Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Колко ви харчи вашият 4х4?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    ISUZU D-MAX
    3.0L TDI 4х4

    Междуградско 6,5/100, градско 8/100 в режим 2Н и лятно време. През зимата и каране по лоши пътища разхода е колкото толкова. Важното е да стигнеш там за където си тръгнал, но определено не съм надвишавал 10/100. Нафта само и единствено от EKO ELDA PETROLEUM(Гърция), двойно рафинирана с ниско сярно съдържание и прозрачен като вода цвят. Дали сте виждали прозрачна нафта другаде в БГ. Моля не бъркайте EKO ELDA с Еко петролеум. Втората верига бензиностанции е българска с отвратителни горива, които дори и на мирис нямат нищо общо с петрола. Един път само заредих от безмитна зона и втори път не повторих, защото колата не вървеше и разхода скочи веднага с 1,5л/100(~25-30%). Така, че внимавайте с горивата. При нас всички които си пазят дизелите зареждат само и единствено за съжаление при гърците от EKO ELDA.
    ВѢРНОСТЬ И ПОСТОЯНСТВО

    Коментар


    • #62
      А бе колеги , не ви ли стига стреса ,когато отидете на бензиностанция , ами и тука се ,,наслаждавате'' на болката
      Темата за разхода за мен е малко садо мазо Наливам ,карам и не мисля
      PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
      КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
      0899187766

      Коментар


      • #63
        стресът идва като му сипеш нафта, а не ще да върви
        помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

        Коментар


        • #64
          ISUZU D-MAX
          3.0L TDI 4х4

          Междуградско 6,5/100, градско 8/100 в режим 2Н
          Това изглежда е оня дизел, за който Стефан ми пили на главата
          Aко тези цифри са истина поздравления!

          Коментар


          • #65
            Пажеро 2,5 тд дълга база 88год. 355000км лято градско 11-12 извън 10 до 3000 об. над 3000 об. 12 зима градско 13 извън 12 това с гуми ласа 235/75/15 с гудрич 32/11,5/15ат до 2 литра отгоре

            Коментар


            • #66
              Първоначално публикуван от D-MAX
              ISUZU D-MAX
              3.0L TDI 4х4

              Междуградско 6,5/100, градско 8/100 в режим 2Н и лятно време.
              Теб трябва да те вземат за рекламен агент на Исузу По каталог го дават 12 градско /8 извън, ама твоето е някакво "тунинговано"
              Моля ви ОТНОВО - давайте ДЕЙСТВИТЕЛНИ данни! Както споменах в началото като кажа че пикапа ми харчи 3/100 въобще няма да намаля разхода му.

              Коментар


              • #67
                Първоначално публикуван от dobri
                с гудрич 32/11,5/15ат до 2 литра отгоре
                джипа лифтован ли е за да се събират 32" гуми?
                помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                Коментар


                • #68
                  Първоначално публикуван от disem
                  Първоначално публикуван от D-MAX
                  ISUZU D-MAX
                  3.0L TDI 4х4

                  Междуградско 6,5/100, градско 8/100 в режим 2Н и лятно време.
                  Теб трябва да те вземат за рекламен агент на Исузу По каталог го дават 12 градско /8 извън, ама твоето е някакво "тунинговано"
                  Моля ви ОТНОВО - давайте ДЕЙСТВИТЕЛНИ данни! Както споменах в началото като кажа че пикапа ми харчи 3/100 въобще няма да намаля разхода му.
                  Или рекламен агент на китайски еспадрили/джапанки с които натиска газта!Стига колегаD-MAX, този разход е несериозен.
                  B+

                  Коментар


                  • #69
                    по повод ниските разходи - колата знае две и двеста, имам един Ярис, с много мъка и железни нерви веднъж свалих разхода от София до Търново на рекордните 4.9 (по компютъра), на връщане (може би поради въртенето на земята или защото София е по-високо) разхода беше 5.2, но за да постигнеш този резултат трябва да няма движение (за да не пречиш и да не ти пречат) и да си мноооого спокоен човек иначе харчи 6-8.
                    Бъдете сериозни кажете си колко харчи колата ви Средно, а не световният ви рекорд при спускане с изключен двигател ама само веднъж

