Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мнения за Сузуки RMX

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Мнения за Сузуки RMX

    Да грешката е моя.Става въпрос за винта за въздуха. 2-3 оборота развит.Мерси много.Ще пробвам след малко може би.Хмм иглата като я бях оставил на 3тото деление и ми харчеше ужасно много бензин, но ще го пробвам пак.Може в мен да е била грешката (най-вероятно).

    Митков лично аз се шегувах за рекламата на ФМФ.На мен също не ми харесва, че някой от старите членове на форума започнаха все по-рядко да се включват в темите.Много съм научил от Вас и имам още доста да уча.
    Иван Маринов
    Suzuki RMX 250 '92 - sold / Yamaha XTZ 750 Super Tenere '91 - sold / KTM EXC 250 2t '06 - sold
    ЕНДУРО ВАРНА

    Коментар


    • #32
      До: Мнения за Сузуки RMX

      ..между другото ..понеже стана въпрос ..ако трябва да сравняваме кдх 220 и рмх 250..все пак по готиния като за любителско ендуро а и по здравия от двата си остава кдх са ..лично за мен е и по забавният от двата за каране
      а и кдх се произвеждаше от 95 та до миналата година без изменения ..докато рмх са бе спрян от производство около 2000 та година ..така че сигурно има защо..все пак ако ще карате и крос в свободното време и като се вземе и в предвид трудното намиране на кдх 220 R о ве ..пак в ценовия диапазон около 3000лв рмх са си остава едно от най изгодните предложения..разбира се с всички рискове на купуването на неща втора трета и тн употреба

      Коментар


      • #33
        До: Мнения за Сузуки RMX

        Добър денкато за начало искам да разбера малко повече за този модел http://www.mobile.bg/pcgi/main.cgi?t...616&f1=details
        До колкоторазбрах от писаното от Димитър модела е от американските.

        ПП: и цената му е 3300лв.

        МНОГО СЪМ МУ НАВИТ
        Aprilia RX 125=>KTM EXC 200=>VW Golf Mk3 TDI...
        Gas Gas EC 200

        Коментар


        • #34
          До: Мнения за Сузуки RMX

          Не вярвам, че е 1998. Иначе и аз го поогледах, а и мотора /като модел/ не е зле - просто е по-старичък.

          Коментар


          • #35
            До: Мнения за Сузуки RMX

            Ей тези южняци, сигурно са оперирани от чувство за хумор.
            Колко ли ухилени човечета трябва да сложа, за да разберат че се шегувам?

            По темата - според мен РМХ-а е с по-добра крива на мощността от КДХ-а за ендуро. Поне на VaHk0 РМХ-а сравнен с моя КДХ. Сузукито върви като 4т мотор - няма кик и във всички обороти ускорението е плавно. Което за катерене на наклони е голямо предимство. Вярно че е по-тежък и не спира.
            Последно редактирано от Ivan_J; 06-09-08, 10:57.

            Коментар


            • #36
              До: Мнения за Сузуки RMX

              Аз мисля, че е от 1998г.Дават ги по-леки (108кг уж).Тъй като го гледам по снимки даже май си е и японския модел, точно от 98ма (от 97ма го дават с друга манивела май).Ходи го гледай, покарай го и така.

              Ааа адаш моя ще го правя да спира.
              Иван Маринов
              Suzuki RMX 250 '92 - sold / Yamaha XTZ 750 Super Tenere '91 - sold / KTM EXC 250 2t '06 - sold
              ЕНДУРО ВАРНА

              Коментар


              • #37
                До: Мнения за Сузуки RMX

                Или е 97 или е 98... Само в тея двете години го произвеждат с тази нормалната предница(както впрочем и кросака RM, през 97 и 98 е с тази предница), преди това и след това е с обърната предница.
                А и колегата щом казва, че и по манивелата се различават значи нещата са ясни за годината...

                Коментар


                • #38
                  До: Мнения за Сузуки RMX



                  Мощност (к.с.) - 60 к.с.
                  ..еее гати ..пак са се пооляли ..много весели неща пишат по тия обяви
                  ..иначе мотора като му гледам задния номер е ..от англия.. не от щатите а там между другото също внасят втора употреба запазени мотори от япония..може би и този да е минал по този път

                  Коментар


                  • #39
                    До: Мнения за Сузуки RMX

                    Първоначално публикуван от drink2much Преглед на мнение
                    Добър денкато за начало искам да разбера малко повече за този модел http://www.mobile.bg/pcgi/main.cgi?t...616&f1=details
                    До колкоторазбрах от писаното от Димитър модела е от американските.

                    ПП: и цената му е 3300лв.

                    МНОГО СЪМ МУ НАВИТ
                    Имаш ли телефона на този човек за мотора,щото обявата е изчезнала от мобилето!ако го имаш пиши го тук
                    KTM EXC 250 2т.1999г/BETA Tehno 250 Trial/KTM EXC 300 2006.

