Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Обща физическа подготовка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Обща физическа подготовка

    В този ми пост ще споделя мнение за ОФП или обща физическа подготовка.Взаймствал съм тези неща от мои приятели , занимаващи се уселено с мотокрос,добавям малко от спортната си кариера, както и мнения на доктори и диетолози.Понеже няма как да не спомена и някой медикаменти, за да съм толерантен към по младите,, ще изписвам само първата буква от наименованието им , с цел да не насърчавам употребата им.Сами ще разберете , че за добрата физическа подготовка те спомагат 5%.
    За да не задълбавам темата-нека разделим една подготовка на основна и състезателна.За момента , като изключим употребата на растежни хормони и инсулиноподобни фактори-материя , която все още не е известна,спорта изисква тази стратегия,поради редица фактори-издръжливост,сила,баланс между двете и тонус.
    Подготовката в основен период или тогава когато не карате има единствената цел да повиши мускулната маса,червените и белите мускулни влъкна.Червените са красивите -стягането на бицепси , трицепси и корем(абдоминалис),на некой плаж, с цел да не си легнете сам.Белите влакна пък извършват всяко ваше движение,определят скоростта му и силата.Във вашият организъм най-силна е захапката.Идеята е всичко да стане толкова силно.Добър физически източник на тренировка,както и достъпен е фитнес залите.Тренирайте с малко повторения и тежко.Добър показател на тежкото трениране е когато усетите , че мускулът ви почва да "пари' от натрупаната млечна киселина,да направите още 2 повторения.Така ще сте сигурни, че сте натоварили до добър предел мускулът.И в двете подготовки е важно храненето.Това е 75 % от подготовката или с други думи-"Ти си това,което ядеш".Е в основен период яжте по два грама протеин на килограм телесно тегло и по 6 грама въглехидрати.Мазнини също е добре да има-те са като смазването на вашият мотор за организма.Идеята тук е да се покачат килограми-да много от тях ще са мазнинки,но и много ще са мускули.Добър източник на протеин са бялото пилешко месо,яйчените белтъци,рибата,телешкото,изварата.Неподходящи са соевите източници-защото организмът не ги усвоява.Рибата пък дава освен доста протеин,и качествени мазнини.Омега мастни.Добър източник на въглехидрати са оризът,картофите,хляб "Тонус",варива като боб и леща.Бобът го избягвайте-не за друго , ами пак заради жените-иначе може през нощтта да постигнете приом от кеча-задушаващо тръшване.,грах.Тренирайте до 3 пъти седмично,но тежко.Не се притеснявайте да качите килограми-те са необходим и за състезателният период,по нататък ще разберете защо.Пийте течности.Не тренирайте корем в този период-Абдоминалисът (коремът) е бързо навикваща на натоварване мускулна група.Общо взето такива са всички мускулни групи,който извършват повече движение в битието ви-крака и ръце например.Те си искат повечко тренировка и не се плашат от натоварване.Гръб,гърди и крака са големи мускулни групи.Тях тренирайте тежко и им отделете по една тренировка в която да изтощите първо тях.Ръцете и раменете пък са по-малки мускулни групи.Те могат да бъдат тренирани веднага след големите.Примерно в 3 дневен седмичен режим на трениране можете да ги разделите така:1ви ден-гърди и трицепс,2ри ден-гръб и бицепс,трети ден рамо и крака.Трицепсът учавства в натоварването на гърдите и после трябва малко да се донатовари.Бицепсът пък участва в тренировката за гръб.Рамото-там внимавайте с натоварването-има много леснотрошливи костици.Следете за правилното изпълнение на всяко упражнение , както и гледайте да се товарите,за сметка на броят повторения.А бе бъдете кран в този период,но с мисъл и стратегия.Едно скъсване на влакно е болезнено и ви изкарва от играта за дълго време.
