Обява

Свий
Няма добавени обяви.

GRAND CHEROKE 3.1

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • GRAND CHEROKE 3.1

    Здравейте,

    Аз съм нов в този форум, но изчетох всички налични страници и съм малко стреснат - Защо ? Преди 2 седмици си купих GRAND CHEROKE 3.1 2001 г. Принципно мислех да купя 2,7 CRD, но ми доставиха горепосочения, които изглежда перфектно и е на 60 000 километра - проверени в Балканстар, както и потвърждение от там, че колата е в много добро състояние. Освен това и цената в сравнение с пазарните е добра и джипката изглежда много добре. Знаех че този двигател е проблемен, но не чак в такива детайли, с които се запознах, след като изчетох някой Ваши становища. Моля, за Вашето мнение какво да правя - да го карам или да го продавам, въпреки, че много му се радваме. Радвам се че мога да го споделя с Вас, защото наистина сте много светнати. Освен това - сменил съм маслото в двигателя,филтрите и ремъка, какво друго трябва да направя. Ще сменя и маслото в скоростната кутия. Трябва ли да сменям и в диференциалите.

    Имам и еднин такъв въпрос -- прави ми впечатление, че при скорст от около 90 км. се появява звук, който е между свистене, виене и нещо такова, като след 100 км. изчезва. Това се случва и когато е на свободна /N/. Мисля че е отгоре и се чудя дали не е от рейлинга на тавана. Какво е според Вас,

    Благодаря Ви предварително.

  • #2
    До: GRAND CHEROKE 3.1

    мисля че не е добра идея да се оставя автоматик на каквато и да е марка на N по време на движение както доста колеги имат този навик да спускат с ръчните скорости
    не че с тях е правилно де
    BMW X6

    Коментар


    • #3
      До: GRAND CHEROKE 3.1

      Всичко е въпрос на подръжка и не виждам място за притеснения при описания от теб случай. Купил си джип на малко километри и доста нов, като година на производство. Тук проблема е в теб и в притеснението ти дали случайно не си се минал с покупката. Практиката поне при мене показва, че винаги има нещо или някое превозно средство, което е по-хубаво, по-лъскаво и по-по-най...
      По-въпроса за шума: Вариантите са много. Възможно шума да бъде и включително в едрия грайфер на гумите или в неправилно износените и специфично износени гуми. Шум може да има и в силовата част на джипа и това за което ти си се сетил-рейлинга.
      LZ1VMH

      Коментар


      • #4
        До: GRAND CHEROKE 3.1

        Карай с кеф и не се занимавай с глупости - ако колата е на 60,000км няма да я дочакаш да почне с проблемите - ще си и се накефил и продал!

        При мен има странен шум, когато духа много здраво от страничното огледало - наподобява описания от теб.

        Ако не си карал досега 4х4 (джип/СУВ...) ще откриеш доста шумове, нетипични за лек автомобил.

        Карай със здраве!

        Коментар


        • #5
          До: GRAND CHEROKE 3.1

          Първоначално публикуван от GOLDY-Владиан Христов Преглед на мнение
          Всичко е въпрос на подръжка и не виждам място за притеснения при описания от теб случай. Купил си джип на малко километри и доста нов, като година на производство. Тук проблема е в теб и в притеснението ти дали случайно не си се минал с покупката. Практиката поне при мене показва, че винаги има нещо или някое превозно средство, което е по-хубаво, по-лъскаво и по-по-най...
          По-въпроса за шума: Вариантите са много. Възможно шума да бъде и включително в едрия грайфер на гумите или в неправилно износените и специфично износени гуми. Шум може да има и в силовата част на джипа и това за което ти си се сетил-рейлинга.
          + 1 ,карай си го и си го кроткай,машината не е калпава,подържай си го и ще ти се отблагодари,достатъчно новичка е за да не ти прави проблеми въпреки че такива винаги ще има
          Честито и със здраве
          Kawasaki GTR 1400

          Linked brakes are designed for heating your seat,go round a corner,touch your rear brake pedal mid lean,shit yourself......heated seat---simple!!!

          Коментар


          • #6
            До: GRAND CHEROKE 3.1

            Разбира се че ще го караш.
            С температурата на двигателя наистина трябва да се внимава.
            Обаче ако тръгнем да го сравняваме с малките дизели на другите двутонни в този ценови диапазон, може и да се окаже че е най-добрия.

            За четенето, май не си прочел всички страници.
            Маслото в дифовете се сменя на 20 000км.

            Коментар


            • #7
              До: GRAND CHEROKE 3.1

              БЛАГОДАРЯ ВИ МНОГО ЗА ПОДКРЕПАТА. Радвам се че мога да разчитам на Вас.
              Всъщност на N съм го пускал поради този шум, който мисля че не от гумите, защото са чисто нови, но съм се чудил дали можеш да спускаш на N,. Въпреки това този шум ме дразни и ако имате идей от какво е бих се възползвал от тяхлл Карал съм предимно джипове - NISSAN, Grand Cheroke 5,2, KIA, дори MUSSO. KINEX това наистина не го знам, всъщност не знам на колко километра се сменят маслата освен в двигателя и ако не се лъжа в скоростната на 60 х.км - ще бъде много добре да ме светнете, както и с други особености свързани с превантивната подръжка на този автамобил .

              Коментар


              • #8
                До: GRAND CHEROKE 3.1

                1. масло раздатъчна кутия -50 000 км.
                2. диф.масло - 10 000 км. (някой казват на 10 други на 20 аз сменям за по-сигурно на 10)
                3. АСК - 50 000 км.
                4. Двигателно масло - 8 000 / 9 000 км.

                1 и 2 - само специални за твоя случай
                3 - само АТФ+4
                Grand Cherokee WJ 3.1

                Коментар


                • #9
                  До: GRAND CHEROKE 3.1

                  Встрани от марката - чувал съм че VM дизелите искат по-специфично обслужване - периодично притягане до определена степен на отделните глави. Потърси някой по-тясно специализирал майстор или сервиз за тях - за съвет.

                  Коментар


                  • #10
                    До: GRAND CHEROKE 3.1

                    Без смяна на болтове ефекта е нула. Не се притяга, че ще стане по-лошо - болтовете се разтягат Само да се пази от прегряване!
                    Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                    Коментар


                    • #11
                      От: GRAND CHEROKE 3.1

                      И аз съм новак в тази сфера купих си гранд 2001 3.1 смених му цяла предница масла филтри доста се похарчих но мисля че си заслужава джипа има повече екстри дори и от ес клас автомобил много ме кефи изобщо не сажелявам че го купих мисля че при редовна подръжка и добра грижа на джипа няма да има проблеми и да се похваля че го обувам с 20цола хромирани джанти голям кеф.

                      Коментар


                      • #12
                        От: GRAND CHEROKE 3.1

                        Колега от къде намери 20 цоловите джанти , и аз търся но не мога да си намеря , и какви гуми си ги сложил. Може ли снимки.

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X