                    Коментар


                    • #70
                      LR Discovery 1996 300tdi 20% градско 80%извънградско средно около 9/100 зимата се качва около 10/100 а за температурният режим във студа дори на място като работи му пада температурата

                      Коментар


                      • #71
                        Някой ако кара Пежо HDI да каже да не би пък то да държи температура

                        Коментар


                        • #72
                          миналата година един горд собственик на ТЛК80 /4.2Д парт-тайм / ме убеждаваше, че на извънградско му харчи 7-8/100...
                          помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                          Коментар


                          • #73

                            Колко гори даден автомобил е доста комплексен въпрос и той е съвкупност от състоянието на двигателя, качеството на горивото, и най-вече управлението. Разхода, който Ви дадох е засичан няколко пъти през изминалото лято от Варна до Пловдив, Пловдив-Велинград и обратно, Пловдив-София-Пловдив. При всичките случай рядко съм минавал 95 км/ч. И начинаещите шофьори знаят, че при скорости над 90км/ч съпротевлението на въздуха нараства с квадрата на увеличението на скоростта(от там и консумацията), а на мен никога не ми се е нравело да се правя на състезател. Между другото резултатите от състезателните опити ги виждаме всекидневно край нас(понякога и върху нас). Такова дивашко каране със 140-160 по магистралата върху очевидно мокра(а може и да е заледена) лента при температура -8 -10 градуса, е меко казано несъобразено. Предполагам, че Всички ще се съгласите с това. Моят скоростмер(в главата имам предвид) изключва при скорасти над 100. За мен не е важно колко може да вдигне даден автомобил а е важно да стигнеш за там кадето си тръгнал. Не ми е за сефте, да ме надминават и след 10-15 мин да ги срещам размазани по крайпътните дървета. Може би поради равномерната скорост и отчетения разход е относително по-нисък. Не мога да кажа, че бих искал да правя реклама на ИСУЗУ, защото аз предпочитам японските автомобили като цяло, но при мен преди да се закупи нещо, се прави детайлно проучване(минимум няколко месеца, а в случая с D-MAX близо 1 година). ИСУЗУ не е много популярно в България защото тук е царството на БМВ и Мерцедес(Аз не си падам особенно по тях, а между другото и самите германци като че ли вече не ги долюбват а предпочитат японските и корейски автомобили). Та след проучването се оказа че на втория по големина пазар на пикапи в света-Тайланд ИСУЗУ вече 23 години е лидер, който дори TOYOTA не може да го измести.
                            http://www.bangkokpost.net/200106_Mo...06_motor05.php
                            Причините са доста но една от тях е че ИСУЗУ прави най-здравите и икономични двигатели в света. Не е случайно че GM използва за военното си производство масово двигатели на ИСУЗУ! Моят не ускорява като лек автомобил но затова пък е по-икономичен, което в случая е по-важно за мен. Повече за автомобила:
                            http://www.isuzu-vietnam.com/
                            http://www.isuzu.co.uk/index.htm
                            http://www.difflock.com/buyersguide/...eo/index.shtml
                            Ако обърнете внимание, посочения разход в ИСУЗУ UK е в режим 4х4, така че посочения от мен е напълно реален. Четох в един Тайландски форум че дори е нормален разход до 6/100, но това предполагам че е ако караш без хидравлика и без да включваш много токови консуматори. Ако погледнeте на следния форум ще видите почти същото нещо:
                            http://www.thaivisa.com/forum/lofive...45583-100.html

                            chanchao 2005-11-28 19:21:15
                            GM once boasted that they've got 300 differences with Isuzu - counting all the badges, labels, and so on.
                            chanchao
                            2005-11-29 16:59:29
                            > Some interesting fuel consumption claims. Newish pickups are as economical as
                            > cars. And I'd like to see which car can get 13km per litre, like the Nissan above.
                            > I drive Sportrider, it weighs nearly 2 tonnes, and I get 10km per litre in
                            > Bangkok. Not bad for the size.