                    Коментар


                    • #40
                      До: Мнения за Сузуки RMX

                      Здравейте за да не отврям нова тема ще питам тук,има ли някаква голяма разлика между сузуки RMX и RM .

                      Коментар


                      • #41
                        До: Мнения за Сузуки RMX

                        Има една много голяма разлика:
                        Единия е Ендуро а другия е Мотокрос
                        KTM EXC 250 2т.1999г/BETA Tehno 250 Trial/KTM EXC 300 2006.

                        Коментар


                        • #42
                          До: Мнения за Сузуки RMX

                          rambo е отговорил на въпроса за разликата между РМ и РМХ.РМа си е кросов мотоциклет, докато РМХа е ендуро.Започнал съм да превеждам една статия за РМХ, но незнам кога ще е завърша.Като е завърша ще е постна тук.

                          Резервоарът на РМХа не е под 10литра.Даже не е 10 литра.Поне на мен ми побира към 11 и нещо.Може би 11,5 литра.Харчалъка на бензин при мен при игла на 1во деление (най-надолу) е към 7,5л на 100км като разбира се според карането ми е стигал и до 9-10.Това са данни от МОЯ мотор, всичко си зависи от жигльорите и регулировката.
                          Иван Маринов
                          Suzuki RMX 250 '92 - sold / Yamaha XTZ 750 Super Tenere '91 - sold / KTM EXC 250 2t '06 - sold
                          ЕНДУРО ВАРНА

                          Коментар


                          • #43
                            SUZUKI RMX 250

                            Карах такъв мотор преди 3 години.И аз като много от вас реших да мина на нещо 4 тактово уж по ново и по добро.Купих кавазаки KX250F от Англия . Но уви приятен е за каране но да не се чупи ,а това се случваше всеки излет.Започнаха едни ремонти ,клапани сегменти карборатор и кво ли не а за пари да не говоря ЦИФРИ.Смених почти всичко с ново но резултат никакъв ,не пали от манивела а клапаните се натягат на всяко каране,скъсах два чифта ботуши от ритане,не пали .Реших си проблема като си купих отново RMX 250 безотказен ,евтина подръжка ,меко окачване,старичак 95г но верен .Пали от раз не сменям клапани и сегменти верен другар на ниска цена .А какво да правя с кавазакито като ми струва 6500 а не мога да взема и 3000? Та съвет от мен за мъжете от средна възраст запалени по този спорт изберете по доброто и да не ви бърка много в джоба SUZUKI RMX 250 -добрия избор

                            Коментар


                            • #44
                              До: SUZUKI RMX 250

                              Ха колко приятно ми стана.И аз от две години и половина вече се нося с един РМХ 250.Като изключим остарялата концепция (което пък всъшност си е главния му минус заради който искам да го сменям) си е перфектен мотор.Каквито предполагам са и аналозите му от другите марки базирани на кросовите им събратя примерно.Първи мотор ми е и мисля че ми даде добър старт в спорта.Евтин като първоначална инвестиция, части се намират също на добри пари и може да се надгражда по него.

                              Мислил ли си да минеш на по-нов, но 2т мотоциклет, във вариант ендуро разбира се (някой КТМ 250 ехс 05+г примерно или гас гас)?

                              А на РМХа, както и друг път е споменавано, основната му поддръжка е да се чистят изпускателните клапи.Това аз го правя поне 2 пъти в годината.Кажи речи на пролет и на есен, понякога се случва на лято и после на зима.

                              Иначе за тунинги по мотора може да се пише доста сякаш.Или поне което знам от Митковците от Харманли е за смяната на резонатора с ФМФ Гнарли за повече мощност в ниски и средни и понеже е доста по-лек от оригиналния (ама то за всяко 2т важи смяната на резонатора).Също така по чуждите форуми се среща и информация за смяната на карбуратора с такъв от по-новите модели (може би твоят е такъв).

                              Важно за РМХа е също да се знае че съществуват няколко модификации за различните пазари и поне моя е модификация за Японския пазар (според номера на рамата).При поръчването на части примерно е добре да се гледат и каталозите за различните години модели.Примерно мотора ако е 92 да се гледат и каталозите на 90-91-93-94 понеже поне при мен има части и от тези години.Шарнир примерно от 91, предница от 92, кошница на съединител от 93 и т.н.Но това са само примери.

                              Извинявам се за разхвърляния пост, но се опитах да бъда обективен и полезен, а съм сигурен че забравям още важни неща за РМХа.
                              Иван Маринов
                              Suzuki RMX 250 '92 - sold / Yamaha XTZ 750 Super Tenere '91 - sold / KTM EXC 250 2t '06 - sold
                              ЕНДУРО ВАРНА

                              Коментар


                              • #45
                                До: SUZUKI RMX 250

                                Първоначално публикуван от VaHk0_ Преглед на мнение
                                ...................................
                                Благодаря за полезната информация относно модела.Мисля си за по нов 2т но нека е японски нещо не са ми по сърце други производства
                                Последно редактирано от Chinela; 15-02-10, 07:54.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X