в които има едно ходене до Копривщица, а другото е нормално градско, като обикновено изпреварвам потока, но без гагичизми.
                8,9/100.....ако напомпиш малко гумите може и на 8 да паднеш
                На нас клиренс ни трябва , не скорост

                Коментар


                • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

                  Първоначално публикуван от aldr Преглед на мнение
                  8,9/100.....ако напомпиш малко гумите може и на 8 да паднеш
                  Може, ама и с тоя разход май не трябва да се оплаквам.
                  ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                  Коментар


                  • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

                    От днес: 24л за 260км софийско градско с едно ходене до Вакарел.
                    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                    Коментар


                    • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

                      Този месец с джипа около 1500км спокойно извънградско (около 100км/ч), но само около 180км 'магистрално', и то умерено - до 130км/ч, два пъти Петрохан - 8л/100км... В дистанцията влиза и качване от Берковица до горния край на пистата над хижите. Също така малко градско из София, но предимно Ботевградско - Летище (и Северна тангента и околовръстното, ама то не е градско )...
                      При същото темпо на движение от Берковица до Търговище (т.е. първокласни и второкласни пътища) разхода бе спаднал на 7.8л/100км...
                      Общо взето продължавам да съм много доволен от разхода на джипката - все пак е с максимално тегло почти 3т, и 250к.с. (все още не всички са избягали )...
                      Но е факт, че малко отпускане със скоростта веднага качва разхода - няма къде да се избяга от 'тухлената' аеродинамика
                      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                      Коментар


                      • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

                        Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                        От днес: 24л за 260км софийско градско с едно ходене до Вакарел.
                        Ти като сменява мостовете, предавката към километража смени ли? А от по-големите гуми грешката? Щото ако не си, и гледаш разстоянието по километража, разхода ти е реално доста по-нисък, щото реално си минал повече път.
                        Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                        Коментар


                        • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

                          Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                          Ти като сменява мостовете, предавката към километража смени ли? А от по-големите гуми грешката? Щото ако не си, и гледаш разстоянието по километража, разхода ти е реално доста по-нисък, щото реално си минал повече път.
                          Бъзикаш ли се ?!
                          Корекцията на километража ще е едно от последните неща които ще направя.
                          Показанията бяха 237.5, като реалният при мен е +10%, но за да не издребнявам за 1.25км го закръглих на 260.
                          Както и ти си го засякъл, явно това е разхода, но без кампютъри - толкоз.
                          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                          Коментар


                          • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

                            Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                            Както и ти си го засякъл, явно това е разхода, но без кампютъри - толкоз.
                            Аз съм с всичко щатно - за 630км сипах около 55-56л, а очаквах нещо към поне 65, предвид градското каране, много бръмчене на място, малко тестове извън пътя, и доста юркане със 120-130 по тангентата(че отпуската кратка и нЕма време за всичко).
                            После му врътнах още 200км, но съобразих, да не го дозареждам, че като знам колко ще се кара без мен, е много вероятно да остане с лятната нафта през зимата.

                            А за компютъра... Те май и тия с компютър не харчат по-малко градско от нашите "китайски" Мерцедеси. Поне тия със сходни размери.
                            Може много да не е бегачка, но пък и разхода скромен - вероятно са свързани двата факта по между си.
                            Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                            Коментар


                            • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

                              На мойта Кия през последните три седмици и навъртях малко над 3000 км. Засечена пълна - пълна по маршрут Благоевград - София с магистрално каране от 80 до 110 км/ч на моменти с климатик и градско каране в двата града, при всяко допълване разхода се движеше 7.3 - 7.4 л/100км. Тези дни я засякох само градско в Благоевград. 10/100 при малко нервно каране и почти 9/100 при лежерно каране. Мисля че е по-вече от доволно от 83-те коня и не толкова добрата нафта която се продава по бензиностанциите ни.

                              Коментар


                              • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

                                Пенчо говори за нещо около 8 градско, а по магистрала съм го изпреварвал, като си караше с около 120.

                                ... и да допълня, на магистрала обикновено карам 120-130, което не мисля, че е по-икономично от градското, при което с дългите скорости и големият двигател не ми се налага да карам динамично.
                                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X