Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мнения за Сузуки RMX

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Мнения за Сузуки RMX

    Още като купувах моя РМХ250 установих , че предната спирачка не държи както трябва. Това май е недостатък на модела.
    Направих си един експеримент като сложих спирачно апаратче от 1997РМ125 и се оказа, че спирачката започва да работи много добре. Сега съм инсталирал преден спирачен апарат от CRF450 и както може да се очаква резултата е много добър. Мотора вече може да се изправя на предна гума почти без усилие на пръстите на дясната ръка
    Благодарение на Митков имам приготвен усилен маркуч с метална оплетка и като го инсталирам предполагам, че ще получа предна спирачка която работи като на модерен кросов мотор.
    2010 CRF 250 R

    Коментар


    • #17
      До: Мнения за Сузуки RMX

      Преди около месец направихме едно леко походче по черни полски и горски пътища, дълго около 100км. Установих, че РМХ250 горе-доло върви колкото EXC200 и RM250, стига да може да подържаш темпото де
      По асфалта си направихме експеримент: 1994РМХ250 и 2002РМ250 от 60км/ч врътваме газта докрай и държим до към 130км/ч. Въпреки мазното си дърпане РМХ-а вървеше заедно с РМ-а Само да спомена, че и двата мотора са настроени и подготвени. Сега ще слагам и резонатор ФМФ Гнарли, да видим какъв ще е ефекта (освен намаляне на теглото).
      2010 CRF 250 R

      Коментар


      • #18
        До: Мнения за Сузуки RMX

        Дааааааааааааааааа........ супер.Най-сетне ... от кога чаках такъв пост.
        Аз на моя РМХ му мисля мнооого "лоши" неща.С нетърпение очаквам да споределиш какъв е резултата.
        Мисля си за друга предница (мойта е с много язви), друга предна спирачка, друг резонатор, евентуално и за пластмасов\стъклопластов резервоар (за това трябва да ми дадете малко акъл струва ли си и кой би се справил кадърно с изработката).

        П.П.Еее напоследък доста хора директно или индиректно ми казват "Прави тунинг и не мисли за КТМ 200 ЕХС!"
        Иван Маринов
        Suzuki RMX 250 '92 - sold / Yamaha XTZ 750 Super Tenere '91 - sold / KTM EXC 250 2t '06 - sold
        ЕНДУРО ВАРНА

        Коментар


        • #19
          До: Мнения за Сузуки RMX

          Ъъъъъм, момчета доста ме надъхвате и аз да почна да си правя разни работки по мотора Първо мисля да започна с ново буталце Искам да попитам само за тоя резонатор на FMF разбрах, че мотора почвал да върви повече в ниски, а как се отразява това на средните или на високите
          [FONT=Arial Black][SIZE=4][COLOR=Red]ЕНДУРО ВАРНА[/COLOR][/SIZE][/FONT]

          Коментар


          • #20
            До: Мнения за Сузуки RMX

            Първоначално публикуван от lancerpor Преглед на мнение
            ...Искам да попитам само за тоя резонатор на FMF разбрах, че мотора почвал да върви повече в ниски, а как се отразява това на средните или на високите
            На средните и високите също трябва да върви по-добре с FMF аспух. Досега на колкото мотори Митков е слагал такъв аспух, винаги е имало голям положителен ефект. Двигателя запова да отговаря на газта много по-добре.
            2010 CRF 250 R

            Коментар


            • #21
              До: Мнения за Сузуки RMX

              ..с ауспух фмф -всички 2 тактови мотори които съм пробвал до сега има голямо подобрение..специално за ендуро моделите дава и много голяма разлика в килата на мотора защото оригиналните са супер тежки обикновенно.
              -иначе как мислите цънзър като мене или краси ще даде 500 лв за ауспух при положение че мотора са ми го дали с два
              фмф а си заслужава всяка стотинка
              а специално пък за рмх..днеска у димитър гледах фмф а за рмх ..тежи няколко кила по малко от оригиналния ..или поне така ми се стори ще ги претеглим тия дни и ще ви кажем точните цифри но тежи по малко от половината спрямо оригиналния
              а за вървенето..препоръчвам ви изпадне ли ви фмф 2 тактов ауспух за мотора ви-веднага го сменяйте- ще разберете какъв мотор всъщтност имате
              аз лично моя мотор с оригиналния ауспух..хич не ща да го карам, с фмф а ..не знам дали е по бърз но е много много по кеф да се кара-отговаря веднага на газта и върви на всякакви обороти осезаемо по добре освен това -дзънка с един "факчъри" 2 тактов супер приятен саунд

