Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Експедиционен бойлер

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Експедиционен бойлер

    абе малко късно но тази вечер попаднах на нещо интересно http://www.bushranger.com.au/hot_water_shower.php
    По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

    Коментар


    • #32
      До: Експедиционен бойлер

      И още нещо по темата
      По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

      Коментар


      • #33
        До: Експедиционен бойлер

        И още нещо но понеже съм на вие с чуждите езици моля за разяснения как работи този душ www.aussiecampshower.com
        Прикачени файлове
        Последно редактирано от alexalex69; 12-01-10, 13:19.
        По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

        Коментар


        • #34
          До: Експедиционен бойлер

          Първоначално публикуван от alexalex69 Преглед на мнение
          И още нещо но понеже съм на вие с чуждите езици моля за разяснения как работи този душ www.aussiecampshower.com

          Google превод!
          Австралийски Лагер валеж
          Австралийски Горещи Лагер Душ - Instant Топла вода валеж - преносими газови за затопляне на Душ система В Австралийски Горещи Лагер Душ се отоплява на газ и приготвени от най-високо качество на алуминий с траен слой прах покритие да издържат на суровите условия на Буш. Лагерът душ може да бъде сглобена за ползване или се сгъва за пътуване в минута.Пълна с:

          12 Volt потопяема помпа
          4 м батерията олово и Клипове
          4 м маркуч
          Carry Bag



          Уникалният дизайн позволява Австралийски Горещи Лагер Душ корекция безкрайна вода Temp. Той е изключително безопасни (външната случай не се горещо).
          Наслаждавайте се на приключения, пътуващи с един миг преносим горещ душ лагер. В Австралийски Горещи Лагер Душ е идеалният компаньон за всеки открит дейност - къмпинг, лов, пътуване, конен или 4 колела шофиране, Австралийски Лагер Душ е идеален източник на гореща вода. Сега можете да се насладите на лукс на мигновени горещи душове вода навсякъде.Особености:

          Водоползване - прибл. 4 литра / мин (LPM) (например 20ltr Кофа = 5min.)
          Температура на водата Rise - прибл. 30 ° С над атмосферния (20 ° С за 45-50 ° C Out)
          Температура за приспособяване е чрез завъртане на горелката нагоре или надолу, за газ кран газ
          Употреба - 300> 350 грама на час (GPM)
          Роза Височина Приблизително - 1800 мм Above Ground
          Тегло - 5 кг.
          ЦЕНА: $ 465 вкл. данък
          Товари: $ 35 вкл. данък
          ОБЩО: $ 500 вкл. всички данъчни
          Hyundai TERRACAN 2003 2.9 CRDi 150 автомат
          VW T4 Multivan 1993 2.4D AAB

          Коментар


          • #35
            До: Експедиционен бойлер

            Този превод ползвах и аз обаче не разбрах принципа и начина на използване . И още от последните минути
            По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

            Коментар


            • #36
              До: Експедиционен бойлер

              Първоначално публикуван от alexalex69 Преглед на мнение
              Този превод ползвах и аз обаче не разбрах принципа и начина на използване . И още от последните минути
              Потопяема 12V помпа засмуква от реката примерно и газова горелка я подгрява.
              Аз поне така го разбирам от превода.

              Поздрави!
              Hyundai TERRACAN 2003 2.9 CRDi 150 автомат
              VW T4 Multivan 1993 2.4D AAB

              Коментар


              • #37
                До: Експедиционен бойлер

                Май не е с помпа защото не видях кабели а само маркучи и звука е много подозрителен .
                По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                Коментар


                • #38
                  От: Експедиционен бойлер

                  Да покажа и моето творение.За направата ползвах 6м.медна тръба ф10 и един обикновен газов котлон.С мойто майсторче навихме тръбата на двойна пита с ширина колкото е котлона,като през няколко витки заварихме тръбата с меден припой за да не играе и да е стегната питата.След това заварихме една ламаринка по борда на котлона висока 5см. с идеята да направим капак върху питата за да е покрита и за по-добро топлоотдаване,но след направените проби се оказа,че с открита пита грее водата по-добре отколкото със закрита.Не съм мерил температурата на водата,но като дам жега на котлона-направо е вряла водата,а като го намаля е съвсем нормална температурата.Ето две снимки-първата е на питата,а втората е в готов за експлоатация вид.



