Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Колко ви харчи вашият 4х4?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

    Паджеро 2 96г, 2,8td intercooler с 1 резервоар(около 95-100л лукойлска нафта + малко 2т масло) зимата около 900-950км, 50/50-градско/извънградско без 4х4. С включено 4х4 и то не всеки път е 850-900км с 1 резервоар. Засичал съм го миналата и тази зима общо 3-4 пъти и всеки път е горе-долу толкова.

    Коментар


    • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

      здр.Фронтера 2,2 16v харчи точно 10 лв.на 100 км.МЕТАН. Върви много добре, на магистралата със 150,160км/ч.без никакви проблеми.В пресечена месност също върви добре,само в баир и то трябва да е доста сериозен,за да мина на бензин

      Коментар


      • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

        Lincoln Navigator L 5.4 V8 305к.с. - за 600км извънградско, по средно натоварени междуградски пътища ми изгоря средно по 20л/100км., като съм го юркал непрестанно - ускоряване за изпреварване до 150км/ч и след това рязко намаляване да 80км/ч, след което всичко се повтаря.

        Коментар


        • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

          Първоначално публикуван от Steven Преглед на мнение
          Прегледах бегло темата. Имам чувството че Мерцедес не си падат по икономията на гориво.
          Прав си, колега, прав си...

          GW къса база 88г, бензин 2.3 литра - градското е някъде над 13-14/100, извънградското - към 10 ако карам само на задни.
          По нова година за около 90 км, включително 16 км извън асфалт, ми изяде към 20 литра пущината - сега като го смятам излиза 18л/100 - баси жадното добиче
          Последно редактирано от Петрушев (freesum); 25-01-12, 10:06. Причина: забравени тагове
          Comin' in on a wing and a prayer, Comin' in on a wing and a prayer
          Though there's one motor gone, We can still carry on, Comin' in on a wing and a prayer

          Коментар


          • От: Колко ви харчи вашия 4х4?

            Първоначално публикуван от icerunner Преглед на мнение
            NISSAN PATROL Y60 LWB TD42
            Напълно натоварен (3-ма възрастни + 2 деца, пълно къмпинг оборудване + провизии, покривна палатка и допълнителен багаж на покрива)
            София - Морето - София около 1000 км с 10% градско и офроуд (пясък)
            Гуми АТ 7.5R16 (32")
            Извънградско 70-90 км/ч, магистрала 90-100 км/ч
            Разход 10.3 л/100км
            Същия с 33-ки (255/85/16) чисто градско София зимно - 14/100
            Technical Rescue Direct - life lies in courage
            http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

            Коментар


            • Re: Колко ви харчи вашият 4х4?

              Гранд Чероки 5.9, засега 23-24 на градско
              ZJ 5.9 (x3.5)

              Коментар


              • От: Re: Колко ви харчи вашият 4х4?

                По Европейските магистрали,от София до Брюксел и обратно-около8.9литра,като на отиване се сменяхме с племенника,който доста я пържеше.Но там и нафтата е друга...Колата е от подписа.
                Grand Cherokee 2.7crd Limited

                Коментар


                • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

                  Опел Фронтера 2.4i гориво-газ: 13/100 ; 17/100
                  Много ли е това?

                  Коментар


                  • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

                    Първоначално публикуван от T0k0 Преглед на мнение
                    Опел Фронтера 2.4i гориво-газ: 13/100 ; 17/100
                    Много ли е това?
                    Незнам дали е много колега, почвам да си мисля, че разхода вече зависи само от бензиностанциите, при зареждане в 4-ри различни града средният ми разход варира от 12 до 20 литра газ!
                    0898496264 -Пламен

                    Коментар


                    • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

                      Фиат панда 4х4 87- г . 7-8 бензин около 8- 9 газ При вкл. 4х4 около 10 бензин и около 10-12 газ.

                      Коментар


                      • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

                        Range Rover 2,5 DSI automat 18 L в градско / при -8 градуса / във Варна

                        Коментар


                        • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

                          Вече 19,5 при -13 сутрин , среден разход, само градско

                          Коментар


                          • От: Колко ви харчи вашият 4х4?
                            Пловдив - Любляна - Мюнхен - Брюксел - Париж - Базел - Инсбрук - Пиза - Соренто - Бари и през Игуменица и Метеора в Пловдив ----- среден разход на GLK320 CDi -8,8 л/100 км. Това много ли е или малко, или нормално. Средно съм карал 120 - 130 км/ч. На места 150 - 160.
                            GLK320CDI, GLC250d

                            Коментар


                            • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

                              При нормално каране предимно извънградско преди големите студове 7,5 до 8 л/100 км. нафта.
                              След като температурите паднаха драстично и трудно си намирах място за спиране с лек автомобил се наложи да го впрегна като градско возило. На кратки разстояния, винаги студен двигател, лед, сняг, половината време с включен преден мост, при някои паркирания и бавни скорости - разхода се вдигна двойно - над 15 л./100 км. Не съм и посмял да го засека точно. За протокола: Опел Фронтера Б, къса база, дизел.
                              Казано е:
                              -"Обичай ближния",
                              щото ако заобичаш далечния... баси транспортните разходи!

                              Коментар


                              • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

                                От както започнаха студовете, паджерото(2.5 автомат) ми дава 15-16 със включен преден мост в задръстване сутрин в 8ч. (Люлин - Сточна Гара). Иначе лятото съм го смъквал на 12, когато София е празна.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 4 потребители онлайн. 0 потребители и 4 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X