    Заблуда е че по време на тренировката изграждате мускулна маса-точно обратното-разрушавате я.Храненето и възстановяването са фактора в който имаме мускулен растеж.Няма да ви засипвам с термини,като "положителен азотен баланс",просто не е нужно да го знаете, но гоним точно това.Разпределете храненията на 4 -едно сутрин-да ви зареди с енергия за целият ден , едно преди тренировка,едно след нея-най важно и обилно хранене,и вечеря .Равни порции.Понеже 2 грама протеин са доста ядене,купете си Гейнер-тва е хранителна добавка,с високо съдържание на протейн ,но и богато на въглехидрати.Пийте по два гейнера-като те са 60 грама от нужните ви протеини.В началото изберете позиция като килограми,която искате да стигнете.И 40 % мазнини не е страшно.Така след три месеца ако спазвате всичко ще стоите масивен и голям , макар и подпухнал.До момента -около 100 дни преди началото на сезона и карането ви, когато е време да станем манекени.В тези 100 дни от едро момче или момиче ще се превърнете в жилав манекен,готов за подвизи из трасетата,както и плажовете.Промяната в тренировката е коренна-тренирайте с леки тежести,но с повече бройки,като включите и аеробика-велоелгометър,бягане,каране на колело,степер.Аеробиката е нещо с което за разлика от тежестите организмът привиква бързо.За тва я правете 3 пъти в седмицата по 30-до 45 минути.20 минути е горе долу,времето в което организмът изхвърля гликогенът, за който ще стане дума по-късно и започва да черпи от мазнините.Вклющчете и ренировката на коремът.него правете като всяка мускулна грпа -веднъж на седмица.За да сваляте мазнини-следете пулсът-при млад човек по време на аеробно натоварване той трябва да е в рамките на 130-160 удара.Повече и по -малко е или претоварване и шок или мързелуване.Добре е да отделите аеробиката сутрин рано на празен стомах.
    Храненето тук е голямата тънкост.И най - изтествания хранителен режим е Аткинсовият.Манекенът Аткинс е открил нещо много просто и гениално.Забелязал е че няма дебел ескимос.Щото те не могат да си набавят въглехидрати.Това ще бъде и основният принциопп на тези 100 дни-въртенето на въгл;ехидратите.Протейнът остава същият като може да се завиши до 2,5 грама на килограм тегло.Разделете храненето на равни порции през 3 часа , като вечер не приемайте никакви въглехидрати.Изместете въглехидратите сутрин.Така до вечерта ще ги изгорите.Избягвайте пържени,тестени и обработени храни.Техните въглехидрати са некачествении съдържат много калории.Яжтъе ориз и овесени ядки.Добавввете в менюто си и зеленчуци.Те са богати на баластнби вечества,засищат и можете да хапвате от тях по много , без да вкарвате много калории.Пийте по много вода-тя ви изчества опт токсините, а и наличието на вода , забуждава организнът ви и той започва да изхвърля подкожната такава.Много хора нямат мазнини,а подкожна вода с малка плътност и това ги прави да изглеждат подпухнали и дебели.Най - лесният вариант да видите имате ли много подкожна вода е да натиснете с палецкожата на ръката си за около 4 секунди.Ако за секунда след като пуснете има леко бяло петно-имате подкожна вода.
    В Аткинсовата диета идеята е да се намалят въглехидратите, за да може да се изразходи гликогенът-вещество в тялото,което ви дава енергия,колкото повече изразходвате гликогенът,толкова повече мазнини черпи организмът ви.Как става това?Никога не го правете рязко това ще стресира организмът и той ще почне да работи на ниски обороти с цел да се съхрани.Резултатът за вас ще е главоболие,безсъние,приолошаване и всичко друго но не и топене.За това намалявайте въглехидратите постепенно.Примерно ако в 1ви ден ядете по 300 грама ориз,в втория - по 200, в третия по 150, в 4тия- 100,в 5тия и 6тия ден го карайте без никакви въглехидрати.В седмия ден ще заредите тялото.Това е прави именно за да шокираме организмът и той да продължи със своето горене.В зедмият ден вдигнете въглехидратите на 400 грама ориз примерно.Но след този ден отново намалявайте и така до следващия седми ден.Важно е да ядете протейнът,заради несправедливостта че когато организмът ви почне да гори-той ще гори 1во мускулните влакна.За това се прави и основният период-за да има какво да се изгаря,все пак в мотокроса си трябва сила и мускули-не е идеята да станете шперплат в екип все пак.Тъй като съхранението на тъкани си е трудна работа,тук може да се използва и стероид.В мотокроса обаче несправедливостта е , че може само един вид , защото повечето такива препарати трупат вода в клетката-резултатът е ниско ниво на подвижност-като културистите.Липса на тонус.Препаратът е В......л и се пие в строиден пирамидален цикъл. Друго ускоряващо горенето и вкарващо много кислород в кръвта е К..........л - лекарство за астаматици.И двете са ви крайно нужни,чак когато изкочите на състезание със Стефан Евертс.
    Ако изберете хранителна добавка за да набавите протеин м,то си вземете с ниско или никакво съдържание на въглехидратри.С горните принципи след 100 дни ще бъдете готров за бой.И като ви кажат Аре размажи ги,Лъв ще имате физиката да го направите.

