Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мнения за Сузуки RMX

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Мнения за Сузуки RMX

    Много корави мотори са тия RMX-ове. Единственото което е лошо при тях е голямото им тегло и по-старата концепция.
    Наистина в тази криза човек трябва да се замисли над масрафа който отива по един мотор, а тук много пъти сме коментирали че новите 4Т са си максимално изстискани откъм килограми, мощност на двигателя, което пък от своя страна се отразява на джоба. Неможе хем да е лек хем да е мощех хем почти да не иска поддръжка и в същото време да е 4Т, тогава изхода е само един 2Т.
    Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

    Коментар


    • #47
      До: Мнения за Сузуки RMX

      рмх са е чудесен мотор както вече сме говорили в темата..лично аз си мечтая отдавна за рмх 250 но от последните произведени модели..има го само в австралия и океания.. рамата му е от новите рм-96-2000 а двигателя си е като на старите рмх ове
      ..като знам какво окачване страхотно имат сузукитата от тези години /първите серийни шова с твин чембър/ а и с тези рами /копирани са от хондите от ерата преди алу рамата..което според мнозина включително и мен е най удобната рамка правена за мотоциклет/..та си мисля че това ще е супер моторче а и най вероятно цените му ще са нормални ..все пак е 10 годишен модел

      ще намеря снимка да го видите
      Последно редактирано от mitkov; 16-02-10, 10:30.

      Коментар


      • #48
        До: Мнения за Сузуки RMX



        ето го въпросният модел за който говорех в горният пост ,пак е няколко разновидности..този е от за австралия модификацията, те са с по голям пластмасов резервоар и без микс помпи за маслото



        ..ето го с метален резервоар ..от иран има доста такива снимки



        ..този пак с метален резервоар по асвалтов вариант ..от англия..но имайте предвид че и там се внасят от япония 2 ра ръка мотори този може да е попаднал там а да си е за японският пазар



        ..както виждате този има и помпа за микс на маслото докато австралийският спортен модел няма





        ..но пак е красавец



        ..ето сравнете го със стандартният рмх ..който сме свикнали да виждаме и който е на база -рм от преди 96 та !



        ..пак екземпляр от иран..това е най новата снимка в байк пикс на този модел



        а това е най новият от моделите за европейският пазар /снимката е от португалия/..те са на база старият рм а се произвеждат до към мисля 99 та
        като по същото време в океяния се предлага модела с новата рама


        ето го стриит легал от австралия
        Последно редактирано от mitkov; 16-02-10, 11:47.

        Коментар


        • #49
          До: Мнения за Сузуки RMX

          Има ги и в синя разцветка:


          Както и с друг заглушител вместо "топуза":



          Ето тук може да се проследи развитието на моторите на Сузуки:
          http://www.suzukicycles.org/All-Suzu...ki_models.html

          А от снимките който Митков е показал прави впечатление, че всичките са със стандартния резонатор и са доста натруфени с разни мигачи, огледала, стоики за номер и т.н. което доста ги отежнява, а си излизат така от завода.Има РМХ-и по 108кг който след премахването на тези неща сигурно ще станат към 105кг което си е приемливо за 10 годишен мотор според мен.
          Иван Маринов
          Suzuki RMX 250 '92 - sold / Yamaha XTZ 750 Super Tenere '91 - sold / KTM EXC 250 2t '06 - sold
          ЕНДУРО ВАРНА

          Коментар


          • #50
            До: Мнения за Сузуки RMX

            А ето и един от България. Много вървеше и беше много икономичен.











            2010 CRF 250 R

            Коментар


            • #51
              До: Мнения за Сузуки RMX

              Колега от кой модел мотоциклет е задния калник ,много добре му е паснал и има ли нужда от някакви преправки,прилича ми на RM 96-00г. Има ли го син или ти си го боядисал.
              Последно редактирано от viki terzieva; 19-02-10, 09:00. Причина: правопис

              Коментар


              • #52
                От: Мнения за Сузуки RMX

                Имам въпрос. Когато запаля мотора( Сузуки рмх) студен от отдушника на клапите почва да пуши. Нормално ли е това?

                Коментар


                • #53
                  От: Мнения за Сузуки RMX

                  Първоначално публикуван от scar_tissue Преглед на мнение
                  Имам въпрос. Когато запаля мотора( Сузуки рмх) студен от отдушника на клапите почва да пуши. Нормално ли е това?
                  Да.
                  2010 CRF 250 R

                  Коментар


                  • #54
                    От: Мнения за Сузуки RMX

                    Благодаря за отговора.Имам още един въпрос. Защо клапите на 4 и 5 скорост отварят трудно. иначе в ниските и средните на всяка скорост е добре, но на тези предавки не иска да ги отваря всеки път и мотора "тепа" на място?

                    Коментар


                    • #55
                      От: Мнения за Сузуки RMX

                      Първоначално публикуван от scar_tissue Преглед на мнение
                      Благодаря за отговора.Имам още един въпрос. Защо клапите на 4 и 5 скорост отварят трудно. иначе в ниските и средните на всяка скорост е добре, но на тези предавки не иска да ги отваря всеки път и мотора "тепа" на място?
                      Вероятно клапите или механизма който ги задейства не се движат свободно.
                      На ниските предавки двигателя се развърта по-бързо и затова не се усеща много "задържането".
                      2010 CRF 250 R

                      Коментар


                      • #56
                        От: Мнения за Сузуки RMX

                        Мотора наистина е много добър само че малко трудно му се намират части.говорим за RMX 250 1998г трябва ми маховик но немога да намеря никъде има го само в сузики но цената му е 600 лв ако някои има предложения от къде мога да намеря същия или ако става от друг мотор нека пи6е или още по добре да се обади 0898606818 Емил.благодаря предварително.

                        Коментар


                        • #57
                          От: Мнения за Сузуки RMX

                          Колеги здравейте наскоро си купих и аз сузуки рмх 250 но има проблем с карбуратора понеже е седял доста време без дасе кара и вътре всичко е корозирало също такаи гименото уплътнение наиглата на поплавъка също е изгоряло но не уплътнението на самата игла атова което е на пластмасата отвънка където влиза иглата откъде мога да намеря резервни части закарбуратора

                          Коментар


                          • #58
                            От: Мнения за Сузуки RMX

                            Това е най-обикновен 0-пръстен .

                            Коментар


                            • #59
                              От: Мнения за Сузуки RMX

                              Първоначално публикуван от pe6o74 Преглед на мнение
                              Това е най-обикновен 0-пръстен .
                              Мерси колега а също така да знаеш от къде мога да намеря ремонтен комплект за карбуратора.?

                              Коментар


                              • #60
                                От: Мнения за Сузуки RMX

                                Първоначално публикуван от pe6o74 Преглед на мнение
                                Това е най-обикновен 0-пръстен .
                                Мерси колега и все пак от къде мога да намеря части за този модел че тук във велико търново ги няма никак.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X