              що се отнася до рмх са като модел..за тия пари /около 3000лв/ общо взето няма по свестен мотор става за всякакъв вид оффроуд и по хард и по софт..че и за мотокрос даже освен почистване на клапите няма никакви други специфични неща ..части..много много не ви трябват защото това е много здрав мотор..ако не е човъркан от "разбирачи" преди това разбира се спрямо моделите на кдх ..е по мотокрос ориентиран докато кдх совете са по трайл мотори
              а рмх са е заводски преработен за ендуро кросов мотор

              Коментар


              • #22
                До: Мнения за Сузуки RMX

                Еее това за ФМФ-ите си беше яка реклама.Аз и без това съм си харесал на Димитър резонатора който продава.


                П.П.Митков айде идваите тук за BEACH ENDURO VARNA да го видим и на Варненска земя тоя КТМ.Ще ви намерим по-наблизко до трасето място за нощувки.
                Иван Маринов
                Suzuki RMX 250 '92 - sold / Yamaha XTZ 750 Super Tenere '91 - sold / KTM EXC 250 2t '06 - sold
                ЕНДУРО ВАРНА

                Коментар


                • #23
                  До: Мнения за Сузуки RMX

                  бе не е реклама вярно си е .. не ви карам да си купувате..просто ви споделям досегашните си наблюдения

                  Коментар


                  • #24
                    До: Мнения за Сузуки RMX

                    Първоначално публикуван от mitkov Преглед на мнение
                    що се отнася до рмх са като модел..за тия пари /около 3000лв/ общо взето няма по свестен мотор
                    Айде сега, хвали кдх-а докато го продаде, сега взе да хвалиш рмх-а.
                    Голям търговец е тоя Митков

                    Коментар


                    • #25
                      До: Мнения за Сузуки RMX

                      Първоначално публикуван от VaHk0_ Преглед на мнение
                      Еее това за ФМФ-ите си беше яка реклама.Аз и без това съм си харесал на Димитър резонатора който продава...
                      Много телевизия гледате и все реклами са ви в главите

                      Айде малко факти от които и аз останах очуден:
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1000829.jpg
Прегледи:1
Размер:113.9 КБ
ID:5064180 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1000828.jpg
Прегледи:1
Размер:109.9 КБ
ID:5064181


                      Между другото Митков не продава РМХ и няма да получи никаква комисионна от продажбата на моя РМХ
                      Сега не мога една добра дума да кажа за този модел защото все ще се намери някой да каже, че е реклама.
                      И все пак - на последното ми участие на мотокрос в с.Горски извор с РМХ250 на старта на първия манш се изстрелях пред един куп наточени нови кросаци и почти цяла обиколка водех, но на един от последните завои дадох повече газ и айде на земята
                      Още когато си взех РМХ250 бях писал че ми идва тежък. Всъщност аз съм прекалено лек де Ако този модел беше с 10 кг. по-лек, нямаше изобщо да се замислям за друг мотор. Сега като пробвах 1998ЕХС125-то мога да кажа , че сузукито има 10 пъти по-хубаво окачване и ми е по удобен, но не ми стигат силите да го нося.
                      Последно редактирано от Димитър; 28-07-08, 15:34.
                      2010 CRF 250 R

                      Коментар


                      • #26
                        До: Мнения за Сузуки RMX

                        Е те минусите на РМХа който аз намирам за минуси са единствено теглото му и предната спирачка.Това и ти си го казал.РМХа и за мен си е един много добър мотор като за годините си (не че съм карал много други де).Щом с ФМФ резонаторчето се смъкват 2 килца и половина и резервоар ако се намери пластмасов или там от каквото ги правят и от там да се смъкнат 2-3-4 килца и от някой друг кабел, мигачи, за по непретенциозните и километражчето ако се махнат ... абе мотора е супер.