    НЕВЕРОЯТНАТА ПРЕДМИШНИЦА.Е трябва да се спомене - не я тренирайте в основен период.Дори използвайте фитили в тренировката за гръб за да не я товарите.Тя и прасеца трябва да бъдат прегорели, за да издържат натоварването.В състезателен -мачкайте тенис топки постоянно,въртете макарс тежест,но най ефокасно е да я помпате с лост -вашият фитнес инструктор ще ви каже как става това.

    ТЕСТЪТ НА КУПЪР- Това е поверката на вашият труд до момента.Разширеният тест на Купър включва : 50 коремни преси за минута,50 лицеви стандартни опори за минута.4 коремни възлизания,15 набирания на лост-широк хват.Багане на 3км за 12 минути.Скок от място над 2 метра.Правите ли това вие сте готов атлет , на много вискоко ниво.

    ТОНУС-Това е другият плюс на цялата ни стратегия.Мускулът е в постоянна работоспособност,без дори да с налага да се загрява,като кросов мотор при първо палене.Едно от най -ценните ви придобивки.Ами,замислете се-заекът като го подгони лисицата не загрява,нали?

    БОРБА С КРИЗИТЕ-Кризата се появява с тежкото натоварване по време на състезанието-ярост,загуба на желание за състезание,отчаяние.С нашата Аткинсова диета , ще преживеем много малки такива,Навикването към тях , ще ни запази от голямата такава на самото състезание.

    ЗОМБИ КАРАНЕ НА МОТОКРОС.Може би най-голямата глупост за аматьор , но ще я кажа за да се знае.В нощта преди състезанието се източва 200 гр кръв от вас,като се съхранява на специално място,за да не се съсирва.В нощта се седи на тъмно и се3 яде сладко, за да може организмът да възстанови източената кръв.Няколко часа преди старта -източената кръве се връща обратно във вашият организъм-резултатът е свръхчувствиетлност , огромен приток на енергия , Страничните ефекти са -опредпоставки за инфаркт,претоварване на сърцето и други.И несе ли направи от лекарски екип-е сигурна смърт.

    Темата е много обширна и си е цяла наука.Ще се радвам ако съм ви пресъздал годините ми главоблъсканици по един достъпен начин.Ще се радвам да дискутираме по нея ,с цел и аз да обогатя знанията си от вас.

  • #2
    До: Обща физическа подготовка

    http://forum.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=3127
    MG RACING

    Коментар


    • #3
      До: Обща физическа подготовка

      Първоначално публикуван от Станислав_ Преглед на мнение
      Някои кросисти наблягат на билядра-развлечение е а и си тренират концентрацията-а бе интересен спорт.мен винаги ме кефи индивидулноста в стратегията .

      Коментар


      • #4
        До: Обща физическа подготовка

        Борчето................ хубаво четиво браво поотвори ми очите.

        Коментар


        • #5
          До: Обща физическа подготовка

          Много сериозно ръководство. Сигурен съм, че програмата би имала поразителен ефект. Яд ме е че нямам толкова воля и мотивация да я пробвам. Поне докато някой спортен менаджер на заводски отбор не ме открие на трасето и не инвестира в мойта ОФП, мисля да се възползвам от единственото ми предимство: вградения ми преден еърбег-балансьор-виброрезонатор, на който вероятно дължа завидните си времена и пословична издръжливост

          Коментар


          • #6
            До: Обща физическа подготовка

            Първоначално публикуван от iassen Преглед на мнение
            Много сериозно ръководство. Сигурен съм, че програмата би имала поразителен ефект. Яд ме е че нямам толкова воля и мотивация да я пробвам. Поне докато някой спортен менаджер на заводски отбор не ме открие на трасето и не инвестира в мойта ОФП, мисля да се възползвам от единственото ми предимство: вградения ми преден еърбег-балансьор-виброрезонатор, на който вероятно дължа завидните си времена и пословична издръжливост
            Под голям камък голяма риба се крие.В.

            Коментар


            • #7
              До: Обща физическа подготовка

              Първоначално публикуван от iassen Преглед на мнение
              Много сериозно ръководство. Сигурен съм, че програмата би имала поразителен ефект. Яд ме е че нямам толкова воля и мотивация да я пробвам. Поне докато някой спортен менаджер на заводски отбор не ме открие на трасето и не инвестира в мойта ОФП, мисля да се възползвам от единственото ми предимство: вградения ми преден еърбег-балансьор-виброрезонатор, на който вероятно дължа завидните си времена и пословична издръжливост
              Полов амортесьор.

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X