Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мнения за Сузуки RMX

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Мнения за Сузуки RMX

    В тази тема бих искал хората, които са пробвали RMX серията на Сузуки да споделят впечатления.

    Като насоки - за да не е много обща темата:

    1. Какви сервизни интервали има мотора?
    2. Къде могат да се намерят части?
    3. Става ли за по-тежък офроуд /RM е крос линията на Сузуки и това може да не е най-умния избор/
    4. Модел подходящ за човек от 75-85 кг. и ръст 189 см. (новак) /125 vs 250/
    5. По-често срещани проблеми.
    6. По-подходящи модели /ясно, че модел 2007/8 е най-добрия избор... но за сега не мисля, че оправдано да харча 13800 лева за хоби/.
    7. Основни разлики между DR-Z, RM-Z и RMX. /това май няма, кой да го обсъжда, но все пак.../

    Мнения от типа: "много е хубав, ама ти си вземи еди-к'ва-си-марка/модел 125/250ца", моля не поствайте - обсъжда се конкретно модел/марка!

    Благодаря!
    Последно редактирано от господин никой; 14-03-08, 13:38. Причина: typo...

  • #2
    До: Мнения за Сузуки RMX

    Първоначално публикуван от mr_n00n3 Преглед на мнение
    В тази тема бих искал хората, които са пробвали RMX серията на Сузуки да споделят впечатления.

    Като насоки - за да не е много обща темата:

    1. Какви сервизни интервали има мотора?
    2. Къде могат да се намерят части?
    3. Става ли за по-тежък офроуд /RM е крос линията на Сузуки и това може да не е най-умния избор/
    4. Модел подходящ за човек от 75-85 кг. и ръст 189 см. (новак) /125 vs 250/
    5. По-често срещани проблеми.
    6. По-подходящи модели /ясно, че модел 2007/8 е най-добрия избор... но за сега не мисля, че оправдано да харча 13800 лева за хоби/.
    7. Основни разлики между DR-Z, RM-Z и RMX. /това май няма, кой да го обсъжда, но все пак.../

    Мнения от типа: "много е хубав, ама ти си вземи еди-к'ва-си-марка/модел 125/250ца", моля не поствайте - обсъжда се конкретно модел/марка!

    Благодаря!

    От начина по който си задал въпросите ми е ясно, че изобщо нищо не знаеш за модела и понеже аз съм собственик на такъв от повече от година ще опитам да дам някакво мнение.

    Малко история: Произвежда се от 1989 до 1998 (някъде пише и до 2000), но това е различно за различните пазари. През 1995 са правени промени по модела - нови спирачки и окачване и други по-дребни неща. За Щатите модела е различен от този за Япония.


    Сервизни интервали .... ... това да не е служебна кола бре
    На моя сервизните интервали са му по-нарядко След последните мотокрос тренировки мога да кажа, че е доста здрав мотор.

    Части къде се намират? Ами във форума някой доставяше всякакви части за сузуки.

    РМХ250 става за тежък офроуд стига да може да вдигаш 120 кила, защото на мен ми е малко трудно.

    Не съм чувал да има модел РМХ125.

    Основния проблем са клапите на изпускателния отвор на цилиндъра. Ако вече не са се скапали - искат често почистване за да не се скапват. Това важи и за РМ моделите.

    Основните разлики между DR-Z, RM-Z и RMX са... ам'че това са съвсем различни мотори. Приликата им е че са Сузуки. РМХ250 е ДВУТАКТОВ мотор !!!
    2010 CRF 250 R

    Коментар


    • #3
      До: Мнения за Сузуки RMX

      Първоначално публикуван от Димитър Преглед на мнение
      ...
      Издави рибата - покорно благодаря! Това е почти всичко, което ме интересуваше. Цена от 2700-3000 лева резонна ли е? И как е разпределена мощноста? Мотора не видях да има някакви външни белези от падане, за какво друго да гледам? Ако е двутактов как работи и какво излиза от ауспуха - освен това?

      П.С. Каква е разликата от японския до американския модел?
      Последно редактирано от господин никой; 14-03-08, 14:33. Причина: Добавка...

      Коментар


      • #4
        До: Мнения за Сузуки RMX

        Първоначално публикуван от mr_n00n3 Преглед на мнение
        Издави рибата - покорно благодаря! Това е почти всичко, което ме интересуваше. Цена от 2700-3000 лева резонна ли е? И как е разпределена мощноста? Мотора не видях да има някакви външни белези от падане, за какво друго да гледам? Ако е двутактов как работи и какво излиза от ауспуха - освен това?