                        А за мотокроса и старта ... то си е и до карача бе Митак.Айде вземай 125-цата и идвай и ти във Варна на 16 и 17ти и мотокрос писти си имаме ... 2 тамън - на 20 и на 40км от града.
                        Иван Маринов
                        Suzuki RMX 250 '92 - sold / Yamaha XTZ 750 Super Tenere '91 - sold / KTM EXC 250 2t '06 - sold
                        ЕНДУРО ВАРНА

                        Коментар


                        • #27
                          До: Мнения за Сузуки RMX

                          Първоначално публикуван от VaHk0_ Преглед на мнение
                          ...А за мотокроса и старта ... то си е и до карача бе Митак...
                          Именно. Аз не мога да стартирам добре. Особенно в съревнование с бивши шампиони по мотокрос
                          РМХ250 за мен е един от най-добрите 2Т мотори за дълги преходи без много екстремни елементи. При мен дава разход около 5л./100км. по черно със средно темпо. При по-яко ръчкане качва до към 6л./100км. С този голям резервоар - 9,5литра с едно зареждане може да мине почти 200км.
                          2010 CRF 250 R

                          Коментар


                          • #28
                            До: Мнения за Сузуки RMX

                            9,5 литра ли му е резервоара ... хм моя си мислех, че е 11 литра.Аз повече от 160км не съм минавал с 1 резервоар ... последния път свърши на 145км ама тогава и джетинга както казва Митков не му беше наред и свръзката между заглушителя и резонатора се беше прецакала и ми хвърляше масло от там.
                            На къде да въртя болта за горивото за да регулирам сместа.Знам, че не е толкова проста работата за по интернет ама поне ориентировъчно.Главния жигльор ми е 195 ако е от значение.Иглата на карбуратора е в най-долно положение.Как си го направил твоя така да гори и върви?
                            Иван Маринов
                            Suzuki RMX 250 '92 - sold / Yamaha XTZ 750 Super Tenere '91 - sold / KTM EXC 250 2t '06 - sold
                            ЕНДУРО ВАРНА

                            Коментар


                            • #29
                              До: Мнения за Сузуки RMX

                              Първоначално публикуван от VaHk0_ Преглед на мнение
                              9,5 литра ли му е резервоара ...
                              ...
                              На къде да въртя болта за горивото за да регулирам сместа.Знам, че не е толкова проста работата за по интернет ама поне ориентировъчно.Главния жигльор ми е 195 ако е от значение.Иглата на карбуратора е в най-долно положение.Как си го направил твоя така да гори и върви?
                              Не съм много сигурен за резервоара Помня , че веднъж наливах две по 5 литра туби и от втората остана малко. 11 литра са 3 галона което е много голям резервоар за такъв мотор.

                              За регулирането на карбуратора незнам какво точно да ти кажа. Моите жигльори не ги знам какъв размер са защото на Mikuni означенията не са в метрична система. Иглата ми е на средно положение (3) или едно надоло (4) за състезания. Степените се броят от горния край на иглата надоло.
                              Болт за горивото не знам какво е. Има отстрани винт за фина настройка на въздуха, който го развивам на 1.5-2.5 оборота в зависимост от сезона. Лятото се кара с 2-3 оборота развит винт. ВАЖНО! Филтъра винаги трябва да е чист! Като се задръсти с прахоляци и мотора вече не върви, а започва да гори повече.
                              2010 CRF 250 R

                              Коментар


                              • #30
                                До: Мнения за Сузуки RMX

                                Айде сега, хвали кдх-а докато го продаде, сега взе да хвалиш рмх-а.
                                Голям търговец е тоя Митков
                                ..от рмх са на димитър нито имам някаква печалба ..нито ми дреме дали ще го продаде..даже ако не го продаде скоро съм по на далавера защото един приятел който живее в чужбина ще си идва и иска да кара с нас та ми се щеше да го пазим за него ..

                                ..кдх са пък ..още като го обявих за продаване -веднага се появиха желаещи..иво най напред се свърза с мен и ..естественно го взе

                                ..и въобще не съм никакъв търговец на мотори ДО СЕГА 1 МОТОР НЕ СЪМ ПРОДАЛ С ПЕЧАЛБА
                                даже и на 0 май не съм излизал -винаги е било по евтино от колкото съм ги взимал или ако е било на същата цена то всички подобрения и ремонти са оставали за моя сметка !

                                професията ми е съвсем друга и няма нищо общо с моторите

                                ..просто споделям мнения от опита който имам-казах че рмх 250 за около 3000 е най читавия мотор и не включих кдх220 в класацията защото реално пазар на кдх си 220 р в страната няма-има само 2 бройки или макс 3 в цялата страна докато пазар на рмх си има-има много много такива внесени и за продаване..някои от тях са много раздрънкани но повечето които съм виждал са в много много добро състояние и имам няколко приятели които имат такива /не е само димитър / ..единият от тях го има от много много години и го ползваза тренировъчен за мотокрос така че когато казвам нещо знам защо..но е с такива мнения ще ме откажете въобще и да се обаждам за каквото и да било повече във форума ! ..както и взеха да правят вече много от по старите участници в този форум../за съжаление/ !

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X