                  Коментар


                  • #39
                    От: Експедиционен бойлер

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:peltie 002.jpg
Прегледи:1
Размер:240.1 КБ
ID:5281708Това в бриколажа е 9.99 15л.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:peltie 001.jpg
Прегледи:1
Размер:246.2 КБ
ID:5281707

                    Коментар


                    • #40
                      От: Експедиционен бойлер

                      Първоначално публикуван от gimax Преглед на мнение
                      Да покажа и моето творение.За направата ползвах 6м.медна тръба ф10 и един обикновен газов котлон.С мойто майсторче навихме тръбата на двойна пита с ширина колкото е котлона,като през няколко витки заварихме тръбата с меден припой за да не играе и да е стегната питата.След това заварихме една ламаринка по борда на котлона висока 5см. с идеята да направим капак върху питата за да е покрита и за по-добро топлоотдаване,но след направените проби се оказа,че с открита пита грее водата по-добре отколкото със закрита.Не съм мерил температурата на водата,но като дам жега на котлона-направо е вряла водата,а като го намаля е съвсем нормална температурата.Ето две снимки-първата е на питата,а втората е в готов за експлоатация вид.




                      Браво колега! Идеята ми се вижда доста добра. Поръчки приемаш ли?
                      Only after the last tree has been cut down,
                      Only after the last river has been poisoned,
                      Only after the last fish has been caught,
                      Only then will you find that money cannot be eaten.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Експедиционен бойлер

                        Първоначално публикуван от blackfirefly Преглед на мнение
                        Браво колега! Идеята ми се вижда доста добра. Поръчки приемаш ли?
                        Ако искаш ще ти пусна на лично телефона на майсторчето ми.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Експедиционен бойлер

                          Първоначално публикуван от gimax Преглед на мнение
                          Ако искаш ще ти пусна на лично телефона на майсторчето ми.
                          Давай и благодаря.
                          Only after the last tree has been cut down,
                          Only after the last river has been poisoned,
                          Only after the last fish has been caught,
                          Only then will you find that money cannot be eaten.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Експедиционен бойлер

                            Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                            [ATTACH=CONFIG]335318[/ATTACH]Това в бриколажа е 9.99 15л.[ATTACH=CONFIG]335317[/ATTACH]
                            Благодарско на Пенчо,току що си купих две такива и мисля другата седмица да ги пробвам.
                            Кия Спортидж 2000тди
                            Всеки шут отзад-е крачка на пред

                            Коментар


                            • #44
                              От: Експедиционен бойлер

                              Първоначално публикуван от Петър Анев Преглед на мнение
                              Благодарско на Пенчо,току що си купих две такива и мисля другата седмица да ги пробвам.
                              Пробвано е. Работи. Стига слънце да има. !!! Може да ви ощави, та внимателно.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Експедиционен бойлер

                                Ето ви идея сега докато бях в банята ми хрумна.Значи направяме си един съд за вода(всеки кой колкото му е необходимо),поставяме го някъде и през него прекарваме серпентина която в последствие ще е захранена от антифриза на малкия кръг(пример на мерцедес съда за течността на чистачките), но през магнитвентил.Слагаме в съда един терморегулатор от бойлер за да настроим водата с каква температура я искаме.Именно той, ще задейства вентила и, ще казва дали да минава антифриза(да топли) или не.Взимаме си един душ и сме готови.Предимства през дългите преходи - водата ще се подържа топла.Недостаъци - трябва да се искъпем дологоре веднага след като спрем джипа.
                                Това е моята идея.
                                Terrano 2.4 LPGi тел. 0888536080

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X