                            ho..!! I would have thought it to be much better with the modern D4D Diesel engine? Or did you get the petrol version, and if so, WHY!!!!? :-)

                            I get 10/11 km per liter on a Ford 4-door/4WD pick-up which I think is terrible, especially compared to the 13-15 km per liter on an Isuzu 4WD.

                            ----

                            > I went yesterday and looked at the Chevy and the Isuzu 4wd Auto's.
                            > I preferred the Chevy as it has the stronger chassis

                            Helllooooo!! These are the exact same cars, made in the same factory by the same people on the same frame with the same engine!! Only the name badges and the grille/lights are different!

                            > GM once boasted that they've got 300 differences with Isuzu -
                            > counting all the badges, labels, and so on.

                            Funny people there at GM sales. Then again, they have experience pulling 'The Incredbile Invasion of the Body Snatchers' moves. Leached the Zafira from Opel, the Optra from Daewoo, the pick-up from Isuzu.. I don't mind them doing this of course, but why the need for these 'branding' shenanigans.. I actually like the design of the pick-up.. But selling a rebadged Daewoo at near Toyota/Honda prices, well.

                            Also.. did everyone already forget the Opel-Thailand fiasco..? They just shouldn't get the benefit of the doubt that easily, especially not when asking premium prices.

                            Cheers,
                            Chanchao

                            За Вас мже и да не изглежда истина, но такива са фактите, а аз ги предпочитам определено.
                            Накрая една интересна история за размисъл! Имам приятел който караше няколко години Рено 5 и се беше побъркал защото колата му не харчеше по-малко от 13/100 газ градско. Стигна до там че си смени колата със щкода фелиция. Резултатът беше още по впечатляващ 14,5/100 газ на градско. Всичко това на фона на разхода10/100 градско на 30 годишната ми лада. Тоя човек направо се побърка то не бяха настройки, то не беше смяна на изпарители, майстори и какво ли не. Накрая резултатът пак същия. Сега кара нисан 2.0L td и казва че градско му е към 10, така че... определено тежеста на крака е това което регулира разхода. Истината е една: при добре регулиран двигател и вс. е ОК колата гори толкова колкото я натискаш. Това е!
                            Поздрави и приятен ден.

                            Малко допълнително инфо след 1г каране тук
                            Разбира се хората са поддържали около 60км/ч и затова разхода е 5,4л/100, за мен обаче при 90-100 моя разход от 6,5-7л/100 си ме устройва напълно
                            Поздрави
                            ВѢРНОСТЬ И ПОСТОЯНСТВО

                            Коментар


                            • #74
                              Първоначално публикуван от D-MAX
                              Това е!
                              Поздрави и приятен ден.
                              Аз напълно съм съгласен с теб, аз имах Ауди 80 2.0 - 140 коня с 16 винтила 2 вала и секви глупости там по него и никой в продължение на 3.5 години през които го карах не повярва че ми е показвало разход 6.5 на 100 но това е факт и не желая да убеждавам никой, наистина това е при определени условия както си описал иначе градско ми гореше 10 а като го карах с над 6000 оборота даваше какъвто си иска но със сигурност над 30. Такаче колеги мисля че тука нямаме за цел да се лъжем всеки да дава реални разходи при реалните условия които кара/ползва своето превозно средство.
                              no signature no problems