        П.С. Каква е разликата от японския до американския модел?
        Толко много въпроси за толкова кратко време

        Цената според състоянието. 2700 бива.
        Ако е двутактов работи като двутактов Т.е. ако не знаеш как трябва да работи - с обяснения по интернет едва ли ще разбереш. Слушаш за тракания, стържения, звънтящи звуци. Е такива работи.
        От аспуха излиза пушек. Понякога излизат и части от буталото

        Ако гледаш един жълт РМХ250 в мобилето който пише че е в Казанлък - на мен ми харесва - взимай го и после му мисли.
        Последно редактирано от Димитър; 15-03-08, 21:53.
        2010 CRF 250 R

        Коментар


        • #5
          До: Мнения за Сузуки RMX

          Първоначално публикуван от Димитър Преглед на мнение
          ...
          Четеш мисли! Само да успея да се вредя - че с тая програм дето я имам...

          Коментар


          • #6
            До: Мнения за Сузуки RMX

            Предлагат ми един RMX за цена около 1000 лв. , но без:

            -резонатор
            -капак за магнета
            -развалено или обаркано запалване
            -избелели кори
            -стоял на дъжд и слънце

            Според това което няма и това, че не се знае състоянито му в двигателя заслужава ли си????
            Kawasaki KDX 220 R (Jabcho tuning)>Gas Gas EC300>Beta 300RR

            Коментар


            • #7
              До: Мнения за Сузуки RMX

              Първоначално публикуван от Ivan Minkov Преглед на мнение
              Предлагат ми един RMX за цена около 1000 лв. , но без:

              -резонатор
              -капак за магнета
              -развалено или обаркано запалване
              -избелели кори
              -стоял на дъжд и слънце

              Според това което няма и това, че не се знае състоянито му в двигателя заслужава ли си????
              Че те ти предлагат резервни части и то не тези които са по ценни.Дали ще можеш да го окомплектоваш.Ако е стоял на дъжд без свещ и ако е влязла вода в цилиндъра знаеш за какво става въпрос.Резонатор от къде.Не си връзвай здрав пръст.

              Коментар


              • #8
                До: Мнения за Сузуки RMX

                Първоначално публикуван от Ivan Minkov Преглед на мнение
                Предлагат ми един RMX за цена около 1000 лв. , но без:

                -резонатор
                -капак за магнета
                -развалено или обаркано запалване
                -избелели кори
                -стоял на дъжд и слънце

                Според това което няма и това, че не се знае състоянито му в двигателя заслужава ли си????
                давам 500лв. за този .. част от мотор
                даже 600лв. давам
                2010 CRF 250 R

                Коментар


                • #9
                  До: Мнения за Сузуки RMX

                  След 96-а година RMX-а е с пластмасов резервоар около 54коня и с 10-15 килограма по лекАко ми допадне някой запазен екземпляр въобще няма да се чудя дали да го взема въпреки че сузуки нещо не ме кефят.Иначе от японските двутактови това е най лекия и силен екземпляр като изключим двутактовата хонда която за мен поне е най неподходящия мотор за ендуро.
                  Последно редактирано от iva_kx; 18-03-08, 20:03.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Мнения за Сузуки RMX

                    Първоначално публикуван от Николай Преглед на мнение
                    След 96-а година RMX-а е с пластмасов резервуар около 54коня и с 10-15 килограма по лекАко ми допадне някой запазен екземпляр въобще няма да се чудя дали да го взема въпреки че сузуки нещо не ме кефят.Иначе от японските двутактови това е най лекия и силен екземпляр като изключим двутактовата хонда която за мен поне е най неподходящия мотор за ендуро.

                    Модела за САЩ и Европа е с пластмасов резервоар още от 1989 и всъщност си е кросовия 1989 РМ250 с някои допълнителни неща като меко окачване, по-тих и по-тежък аспух, по-дебела гарнитура на главата, фар, километраж и др. подобни. Модела за Япония и Австралия доколкото знам е като моя - с метален резервоар, главата е различна и е с термостат, ауспуха се захваща към цилиндъра с болтове а не е с пружини, пластмасите на радиаторите и тези отзад са с друга форма, двигателя е с разделно мазане и други дребни неща за които сега не се сещам. Този модел конструктивно и на външен вид пък е като 1993 РМ250. След 1996-та модела го модернизират и го докарват като 1996 РМ250.
                    Справки - интернет
                    Разглеждал съм обяви за РМХ250 в Ebay в Англия и честно казано ми се искаше да подпаля веднага джапанките натам.
                    Последно редактирано от Димитър; 15-03-08, 00:34.
                    2010 CRF 250 R

                    Коментар


                    • #11
                      До: Мнения за Сузуки RMX

                      Има ли начин да се окачи пластмасов резервоар на мястото на металния? И само това ли е разликата? По-горе ставаше въпрос за клапаните - това само с отваряне на двигателя ли може да се провери? Нещо - звуци, специфично поведение при мотора? Ако са 'заминали' колко горе-долу са новите?

