Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Колко ви харчи вашият 4х4?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

    Като беше 30+°С в София по напечените асфалтови кръстовища трябваше бая да го настъпвам за да върви. В момента в който мина Бояна и по-нагоре, примерно, си тръгваше нормално и без повече газ. Така е и при под 20°С, което мисля е нормално за дърт атмосферен дизел.
    Дали съм прав, скоро ще се разбере.
    ... е, не очаквам 5/100.
    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

    Коментар


    • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

      Range Rover Sport, 2.7tdi, 2008 - 8.5 l/100 при 130 km/h, по магистралата от Атина до София. Само на няколко изкачвания качи до 8.6 l/100

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:RRover-Разход.JPG
Прегледи:2
Размер:296.5 КБ
ID:5765899

      По селските шосета беше 8.7-8.9 l/100.
      ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

      Коментар


      • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

        На какви обороти е на 130? На мен теракана извънградско с тази скорост ми да ва същият разход. Градско варира 13-16, но там често газта е on-off.
        Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
        Ford Fiesta 1.4 Tdci

        Коментар


        • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

          На бензиностанцията се разбира разхода, на тез компютри вяра не може да се има

          Коментар


          • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

            Първоначално публикуван от Juiced Преглед на мнение
            На какви обороти е на 130? ...
            2100 об/мин.
            ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

            Коментар


            • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

              Иване,ти си втория след Чаро,който може да се похвали с такъв разход.Аз моя никога не съм го свалял под 10/100. Нормално се движа около 12-13 . А си мисля ,че не ми е тежък крака.Че съм стигал и над 16-17...
              Виден столичен ихтиолог

              Коментар


              • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

                Първоначално публикуван от vencibull Преглед на мнение
                На бензиностанцията се разбира разхода, на тез компютри вяра не може да се има
                +1
                Пълно/пълно се засича, + реално изминати километри, щото почти винаги има разминаване.
                Това на таблото почти винаги показва по-малко.
                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                Коментар


                • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

                  Е точно това обясних днес на един белгианец.
                  Пълниш фул , караш 400км , пълниш фул.( ако е и на същата колонка - още по-точно).Калкулираш.
                  А може и инак.От смяна до смяна на масло.Ма сака писанье.У меморито.
                  Па некои 4Х4 возат риболовни такъми , други возат мацки и , като зайдат у топрако - кво стана с разхода Кой ти го брой...
                  Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                  Коментар


                  • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

                    Има разни програмки за умни телефони. Една такава казва, че витарата ми за 7614км е дала средно 12,6л/100км газ и 11,1 бензин(това не е точно), а мотора 4,8 за 3710км. Трябва само да се записва всяко зареждане. Като не ми работи дневния километраж, помага и да знам за колко км имам газ.

                    Коментар


                    • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

                      Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                      +1
                      Пълно/пълно се засича, + реално изминати километри, щото почти винаги има разминаване.
                      Това на таблото почти винаги показва по-малко.
                      Същият Ровър гори 17/100 Сф-х.Алеко и обратно; София-градско - 14-15/100. Среден разход за 1500 км по формулата пълно/празно даде 10,47л/100.
                      Та кое му е верното?
                      ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                      Коментар


                      • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

                        Аз миналата неделя минах по навигация точно 100 км, а по километраж: 87 км.
                        Разход ще дам усреднен за тази година. Утре ще заредя до горе.. Винаги като ме питат "колко харчи" казвам: "колкото му сипя".

                        П.П. Кеф цена няма.
                        Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                        Коментар


                        • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

                          Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
                          ... Винаги като ме питат "колко харчи" казвам: "колкото му сипя".

                          П.П. Кеф цена няма.
                          Така е, щом караш това което караш, или ти харесва, или/и те устройва.

                          Нека знаем кое колко харчи, чисто статистически, все пак темата не е за продажби.
                          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                          Коментар


                          • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

                            Заредих 51.28 литра (бензин). Изминатите километри са:
                            228 км по километраж: 22.5 л/100 км
                            262 км по ГПС: 19.6 л/100 км

                            П.П. Отивам да ми оправят газта, та поне да ми е 2 пъти по-тънко.
                            Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                            Коментар


                            • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

                              Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
                              Заредих 51.28 литра (бензин). Изминатите километри са:
                              228 км по километраж: 22.5 л/100 км
                              262 км по ГПС: 19.6 л/100 км

                              П.П. Отивам да ми оправят газта, та поне да ми е 2 пъти по-тънко.
                              Тоя разход как/с какво го постигаш?
                              В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                              Коментар


                              • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

                                Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                                Тоя разход как/с какво го постигаш?
                                Това което си виждал е: http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=120830
                                От тази година е вече това:
                                http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=220733
                                Олекна със около 600 кг, но разходът се запази същият.

                                П.П. Кабели и свещи имам да сменявам. Иначе на бензин е дзвер!
                                Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X