Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Хъбове за Kia

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Хъбове за Kia

    Здравейте,
    мой приятел, внася коли. Взел е една Кия Спортидж 1999 2,0 бензин, но не е тествал 4х4, и предния мост не зацепва. Отвориха хъбовете и се оказа че маи са сменяни и нещо не пасват. Направиха ги ръчни....
    Въпроса ми е, тази Киа, с ръчни и ли автоматични хъбове е.
    Колко струват хъбове за Киа, нови или 2 употреба и къде ги има ...
    Пък и все пак някои колега може да я купи, та да не станем за резил ...
    BULGARIA TROPHY 2016 ... NO LIMITS ...

  • #2
    До: Хъбове за Kia

    Здравей колега
    Доколкото съм чел и знам Киа Спортидж се предлага сериино само с автоматични хъбове. В зависимост от годините да два вида- с вакуумно управление или инерционни. Мисля, че вашите са с вакуум. Иначе ръчни АВМ са към 400лв. Хахха ама малко трудно се намират- и мойте оригиналните ги гръмнах и сега ще си чакам ръчните.
    Ако ще се продава по добре сложете ръчни че да не се мъчи новия собственик....
    Land Rover Defender 110SW 300tdi

    Коментар


    • #3
      До: Хъбове за Kia

      Маи така е, понеже на капачките пише Кия и не са изрязани. Направиха някакъв ремонт на хъбовете и им сложиха "врътки" сега е ОК. Ще го тестваме да видим дали няма да се изключат по време на движение ...
      BULGARIA TROPHY 2016 ... NO LIMITS ...

      Коментар


      • #4
        До: Хъбове за Kia

        Хей ако стане и бачка моля да пуснете снимки, за да направя нещо и аз
        Предварително благодаря
        Land Rover Defender 110SW 300tdi

        Коментар


        • #5
          До: Хъбове за Kia

          Работи !!! Тествахме го. Е, не знам до кога ще издържи. Ремонта струва 80 лева. Майстора ми е приятел, ама не разбрах какво е направил. Не е като оригинално ама работи.... Мога да снимам или да питам точно какво е направил.
          BULGARIA TROPHY 2016 ... NO LIMITS ...

          Коментар


          • #6
            До: Хъбове за Kia

            Снимай.
            0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

            Коментар


            • #7
              До: Хъбове за Kia

              Е нещо стана ли? Ще има ли снимки?
              Land Rover Defender 110SW 300tdi

              Коментар


              • #8
                До: Хъбове за Kia

                Работи! Ама в момента телефона ми е на ремонт и като го взема ще снимам.
                Но в краина сметка хъбовете са били наистина вакуумни и единия маркуч е бил пробит ... и сега вече има и ръчни и автоматични
                BULGARIA TROPHY 2016 ... NO LIMITS ...

                Коментар


                • #9
                  До: Хъбове за Kia

                  Здравейте, имам го същия проблем със моя Срортидж, 99г, 2,0 бензин /не включва предното/ и понеже не разбирам от хъбове и "врътки" кажете какво да правя или дайте някой майстор.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Хъбове за Kia

                    Здравей колега
                    Щом Киата ти е 99 то би трябвало да е с вакуумни хъбове. За да не работят има 2 варианта: първия и най честия е нчкъде по трясето на вакуумните тръбички има пробив и за това не могат да задействат- виж как отзад ан всяка главина излиза едно маркученце и тръгва нагоре. Проследи го...и ако някъде е скъсано или измукнато -там е прблема.
                    Втория проблем е поради конструкцията си понякога влизат боклуци и /или вода в хъба и той клиясва- отвори го и по почисти и смажи леко.
                    Не е сложно и не ти трябва майстор.
                    Ако ли решиш да сменяш хъбове ти трябва 1 час свободен и 1 ключе номер 9 или 10 и шестограми и звезди...
                    Land Rover Defender 110SW 300tdi

                    Коментар


                    • #11
                      До: Хъбове за Kia

                      наи напред виж маркучите. хъбовета са вакуумни и ако е скъсан маркуча не включва ...
                      BULGARIA TROPHY 2016 ... NO LIMITS ...

                      Коментар


                      • #12
                        До: Хъбове за Kia

                        Моя левия днес го отворихме беше събрал много смрад.Почистихме го, леко гресиране както каза Симо и след като го поставих беше тестван .При включване на бързи и бавни нямаше проблем,окосих тревата на 2 ливади при паметника на Ботев и малко ги поизорах.Но при вкючване на задна с включен преден мост на бързи и малко повече газ ми изключи на два пъти малкият лост от бързи .Така ли трябваше да стане ,незнам .
                        Kia Sportage 2.0 SOHC- KИЯ - пия само раКИЯ!

                        Коментар


                        • #13
                          До: Хъбове за Kia

                          Бе не знам дали трябва, но ми се струва странно..
                          Land Rover Defender 110SW 300tdi

                          Коментар


                          • #14
                            До: Хъбове за Kia

                            Чакам и Соти да си каже тежката дума по въпроса за изключването на лоста.
                            Kia Sportage 2.0 SOHC- KИЯ - пия само раКИЯ!

                            Коментар


                            • #15
                              До: Хъбове за Kia

                              Не.Не трябва да изключва.Някакъв проблем с раздатката има.Виж дали лоста влиза плътно.Да не го задържа някоя кора.Щото иначе е синхрон...
                              0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X