                      П.С. Manual за Suzuki RMX 1989-1996 - линка е от директорията на Явор от форума!
                      Последно редактирано от господин никой; 26-03-08, 16:06. Причина: Добавка...

                      Коментар


                      • #12
                        До: Мнения за Сузуки RMX

                        Първоначално публикуван от mr_n00n3 Преглед на мнение
                        Има ли начин да се окачи пластмасов резервоар на мястото на металния? И само това ли е разликата? По-горе ставаше въпрос за клапаните - това само с отваряне на двигателя ли може да се провери? Нещо - звуци, специфично поведение при мотора? Ако са 'заминали' колко горе-долу са новите?

                        П.С. Manual за Suzuki RMX 1989-1996 - линка е от директорията на Явор от форума!
                        Това за пластмасовия резервоар го мисля отдавна, но от 1994 РМ250. Някой ако знае такъв мотор нека да каже.Трябва ми резервоара само за проба. От РМХ250 не става - съвсем друг е.

                        Клапаните всъщност са клапи Чува се едно специфично цъкане когато буталото ги удря. Може да се провери със сваляне на аспуха и със зъболекарско огледалце да се погледне от вътрешната страна на цилиндъра дали повърхността на клапите която е към буталото е излъскана или си има нормалния нагар. Това дава предства дали са удряни от буталото, но не е знак че са съвсем здрави. Само пълно отваряне дава представа за състоянието на системата.
                        Новите са скъпички.
                        2010 CRF 250 R

                        Коментар


                        • #13
                          Моля за съвет относно Сузуки Рм 250

                          Здравейте. Искам да науча всичко по-важно за този модел или по конкретно за този
                          Интересува ме този, който е в мобиле РМ ли е? Крос ли е или Ендуро?
                          Колко му е приблизителния разход на гориво на РМ 250сс при спокойно каране по горските пътища и тук-там раздаване на газ?
                          Откриват ли се и скъпи ли са му частите? Самият модел има ли точно определени части или други места, които се развалят по бързо и които трябва да се гледат при огледа?
                          Надявам се да пускам тема, която вече съществува
                          Ще съм благодарен на каквито и да е отговори и критики за некоректно зададени от мен въпрови!
                          Suzuki TS 200R - 1996, Suzuki Dr 250 SHC - 1991, Suziki RMZ 450 - 2007, Yamaha YZ 450F - 2010...

                          Коментар


                          • #14
                            До: Моля за съвет относно Сузуки Рм 250

                            Първоначално публикуван от Chaveto Преглед на мнение
                            Здравейте. Искам да науча всичко по-важно за този модел или по конкретно за този
                            Интересува ме този, който е в мобиле РМ ли е? Крос ли е или Ендуро?
                            Колко му е приблизителния разход на гориво на РМ 250сс при спокойно каране по горските пътища и тук-там раздаване на газ?
                            Откриват ли се и скъпи ли са му частите? Самият модел има ли точно определени части или други места, които се развалят по бързо и които трябва да се гледат при огледа?
                            Надявам се да пускам тема, която вече съществува
                            Ще съм благодарен на каквито и да е отговори и критики за некоректно зададени от мен въпрови!
                            Модела е RMX 250 - за съжеление така и не ми стигна времето да отида да го огледам... Иначе имаше тема по въпроса с ТОЧНО ТОЗИ МОТОР!!! ЦЪК

                            Айде успех - дано поне на теб да ти излезе късмета

                            Коментар


                            • #15
                              До: Моля за съвет относно Сузуки Рм 250

                              Първоначално публикуван от mr_n00n3 Преглед на мнение
                              Модела е RMX 250 - за съжеление така и не ми стигна времето да отида да го огледам... Иначе имаше тема по въпроса с ТОЧНО ТОЗИ МОТОР!!! ЦЪК

                              Айде успех - дано поне на теб да ти излезе късмета
                              Един приятел се интересува, не е за мен
                              Много ти благодаря и се извинявам, че пуснах повторно такава тема.
                              Може да бъде заключена.
                              Suzuki TS 200R - 1996, Suzuki Dr 250 SHC - 1991, Suziki RMZ 450 - 2007, Yamaha YZ 450F - 2010...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X