Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Гумено каре на кардана

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Гумено каре на кардана

    Първоначално публикуван от dok Преглед на мнение
    Колеги,смених демпфера,както ме посъветва " kuzdov " с такъв от Омега.За демпфер за Фронтера 2,3 TDI ми поискаха 309 лв. в "Авто +". Пасва перфектно,но е по тънък от оригиналния с 5 мм./на Фронтера 2,3 TDI е дебело 35 мм./Скъса се за 300 км.по асвалт.Следва въпроса дали е менте или висящия лагер е за смяна.Сега сложих демпфер от Range Rover да видя дали ще изкара.Някакви цени на висящ лагер?
    Както казва Куздов Ментета наистина има . А това че е по-тънко с 5 мм. не пречи. Впрочем , преди да скъса оригиналния имаше ли някакво тресене по кардана ? Щото демпфер къса ( освен ментетата) ако е разбалансиран кардана , макар че влияние оказва и разбито каре или висящ лагер.
    Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

    Коментар


    • #17
      До: Гумено каре на кардана

      Свалих висящия лагер, има огромен луфт в гумата около самия лагер и е отделена от външния пръстен.Смятам че в него е причината.Днес ми обявиха цена за висящия лагер 240 лв.Утре ще търся от нещо друго,може би УАЗ,ГАЗ или бус.Ще пиша пак.
      NO RISK NO FUN ! FRONTERA 2.3 TDI

      Коментар


      • #18
        До: Гумено каре на кардана

        Там май имаше някаква специфика, но не съм в течение (лагера май нещо беше шантав). Ако попаднеш на нещо с по-човешка цена и пригодно за стъкмяване, казвай овреме, че не се знае кой за какво ще писне .....
        "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
        Неизвестен мъдрец

        Коментар


        • #19
          До: Гумено каре на кардана

          Намерих подходящ висящ лагер-пасна перфектно от Форд Транзит/има два размера-по-големия/,разбира се с съвсем леко преправяне на захващането.Цената му е 40 лв.Вътрешния диаметър на лагера,съответно и на кардана е 45 мм.Тествах го няма проблеми.
          Прикачени файлове
          NO RISK NO FUN ! FRONTERA 2.3 TDI

          Коментар


          • #20
            До: Гумено каре на кардана

            Е че то половината кардам става от форд и карето е същото сега и лагера
            Браво колега полезна информация, ценим твоите усилия и ти благодарим
            Рак, мерак и простак не се лекуват!!!

            Коментар


            • #21
              До: Гумено каре на кардана

              За съжаление колегата Dok е прав-Омеговите демпфери не държат. Вчера огледах кардана и забелязах, че и моя демпфер на кардана се е нацепил. Е, все пак изкара почти 2 години и 15-20 хил. км. Но явно "козата си сака пръч" ....
              "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
              Неизвестен мъдрец

              Коментар


              • #22
                До: Гумено каре на кардана

                Сега карам с демпфер от LR Diskoveri,пасва идеално и пак е по-тънко ,ама за сега държи.
                NO RISK NO FUN ! FRONTERA 2.3 TDI

                Коментар


                • #23
                  До: Гумено каре на кардана

                  Само за уточнение, демпфера е от Диско 2. Аз намерих едни юнаци, дето ще ми доставят фронтерово за 80 лева. Като го взема, ще пиша какви са ми впечатленията, че може да се окаже някой боклук. Преди това рових из сайтовете за ЛР, но цената с доставката излиза доста по-висока, а и наистина е доста по-тънък от оригиналния.
                  "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                  Неизвестен мъдрец

                  Коментар


                  • #24
                    До: Гумено каре на кардана

                    В крайна сметка си купих демпфер от Падок. Оказа се, че цената за доставка е 6 евро+ 27 евро за демпфера (с ДДС)=33 евро. Пристигна за 1 седмица е с абсолютно същите надписи като оригиналния. Оня, който ми предлагаха нашите мошеници-търгаши за 80 лева беше очевадно менте и директно го отказах.
                    "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                    Неизвестен мъдрец

                    Коментар


                    • #25
                      До: Гумено каре на кардана

                      Смених въпросното "гумено каре" преди около две седмици. В сервиза на Опел в Младост 4 ми обявиха цена около 450 лв. Не се сещам точната цена на която го намерих ново, но беше на около 1/4

                      Б.
                      Кара: само "кошници"
                      Opel Frontera 2.4i, Ford Capri 2.8i

                      Коментар


                      • #26
                        До: Гумено каре на кардана

                        И аз днес си смених моето, че старото съвсем се беше разпаднало.
                        П.П. Поправка: новото ми излезе 33 паунда, т.е. около 38 Евро ....
                        "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                        Неизвестен мъдрец

                        Коментар


                        • #27
                          До: Гумено каре на кардана

                          Наскоро някой беше проверил в Дарукар - 101 лв

                          Коментар


                          • #28
                            До: Гумено каре на кардана

                            Разликата не е кой знае каква, но аз съм респектиран от експедитивността и коректното отношение на служителите в Падок. Ще взема да купя и един ЛР... Жалко, че в БГ почти не можеш да срещнеш подобно отношение ....
                            "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                            Неизвестен мъдрец

                            Коментар


                            • #29
                              До: Гумено каре на кардана

                              Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                              В крайна сметка си купих демпфер от Падок. Оказа се, че цената за доставка е 6 евро+ 27 евро за демпфера (с ДДС)=33 евро. Пристигна за 1 седмица е с абсолютно същите надписи като оригиналния. Оня, който ми предлагаха нашите мошеници-търгаши за 80 лева беше очевадно менте и директно го отказах.
                              Дано не е нахално, но би ли дал повече инфо /линк, процедура, как е това каре на англ. и т.н./, че ми сложиха за 100 лв. и изкара 2700 км., купих друго за 130 лв. / вече в кутийка / за съжаление се доверих и го отворих прекалено късно. Вътре беше като предишното, без никакви надписи и по-тънко.
                              При огледа не видях никакви други поражения /вис.лагер, карета/. Оригиналното за 200 000 км беше леко нацепено, но здраво и аз като съвестен собственик реших да го сменя.

                              Коментар


                              • #30
                                До: Гумено каре на кардана

                                Понеже виждам, че темата е "събудена" отново...

                                Вчера си свалих и моя демпфер (от ОФА 2.3ТД), но не мога да разбера Омегов ли е или Фронтеров. По показания на "уреда" е 32.5мм. Ето снимки.

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:30012009095.jpg
Прегледи:1
Размер:157.2 КБ
ID:5086631 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:30012009096.jpg
Прегледи:1
Размер:211.6 КБ
ID:5086632

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X