Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Гумено каре на кардана

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Гумено каре на кардана

    Това е моето: http://www.paddockspares.com/pp/RANG...Spicer_OE.html
    Тука го водят rubber coupling, но може да го търсиш и като rubber donut ... Тези пасват 1:1, но са малко по-тънки от оригиналните. Надявам се, че като държат на теглото на ЛР/РР да се справят и с това на Фронтера .... Засега съм минал 2-3 хиляди с моето и няма проблем, но не съм и го разглеждал скоро....
    "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
    Неизвестен мъдрец

    Коментар


    • #32
      До: Гумено каре на кардана

      Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
      Това е моето: http://www.paddockspares.com/pp/RANG...Spicer_OE.html
      Тука го водят rubber coupling, но може да го търсиш и като rubber donut ... Тези пасват 1:1, но са малко по-тънки от оригиналните. Надявам се, че като държат на теглото на ЛР/РР да се справят и с това на Фронтера .... Засега съм минал 2-3 хиляди с моето и няма проблем, но не съм и го разглеждал скоро....
      Това че е малко по-тънко няма значение , стига да не е менте. Естетвено изключваме случая на разбалансиран кардан или удар , причинен от задкормилното устройство. Тогава и две оригинални залепени , пак ше станат рошави за нула време.
      Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

      Коментар


      • #33
        До: Гумено каре на кардана

        Благодаря Куздов! Ще поровя дали и висящия лагер е същия като на Фронтера /за да има алтернатива/.
        Разбалансиран кардан? При положение, че не е имало удари /не е излизала извън шосето/ какво може да го разбалансира? Освен заминали карета или висящ лагер. Явно ще трябва да огледам по обстойно. За сега се доверих на майстора, че са здрави. Гресира каретата.

        П.С. При положение, че и Фронтерата се произвежда в Англия, макар да е спряна от производство 2003 г. Не намирам сайт за продажба на части за Фронтера. Сигурно щ'то не се чупи и нямат клиенти?

        Коментар


        • #34
          До: Гумено каре на кардана

          Често кардана се разбалансира от неграмотни майстори които като сменят карето не бележат частите на кардана и после го сабират както им доиде.
          Приятелите може и да са фалшиви но враговете винаги са истински....

          Коментар


          • #35
            До: Гумено каре на кардана

            Само за информация... неоригиналното "гумено каре" за 80 лв. което монтирах преди няколко месеца изкара цели 2000 километра. Купих друго за около 320 лв и наистина има разлика в материала. Вече минах около 1000 км с новото каре и се надявам да е о.к.

            Поздрави,
            Bonso
            Кара: само "кошници"
            Opel Frontera 2.4i, Ford Capri 2.8i

            Коментар


            • #36
              До: Гумено каре на кардана

              В момента се предлага демпфер в магазин Опел на ул. Козлодуй на цена от 103 лв. Твърдят, че е оригинално от Англия. А дали е така? Как да съм сигурен че е истинско!
              Nissan Pathfinder 4.0L

              Коментар


              • #37
                До: Гумено каре на кардана

                Първоначално публикуван от EWGENI AWRAMOW Преглед на мнение
                В момента се предлага демпфер в магазин Опел на ул. Козлодуй на цена от 103 лв. Твърдят, че е оригинално от Англия. А дали е така? Как да съм сигурен че е истинско!
                Дай малко повече инфо за тоя Демпфер,че аз вече сменям 10то каре.гумено или успокоител квот му викате.
                sigpic

                Коментар


                • #38
                  До: Гумено каре на кардана

                  За съжаление не мога да приложа снимки, но на оригиналното ми има щампа - "GM" и доста други надписи. Материала е по-твърд /или с времето е станал такъв/ . Ако имаш възможност занеси твоя оригиналния и ги сравни на място - иначе си е "божа работа"

                  Коментар


                  • #39
                    До: Гумено каре на кардана

                    Първоначално публикуван от Oldman Преглед на мнение
                    За съжаление не мога да приложа снимки, но на оригиналното ми има щампа - "GM" и доста други надписи. Материала е по-твърд /или с времето е станал такъв/ . Ако имаш възможност занеси твоя оригиналния и ги сравни на място - иначе си е "божа работа"
                    Такива оргинални карат по 5000км.Взимал съм и такива.Този отговор към кой е.
                    sigpic

                    Коментар


                    • #40
                      До: Гумено каре на кардана

                      Може би най-добрия вариант е на колегата Kuzdov, но не знам как става поръчката в този сайт.
                      Nissan Pathfinder 4.0L

                      Коментар


                      • #41
                        До: Гумено каре на кардана

                        Необходима е регистрация и кредитна карта. А, и да знаеш английски не е зле..... Доставката е за около седмица-две и са много коректни. Разгледай сайта и ако си харесаш нещо, обади се и ще го поръчаме.
                        "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                        Неизвестен мъдрец

                        Коментар


                        • #42
                          До: Гумено каре на кардана

                          Първоначално публикуван от Евгени turboto Преглед на мнение
                          Такива оргинални карат по 5000км.Взимал съм и такива.Този отговор към кой е.
                          "В момента се предлага демпфер в магазин Опел на ул. Козлодуй на цена от 103 лв. Твърдят, че е оригинално от Англия. А дали е така? Как да съм сигурен че е истинско! "

                          На този пост отговарях, а под "оригинално" имах предвид за първично вграждане, едва ли в Италия са го сменяли.

                          Коментар


                          • #43
                            До: Гумено каре на кардана

                            Не се лъжи и не давай 100 лева на мошениците. Тия "оригинали" ако ги поискаш за Омега се предлагат за 30-40 лева и карат по няколко стотин до няколко хиляди километра на Фронтера. Моето го купих за 35 лева като им казах, че е за Омега. От същия магазин, но 2 години по-късно същото се опитаха да ми го пробутат за 80 лева, но за Фронтера.... Като им разясних, че вече съм се возил на тоя влак, взеха да мънкат и да се оправдават, че това им излизало по каталозите. По-добре си поръчайте от Падок. Със сигурност е "по-оригинално" от тия боклуци.
                            "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                            Неизвестен мъдрец

                            Коментар


                            • #44
                              До: Гумено каре на кардана

                              Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                              Не се лъжи и не давай 100 лева на мошениците. Тия "оригинали" ако ги поискаш за Омега се предлагат за 30-40 лева и карат по няколко стотин до няколко хиляди километра на Фронтера. Моето го купих за 35 лева като им казах, че е за Омега. От същия магазин, но 2 години по-късно същото се опитаха да ми го пробутат за 80 лева, но за Фронтера.... Като им разясних, че вече съм се возил на тоя влак, взеха да мънкат и да се оправдават, че това им излизало по каталозите. По-добре си поръчайте от Падок. Със сигурност е "по-оригинално" от тия боклуци.
                              Можеш ли да ми кажеш дали все още това каре от Падок е здраво? И ако да колко километра си минал с него? Мерси

                              Коментар


                              • #45
                                До: Гумено каре на кардана

                                Преди около месец го преглеждах за последно и няма признаци за напукване или скъсване. Минал съм към 10-15 000 км без хард изпълнения, само асвалт и лек офф.
                                "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                                Неизвестен мъдрец

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X