                              Коментар


                              • #75
                                Някъде бях писал за разхода на Хънтара но ето и обобщените ми наблюдения за 15000 км. водя си статистика постоянно
                                Мах. разход - 21 л.\100 на терен при които 7 километра качих за 8 часа.
                                Среден разход - асфалт - черно (без екстреми) - твърдо 10 (според необходимостта включвам и изключвам предния мост на асфалт не ме мързи да изключа муфите).
                                Магистрала 110-130 - 11-12 на сто.
                                Градско - 12 - 16 / 100
                                В ключени муфи (без преден мост) вдигат разхода с литър.
                                След смяната на диференциалите от 4.11 на 4.65 като цяло разхода се запази с включени муфи 11/100 но за целта кракът ми трябваше да олекне. Само на градско - наблюденията ми са по-малко но 12 до 16 в зависимост от нервното ми състояние. Направило ми е впечатление че на по-студено разхода ми се вдига с около 1.5-2 л. но аз смятам че е нормално поради това, че често спирам и колата изстива. Все още нямам по-дълготраини наблюдения но преди десетина дена сложих жалузи и "на ръка" поддържах температурата около 85 градуса при нормална работна без жалузи 80 градуса това ми възтанови разхода на студ около 10 на сто, ще продължа да си правя наблюденията и ще видим. И все пак смятам, че наи-важното е стила на каране - тежи ли ти крака нищо не помага. Специално за Хънтъра според мен е от значение и типа на асфалта някак не върви да се влачиш с 90 на магистрала след като комфортната скорост ти е 110-120, съответно на път на който нормалната скорост е около 80 разхода ще падне.
                                Аз смятам , че разхода зависи не само от типа на колата а и то средно статистическия тип на маршрута по които най-често се експлоатира, настилка, честота на спиранията, завои, вертикален профил на пътя, товар всичко това може да доведе до разлики няколко литра за еднакви автомобили в сходно технеческо състояние. Даже и едни счетоводни нормативи да погледнете и там много отдавна са го заложили хората - вижте процента
                                АВТОМОБИЛ БАЗА ТИП_ПЪТ ПРОЦЕНТ ЗАВИШЕНИЕ
                                ВАЗ2121 12.3 ИЗВЪН ГРАДСКО ЗИМА 5
                                ВАЗ2121 12.3 ИЗВЪН ГРАДСКО ЗИМА ЧЕСТИ СПИРАНИЯ 15
                                ВАЗ2121 12.3 ИЗВЪН ГРАДСКО ЛЯТО 1
                                ВАЗ2121 12.3 ИЗВЪН ГРАДСКО ЛЯТО ЧЕСТИ СПИРАНИЯ 10
                                ВАЗ2121 12.3 ПЛАНИНСКИ ТЕРЕН ЗИМА 35
                                ВАЗ2121 12.3 ПЛАНИНСКИ ТЕРЕН ЗИМА ЧЕСТИ СПИРАНИЯ 45
                                ВАЗ2121 12.3 ПЛАНИНСКИ ТЕРЕН ЛЯТО 30
                                ВАЗ2121 12.3 ПЛАНИНСКИ ТЕРЕН ЛЯТО ЧЕСТИ СПИРАНИЯ 40
                                ВАЗ2121 12.3 РАВНИНЕН ТЕРЕН ЗИМА 15
                                ВАЗ2121 12.3 РАВНИНЕН ТЕРЕН ЗИМА ЧЕСТИ СПИРАНИЯ 25
                                ВАЗ2121 12.3 РАВНИНЕН ТЕРЕН ЛЯТО 10
                                ВАЗ2121 12.3 РАВНИНЕН ТЕРЕН ЛЯТО ЧЕСТИ СПИРАНИЯ 20
                                ВАЗ2121 12.3 СОФИЯ ЗИМА 30
                                ВАЗ2121 12.3 СОФИЯ ЗИМА ЧЕСТИ СПИРАНИЯ 40
                                ВАЗ2121 12.3 СОФИЯ ЛЯТО 25
                                ВАЗ2121 12.3 СОФИЯ ЛЯТО ЧЕСТИ СПИРАНИЯ 35
                                ВАЗ2121 12.3 ХЪЛМИСТ ТЕРЕН ЗИМА 25
                                ВАЗ2121 12.3 ХЪЛМИСТ ТЕРЕН ЗИМА ЧЕСТИ СПИРАНИЯ 35
                                ВАЗ2121 12.3 ХЪЛМИСТ ТЕРЕН ЛЯТО 20
                                ВАЗ2121 12.3 ХЪЛМИСТ ТЕРЕН ЛЯТО ЧЕСТИ СПИРАНИЯ 30

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X