Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Гумено каре на кардана

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: До: Гумено каре на кардана

    Първоначално публикуван от BAI MILE Преглед на мнение
    днес си намерих лента и утре го почваме ще пиша как е стананало а нещо ако се опъне ще ти звънна
    Пиши колко дебела лента и евентуално къде да я търся,за да не ме гледат поне 10 продавачи като изрод търсещ "свещенния граал".Имат ли спецификации някакви транспортните ленти , че на ми се е налагало да боравя с такива досега?Какви са им цените(ориентировъчни)?
    Sent from my Nokia s fenerche

    Коментар


    • #62
      От: До: Гумено каре на кардана

      Първоначално публикуван от radolino1 Преглед на мнение
      Пиши колко дебела лента и евентуално къде да я търся,за да не ме гледат поне 10 продавачи като изрод търсещ "свещенния граал".Имат ли спецификации някакви транспортните ленти , че на ми се е налагало да боравя с такива досега?Какви са им цените(ориентировъчни)?
      надали ще я намериш по магазините, аз мойта я намерих с триста зора от ТЕЦ-а иначе гледай да е с дебелина около 14-15мм и се налагат 3 парчета едно в/у друго погледни на Евгени снимките и ще видиш как става

      Коментар


      • #63
        От: До: Гумено каре на кардана

        Ок!
        Sent from my Nokia s fenerche

        Коментар


        • #64
          От: Гумено каре на кардана

          Кво направихте с каретата?
          sigpic

          Коментар


          • #65
            От: Гумено каре на кардана

            Първоначално публикуван от Евгени turboto Преглед на мнение
            Кво направихте с каретата?
            мойто е в процес на разработка ама става бавно че съм се хванал много работи да правя на веднъж по опела, кво ли не смених.... ама ще стане като нов, иначе лента намерих както ми каза 15мм. дебелина чисто нова с някакъв графит по нея-много цапа

            Коментар


            • #66
              От: Гумено каре на кардана

              Днес докато сменях ауспуха се натъкнах на гумен тампон на който оригиналното му предназначение е да се подлага под задните пружини на леки коли.Външният диаметър е 125мм а дебелината е 28мм.По здравина видимо е по-здрава гума от карето което сложих преди месец и дебелината е същата.Понеже цената му беше 6лв. го взех без даже да премеря външния диаметър на оригиналният демфер (здрава кръгла гума все за нещо ще потрябва).Има ли някой диаметъра на оригиналното, че сега са едни калища пред нас и не ми се навира под колата?
              Sent from my Nokia s fenerche

              Коментар


              • #67
                От: Гумено каре на кардана

                Първоначално публикуван от radolino1 Преглед на мнение
                Днес докато сменях ауспуха се натъкнах на гумен тампон на който оригиналното му предназначение е да се подлага под задните пружини на леки коли.Външният диаметър е 125мм а дебелината е 28мм.По здравина видимо е по-здрава гума от карето което сложих преди месец и дебелината е същата.Понеже цената му беше 6лв. го взех без даже да премеря външния диаметър на оригиналният демфер (здрава кръгла гума все за нещо ще потрябва).Има ли някой диаметъра на оригиналното, че сега са едни калища пред нас и не ми се навира под колата?
                Само гума няма да стане.Трябва да има и оплетка.Ще се гръмне за нула време.И дебелината е малка.
                sigpic

                Коментар


                • #68
                  От: Гумено каре на кардана

                  Вярно с оплетка, както е в твоя случай ще е доста по-здраво,но ти на твойта и вадиш душата.Дебелината е същата измерена там където са втулките,а оригиналното м/у втулките има стеснени участъци.Диаметъра е с 1 см. по-малък което е проблем вече.
                  Sent from my Nokia s fenerche

                  Коментар


                  • #69
                    От: Гумено каре на кардана

                    Здравейте,
                    Гуменото каре и при мен се куса вече три пъти, това с което реших да пробвам е за BMW-3 и BMW-5. Изкара 10-15хил.км. и сега трябва да го сменя пак защото е на парчета.Карето струва 60лв. в ЕВРО-07.
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCF5666.JPG
Прегледи:1
Размер:29.5 КБ
ID:5365986Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCF5668.JPG
Прегледи:1
Размер:51.2 КБ
ID:5365988Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCF5667.JPG
Прегледи:1
Размер:35.7 КБ
ID:5365989

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCF5669.jpg
Прегледи:1
Размер:58.8 КБ
ID:5365993

                    Коментар


                    • #70
                      От: Гумено каре на кардана

                      Първоначално публикуван от vlado_xaxo Преглед на мнение
                      Здравейте,
                      Гуменото каре и при мен се куса вече три пъти, това с което реших да пробвам е за BMW-3 и BMW-5. Изкара 10-15хил.км. и сега трябва да го сменя пак защото е на парчета.Карето струва 60лв. в ЕВРО-07.
                      Да се покъса толкова бързо или е голямо менте,има и варианта ако кардана го опъва повече карето страда ,огледай ако се налага подложи на опората да освободиш демпфера
                      ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

                      Коментар


                      • #71
                        От: Гумено каре на кардана

                        За 80 лв си поръчваш от Падок каре за Рейндж и забравяш за случая. Виж къде съм писал по-напред в темата.
                        П.П. Онзи линк е невалиден. Ето това е актуалния: хттп://www.paddockspares.com/tvf100010gb-prop-coupling-incl-bolts-oem.html
                        Последно редактирано от kuzdov; 18-04-12, 22:03.
                        "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                        Неизвестен мъдрец

                        Коментар


                        • #72
                          От: Гумено каре на кардана

                          Благодаря за инфото kuzdov.
                          Въпреки, че моето е здраво все още, поръчах едно по ПАДОК. Когата дойде и го монтирам ще пиша пак...

                          Коментар


                          • #73
                            От: Гумено каре на кардана

                            Вчера смених моето гумено каре. Сложих такова от BMW. Малко по-тънко е. Ще видим колко ще изкара. А междувременно смятам да си поръчам едно ровърско от Падок. Поне е сметнато за джип и съответните натоварвания.
                            Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                            Коментар


                            • #74
                              От: Гумено каре на кардана

                              здравейте колеги доста четох из форума за този гумен тампон на кардана кьде точно седи защото на моята фр 2.2 дл база 95 няма такова нещо миналата година смених карета и висящия лагер и след 10000 всичко е за смяна пак дали не е заради липсата на този тампон дали някои майстор е решил че може и беэ него или има модели без тампон

                              Коментар


                              • #75
                                От: Гумено каре на кардана

                                Здравейте,колеги при мен се получиха някакви "ситни" вибрации и леко бучене при скорост между 80 и 90км "преди и след тази скорост няма". Лягах отдолу,проверих маслата на РК ,СК и дифове всичко е нормално,лошото при мен е ,че нямам нито това гумено каре нито висящ лагер.Един цял кардан от РК до диф.Откъде могат да идват тези вибрации?
                                ОФA ДБ 2.5тдс 97г, ЗИЛ450506,тел.0899751844

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X